Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk zewnętrzny SMART Optimus Enterprise SAS SSD z prędkością odczytu 1000MB/s

piokrza 05 Sie 2011 23:43 1099 0
  • Dysk zewnętrzny SMART Optimus Enterprise SAS SSD z prędkością odczytu 1000MB/sFirma SMART Modular Technologies przedstawiła ostatnio nowy model dysku zewnętrznego SSD z serii Optimus. SAS to napęd przeznaczony specjalnie dla klientów korporacyjnych i ich aplikacji. Nowy Optimus wykorzystuje interfejs Serial Attached SCSI (SAS) 6Gb/s i został stworzony w oparciu o pamięć flash MLC NAND. Oferuje do 1,6TB pojemności użytecznej, co stawia go na samym szczycie w kategorii pojemności i szybkości dysków przemysłowych SAS MLC SSD.

    2,5-calowy dysk SMART Optimus w zależności od modelu może posiadać 200GB, 400GB, 800GB lub 1,6TB pojemności. Prędkość odczytu wynosi 1000MB/s, a prędkość zapisu to 500MB/s. Obsługuje też port SAS, zapewniając do 1GB/s trwałej wydajności odczytu w aplikacjach przystosowanych do wspierania tych zaawansowanych funkcji.

    Cała seria Optimus korzysta z technologii Guardian, kompleksowego zestawu innowacyjnych funkcji na które składają się FlashGuard, DataGuard i technologia EverGuard, które mają zapewnić integralność danych oraz niezawodność i trwałość dysków SSD.

    Źródło: http://www.smartm.com/products/productdetailssd.asp?SMARTPartNumber=Optimus
    http://ir.smartm.com/releasedetail.cfm?ReleaseID=596304