Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zegary vw passat B5 na B6

23 Lis 2004 14:08 11845 5
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
    detgrec
    Poziom 2  
    Witam, usiłuje zrobić to samo ale napodkałem sporo zasadniczych różnic miedzy tymi zegarami, między innymi te stare są sterowane analogowo, a nowe po szynie can, mam pytanie jak zakończyła się przeróbka?? Pozdr.
    MrWho
    Poziom 11  
    Ja też mam pytanie jak zakończyła się przeróbka?? Sam lifting 3BG jest łątwo zrobić wystarczy rozebrać licznik z 3B żeby podmienic plastik i tarcze... jedno do drugiego na 99% pasuje... ale reszta reczej nie... na ebay licznik bez can'a z duzym kompem kosztuje majatek :(
    geble
    Poziom 13  
    powiem wam koledzy że odpuście sobie ten temat !! dlaczego ? bo wiele takich unieruchomionych aut trafia na mój warsztat .
    Po pierwsze pasat B5 miał aż 5 głównych typów licznika : 3 VDO , motometr-bosch i magneti marelli . Druga sprawa to że nie macie pojęcia o typie transpondera do immobilizera ( w2 czy w3 ) .Pomyślcie czy jesteście w stanie ustalić login do licznika aby skodować klucze w2 bo w3 już nie da sie w innym liczniku skodować (bezpośrednio). czy jesteście w stanie zsynchronizować loginy i numery nadwozia ECU z licznikiem ?
    Dyskutowałbym także o analowej części licznika ... bo nie znam funkcji licznika poza sygnałem prędkości co zmienił sie z przetwornika hala na sygnał can z ABSu który jest inny w b5 i b6 . paliwo i temperatura silnika nadal analogowo docierają do licznika ...

pozdrawiam

Tomasz Trojanowski
    http://www.uniserwis.pl/
    detgrec
    Poziom 2  
    Witam wszystkich, jeżeli chodzi o login, transef danych z ecu do licznika i immo to akurat najmniejszy problem. Pozostała tylko kwestia szyny can (ecu, abs, airbag). Teoretycznie według schematu wyprowadzeń ecu, wychodzą z niego dwa piny, które powinny być szyną can, ale niestety po podłączeniu wszystkiego brama can nie komunikuje się z ecu. Sprawdziłem jeszcze, że w skodzie octavi było montowane takie samo ecu, a zegary były sterowane canami. Dlatego ciągle mam nadzieje że gdzieś popełniam błąd i w końcu uda się to odpalić. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek informację na ten temat proszę o info. W razie potrzeby słuzę pomocą, posiadam bardzo dużo materiałó, schematów, manuali, itd na temat passata. Pozdrawiam.

Dodano po 6 [minuty]:

Jeszcze jedno, jeżeli chodzi różnicę miedzy zagarami z B5 a B6. Sygnał prędkości pojazdu akurat się nie zmienił,dalej sterowany jest analogowo, podobnie jak czujnik temperatury i poziomu paliwa, zmieniło się sterowanie prędkości obrotowej silnika, konsumpcji paliwa, ciśnienia i poziomu oleju, kontrolki błedu ABS i AIRBAG, wszystkie te w B6 są już sterowane szyną CAN.
    MrWho
    Poziom 11  
    ja potrzebuje wsadu i manetki prawej :) i bede w pełni szcześcia :) obudowe juz mam od 3BG :) tarcze od W8... :) I szafa gra :] Ludzie poratujcie mnie tym wsadem od benzyny :(