Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LG37lk430 + laptop IBM t40p brak obrazu po podłączenu

syncmaster88 06 Sie 2011 10:58 1859 14
  • #1 06 Sie 2011 10:58
    syncmaster88
    Poziom 9  

Kupiłem telewizor jak w temacie LG37lk430 i mam z nim takie problem:

1. Nie mogę przesłać obrazu ze starszego typu laptopa na ten TV. Próbowałem poprzez kabel S-video( jako ze ten tv nie miał wyjścia s-video zakupiłem przejściówkę euro złącze z wyjściem S-video), próbowałem również po kablu do dodatkowego monitora , RS 232 - RS 232, co robię źle? Wyjścia HDMI nie posiadam w laptopie, jaki schemat połączenia byście proponowali.

2. Mój tv posiada opcje odtwarzania filmów z USB, z MPEG 4 ( pendrive, dysk zewnętrzny), wszystko ładnie zawsze odtwarza ale pojawiają się problemy z napisami, przesuwa sobie ich czas wyświetlania, a na komputerze wszystko działa bez problemu, niestety jak podłącze do komputera często zmienia się wszystko, może trzeba je zapisywać w odpowiednim formacie (zazwyczaj mam w .txt).

3. Podczas oglądania telewizji na sygnale analogowym mogę przekazać dźwięk na wieżę, jednakże jak podłączę urządzenie przez USB dźwięk wydobywa się tylko z telewizora nie chce przesłać go na głośniki zewnętrzne,

Proszę o pomoc kolegów fachowców;)

Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [Pablo] poprawione:D

0 14
  • Mitronik
  • #2 06 Sie 2011 11:32
    adaminka22
    Poziom 16  

przeważnie trzeba przełączyc laptop na monitor zewnętrzny. Należy też sprawdzić jakie są ustawienia karty graficznej laptopa i czy jest odpowiedni sterownik.

0
  • Mitronik
  • Pomocny post
    #3 06 Sie 2011 14:19
    Ferfeton
    Poziom 16  

A czy masz zainstalowany Catalyst Control Center ?

Dodano po 3 [minuty]:

Co do napisów spróbuj formatu *.srt. Odpal SubEdit i z Menu wybierz Export to srt (nie pamiętam dokładnie)

0
  • #5 06 Sie 2011 18:17
    robokop
    Moderator Samochody

"Ynteligentni" podpowiadacze, widzieliście kiedyś możliwość przesyłu sygnału wizji po złączu RS ?

0
  • #6 06 Sie 2011 19:19
    Ferfeton
    Poziom 16  

O ile się nie mylę to kabel RS232 to inaczej D-sub . Nie mam racji ?

0
  • #8 07 Sie 2011 15:41
    syncmaster88
    Poziom 9  

Z napisami ogarnąłem, wszystko ładnie się wyświetla, jeśli chodzi o podłączenie tv powalczę jeszcze( ale jak już mi napisy działają to nie wiem czy będzie mi to potrzebne). Nie wiem natomiast co z problemem nr 3?

"3. podczas oglądania telewizji na sygnale analogowym mogę przekazać dźwięk na wierze, jednakże jak podłączę urządzenie przez USB dźwięk wydobywa się tylko z telewizora nie chce przesłać go na głośniki zewnętrzne, "

Co na to poradzić można? Proszę o pomoc

0
  • #9 07 Sie 2011 20:15
    Ferfeton
    Poziom 16  

Rzeczywiście robokop, zwracam honor. Co do pkt.3 w jaki sposób masz podłączoną wieże do TV ?

0
  • #10 07 Sie 2011 21:17
    syncmaster88
    Poziom 9  

euro - euro, co ciekawe gdy spróbowałem przenieść dźwięk wyjściem słuchawkowym na wieżę z tv to niestety nic to nie dało ? ( na laptopie gdy przenoszę tak dźwięk to działa bez problemu)

Ferfeton co proponujesz?

0
  • #11 07 Sie 2011 23:33
    Ferfeton
    Poziom 16  

Jedynym rozwiązaniem będzie wyjście optyczne,które TV na pewno posiada ,ale nie wiem czy wieża też.

0
  • #12 08 Sie 2011 03:24
    syncmaster88
    Poziom 9  

jestem laikiem optyczne tzn które?

Kolega zapomina o zasadach polskiej pisowni. Proszę poprawić wszystkie posty. [forestx]

0
  • #13 08 Sie 2011 13:30
    Ferfeton
    Poziom 16  

Cyfrowe wyjście dźwięku.TV LG37lk430 + laptop IBM t40p brak obrazu po podłączenuna zdjęciu oznaczone jako DI DO

0
  • #14 08 Sie 2011 17:37
    syncmaster88
    Poziom 9  

jeśli chodzi o wieżę( kino domowe) to z tyłu wyglądają tak wyjścia:
    http://imageshack.us/photo/my-images/827/kinodomowe.jpg/

a jeśli chodzi o telewizor to tak:
    http://imageshack.us/photo/my-images/11/66676367.jpg/

Wynika więc z tego, że nie ma takiego wyjścia jak ty mówisz w wieży. Widzisz inną możliwość, żeby przesłać dźwięk na wieże? Obecnie sobie radze przesyłając dźwięk z komputera, włączając równocześnie film na komputerze i tv ale to jest dość męczący sposób

0
  • #15 08 Sie 2011 17:51
    Ferfeton
    Poziom 16  

A czy próbowałeś odpalić z USB plik *.mp3 ? Jeśli nie to spróbuj i zobacz czy glos bedzie słyszalny w głośnikach kina.

Dodano po 4 [minuty]:

Wg. specyfikacji Twój TV ma również wyjście Audio . Czy nie ma gdzies koło wyjśc , jednego z napisem AV OUT albo AUDIO OUT ?

0