Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus eee PC 1201HA brak ładowania...

06 Sie 2011 00:02 4613 9
  • Poziom 11  
    Jestem posiadaczem Asusa eee pc 1201HA i stało mi się tak ze któregoś razu rozładowałem baterie kompletnie do 0 nie to ze 7% i się wyłącza ja go trzymałem do 0% i włączyłem ja na noc do ładowania. Ku mojemu zdziwieniu rano stan baterii był 0% zostawiłem nadal na cały dzień i znów to samo zero. kontrolka ładowania baterii świeci normalnie na zasilaniu sieciowym działa tylko w tym problem ze nie zawsze mam jak użyć tego zasilania. POMOŻECIE??? co się mogło stać jak mogę sprawdzić baterie czy ładowanie? nie posiadam nikogo kto ma takiego asusa. POMOCY
  • Poziom 23  
    Za ładowanie odpowiada elektroniczny układ połączony z procesorem i programem ładowania . Możliwości uszkodzenia jest dużo . Sama bateria także posiada zabezpieczenie przed uszkodzeniem - taki elektroniczny chip .
  • Poziom 11  
    dobrze ok a jak mogę sprawdzić co się po psuło jak sprawdzić baterie albo jak sprawdzić laptopa?? da radę jakoś miernikiem czy coś??
  • Poziom 23  
    Podłączyć baterię do takiego samego modelu Asusa lub ...
    Na płycie głównej jest przetwornica - ok 19V lub więcej do ładowania tego aku . Musi być na niej napięcie . Ale coś widzę , że sobie nie poradzisz - wynika to z twojego pytania .
    Wybacz , że zadam to pytanie : rozróżniasz prąd od napięcia - jeżeli tak to miernik i działaj , jeżeli nie to do serwisu .
    Powodzenia .
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    cyferblat napisał:
    Za ładowanie odpowiada elektroniczny układ połączony z procesorem i programem ładowania .

Rozumiem, że Kolega chce zabłysnąć, ale brednie, które Kolega wypisuje, wykraczają poza wszelkie ramy przyzwoitości.

cyferblat napisał:
    Na płycie głównej jest przetwornica - ok 19V lub więcej do ładowania tego aku. Musi być na niej napięcie .

Żaden laptop nie ładuje baterii takim napięciem, ponadto napięcie ładowania pojawia się dopiero po komunikacji baterii z kontrolerem klawiatury.

cyferblat napisał:
    rozróżniasz prąd od napięcia - jeżeli tak to miernik i działaj

Proszę wybaczyć, ale to stanowczo za mało, by brać się za naprawę laptopa.
    W moim przekonaniu, autorowi wątku pozostaje wyłącznie wizyta w serwisie, ponieważ brak mu PODSTAWOWEJ wiedzy na temat urządzenia, które chce naprawiać.
    Milczeniem skwituję zaś poziom wiedzy, reprezentowany przez Kolegę cyferblat.
  • Poziom 11  
    Wiesz to że kolega przeczytał na wikipedii co to prąd co napięcie to już błyszczy. Szkoda czytać nawet wypowiedzi takich ludzi. Wiesz nawet jeśli to sądzę że każdy ma pojęcie co to jest prąd i w czym go się mierzy i co to jest napięcie i w czym się je mierzy. Ale dobrze przemilczę to bo zaraz zacznie się pienić jak każdy mądry w sieci i zechce mnie bić i wyzywać a twarzą w twarz nie powiedział by nic, i dzięki kolego Vogelek23 i pewnie tak zrobię że zawitam z tym do serwisu. Pozdro
  • Poziom 23  
    Kolego Vogelek - jeżeli poradziłem coś źle lub obraziłem autora postu to proszę konkrety ale jeżeli radzisz Kaktusowi232 dokładnie to samo - by sobie dał spokój z naprawą - to po co ta twoja odpowiedź ?
    Żadnej informacji tylko krytyka poprzednika - jaki to ma cel ?
    Ale nie martw się - nie jestem obrażalski .
    Kontroler klawiatury to nie jest samodzielna jednostka w tym netbooku i jest sterowana procesorem odpowiada między innymi za zasilanie układu ładowania akumulatota i informuje stanem diody na obudowie netbooka o sytuacji akumulatora .
    Każda bateria - akumulator - litowo-jonowy ma w swojej obudowie układ elektroniczny informujący kontroler klawiatury o stanie akumulatora .
    Tyle mojej wiedzy ogólnej. Nie naprawiam zawodowo sprzętu .
    To jest nowy netbook i trudno będzie o instrukcję serwisową.
    Kolego kaktus - nie miałem zamiaru radzić Ci źle - też głównie pytam na tym forum : co jak naprawić , zmierzyć , wymienić .
    Twoje pytanie było ogólne i tak odpowiedziałem.
    Powodzenia !
  • Poziom 34  
    cyferblat napisał:
    Kontroler klawiatury to nie jest samodzielna jednostka w tym netbooku i jest sterowana procesorem odpowiada między innymi za zasilanie układu ładowania akumulatota i informuje stanem diody na obudowie netbooka o sytuacji akumulatora .

Kolejna porcja bzdur - kontroler kalwiatury jest jednostką samodzielną, zdolną pracować bez procesora (w zakresie zadań, które ma realizować bez CPU).
    Ponadto układ ładowania zasilany jest niezależnie od kontrolera klawiatury.
    Proszę więc zaprzestać lania wody, by nie skończyło się to dla Kolegi przypadkowym ostrzeżeniem lub urlopem od forum.

cyferblat napisał:
    Kolego Vogelek - jeżeli poradziłem coś źle lub obraziłem autora postu to proszę konkrety ale jeżeli radzisz Kaktusowi232 dokładnie to samo - by sobie dał spokój z naprawą - to po co ta twoja odpowiedź ?

Już napisałem, co Kolega źle poradził - nie ma potrzeby powtarzania tego samego dwa razy.
    W kwestii obrażania - pisaniem takich wyssanych z palca informacji obraża Kolega nie tyle autora, co wszystkich, którzy parają się naprawami laptopów.
    Ponadto nie radziłem autorowi tego samego - bo do podejmowania się naprawy laptopa nie wystarczy, jak wspomniałem, odróżniać prąd od napięcia.

cyferblat napisał:
    Tyle mojej wiedzy ogólnej.

Proponuję zatem zacząć od podstaw - czyli zrozumienia, co za co odpowiada w laptopach: http://forum.elvikom.pl/viewtopic.php?f=138&t=986
  • Poziom 43  
    Mogłeś baterię przed ładowaniem wyjąć i włożyć z powrotem, ładować przez jakiś czas i sprawdzić poziom naładowania.