Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieć bezprzewodowa - komputer stacjonarny + laptop + telefon.

06 Sie 2011 08:25 1812 3
  • Poziom 8  
    Cześć.

Zwracam się do Was z prośbą o doradzenie w stworzeniu sieci bezprzewodowej. Tak jak pisałem w temacie połączyć ze sobą chciałem komputer stacjonarny, laptop i telefon.

Mam też neostrade TP 1Mb.
    Myślałem o połączeniu przez router.
    Potrzebny byłby jak podejrzewam router z wbudowanym modemem, jako że mam neostrade powinien mieć wejściówkę typu RJ-11.

Zastanawia mnie sprawa połączenia z komputerem, nie ma karty sieciowej i nie odbierze fal z routera.
    Korzystam na stacjonarnym z modemu speedtouch 330.
    Więc moje pytanie brzmi, czy ma sens podłączenie kompa do routera przez modem po kablu? Router stałby w tym samym pomieszczeniu co komp, więc odległość nie jest problemem.

Co do zasięgu to potrzebowałbym dobry zasięg na odległość min. 12 metrów, przez trzy ściany.

Ewentualnie taki router musiałby posiadać jeszcze możliwość podłączenia drukarki via usb.

Proszę o radę w tej sprawie i ewentualne propozycje modeli routerów, które sprawdzą się w tym wypadku.
  • Poziom 20  
    jaki to komputer, że nie ma karty sieciowej ?

Myślę, że rozwiązaniem dla Ciebie będzie po prostu zwykły router WiFi z wbudowanym modemem ADSL.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Do neostrady, router WIFI ADSL np W8901G (bez portu USB)

adimaniak90 napisał:
    Co do zasięgu to potrzebowałbym dobry zasięg na odległość min. 12 metrów, przez trzy ściany.

Srebrnej kuli do WIFI w zabudowie nie ma, to loteria, dopóki nie spóbujesz nie będziesz pewny jak z pokryciem będzie. Generalnie jedna ściana OK, dwie może, trzy raczej nie. Sufit na pewno więcej niż jedna ściana (zbrojenie dodatkowo)