Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beretta Kompakt 12/22 sam próbuje się włączać na ułamek sekundy

06 Sie 2011 12:43 1622 7
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam piec jak w temacie i od pewnego czasu piec wariuje. Nawet jak nie mam odkręconej wody to piec próbuje się sam włączać na ok 1 sekundę i tak dosyć często. Szczególnie rano a ostatnio nawet w nocy. Czasami wręcz pyka po kilka razy w ciągu sekundy przekaźnik załączający piec. Tak jakby kurkiem w kranie szybko zakręcał i odkręcał wodę. Czy to coś z czujnikiem ciśnienia przepływu wody CW? Tego nigdy nie było. Wahań ciśnienia nie ma bo podłączałem manometr i wahania są minimalne max 0,2 bary. Czy ten czujnik stał się zbyt czuły?? I druga sprawa wynikająca chyba z tego to podczas używania ciepłej wody, piec potrafi sam się przełączyć na CO mimo, że jest ono wyłączone na przełączniku i cała ciepła woda zamiast w kran to wali w CO. Muszę zakręcić kran i odkręcić ponownie aby znowu mieć ciepłą wodę w kranie. Też dosyć częste zjawisko. Myślę, że wynikło ono z tego właśnie nadwrażliwego czujnika ciśnienia ciepłej wody. On tak jakby reaguje na minimalną różnicę ciśnień podczas gdy powinien reagować na o wiele wyższy próg. Czy może jest to coś innego?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Prawdopodobnie sonda NTC lub płyta główna.
    Sprawdź przy zakręconej wodzie pod kotłem czy sie będzie włączać, obstawiam ze tak.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 9  
    to znaczy jak przy zakręconej? Przy zakręconym zasilaniu w wodę zimną kotła??
    Tak
  • Poziom 9  
    Tylko mnie tak zastanawia co by moggła mieć z tym wspólnego sonda temperatury, że piec sam się załącza albo przełącz obieg na CO. Rozumiem gdyby przegrzewał albo nie dogrzewał mi wody. A nie myślisz, że może to ciśnieniowy czujnik przepływu wody??
  • Użytkownik obserwowany
    Gagah napisał:
    Tylko mnie tak zastanawia co by moggła mieć z tym wspólnego sonda temperatury, że piec sam się załącza albo przełącz obieg na CO. Rozumiem gdyby przegrzewał albo nie dogrzewał mi wody. A nie myślisz, że może to ciśnieniowy czujnik przepływu wody??

Urządzeń gazowych nie naprawia się na odległość. To jest tak jakbyś badał się u lekarza przez telefon z innego pokoju :) Lepiej zaproś serwisanta, zaoszczędzisz czas, zdenerwowanie i pieniądze na poprawki po poradach...
  • Poziom 9  
    Serwisant powiedzial ze nie przyjdzie bo to sie nie oplaca naprawiac bo podejzewa co to moze byc i mowi zeby kupic nowy. Mnie nie stac na nowy i wole jednak naprawic ten.
    Dzwoń do innego serwisanta, naprawa na pewno nie będzie droższa niz 600zł.