Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Osuszacz powietrza GET PLC DHMD10 - agregat nie startuje a "buczy"

06 Sie 2011 14:25 4472 12
  • Poziom 14  
    Mam taki osuszacz powietrza jak w tytule. Przy próbach włączenia agregat "buczy", grzeje się i po chwili rozłącza. Jak przestygnie sytuacja analogiczna, choć raz na czas zdarza się mu zaskoczyć i wtedy działa elegancko. No może - jak mnie się zdaje - zbyt głośno.
    Agregat w urządzeniu to L'unite Hermetique AZ3414Y czynnik chłodzący R134A. Prąd jakiego potrzebuje na rozruch to 12A. Co może być niesprawne układzie rozruchowym? Jakiś kondensator? jestem troszkę "zielony" w temacie agregatów więc proszę wybaczyć może zbyt banalne pytania; zdobyta tu wiedza napewno utkwi mi na długo w głowie :D
    Druga rzecz to głośna praca agregatu jak już zaskoczy. Jest to takie miarowe terkotanie, jak traktor (tylko głośność starej lodówki), około jednosekundowe cykle jak koło gdy w jednym miejscu jest cięższe. Przy starcie jak zamierza działać też jest wyczuwalne kilkukrotne szarpnięcie. Czy to jest prawidłowa praca takiego osuszacza??
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 14  
    Szukając kondensatora znalazłem cóś takiego
    Osuszacz powietrza GET PLC DHMD10 - agregat nie startuje a "buczy" Osuszacz powietrza GET PLC DHMD10 - agregat nie startuje a "buczy" Osuszacz powietrza GET PLC DHMD10 - agregat nie startuje a "buczy"
    i (chyba że nie nadążam za najnowszymi technologiami) na kondensator to mi to nie wygląda. Co to takiego i czy może być przyczyną opisanej usterki??
  • Poziom 14  
    Podmieniłem na inny - Danfos 25Ω (na mierniku 29Ω). Oryginalny na mierniku pokazuje 17Ω. Efekt ten sam,z wyjątkiem tego że próba rozruchu trwa dłużej.
  • Poziom 14  
    Czyli w domowych warunkach raczej nie ma co się za to brać? Jak wygląda technicznie i cenowo regeneracja sprężarki?
  • Poziom 20  
    Nic nie piszesz o tym czy znalazłeś kondensator rozruchowy (przy tej sprężarce występuje opcjonalnie, ok. 100mF). Jeśli go nie ma to sprężarka do wymiany. Nie regeneruje się (zazwyczaj) małych sprężarek hermetycznych. To sprężarka prawie jak w lodówce. Można zastosować inną podobnych parametrach (zakres pracy -15/+15, wydajność 138W/-10 st. 343W/+7,2 st. ). Koszt z wymianą zapewne w przedziale 400 do 500 PLN.
  • Poziom 14  
    Z kondensatorów znalazłem tylko dwa takie 0.56µF na płytce od czujki wilgotności.
  • Poziom 20  
    A zatem już wiesz, że sprężarka do wymiany :(
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    1kaczucha napisał:
    Podmieniłem na inny - Danfos 25Ω (na mierniku 29Ω). Oryginalny na mierniku pokazuje 17Ω. Efekt ten sam,z wyjątkiem tego że próba rozruchu trwa dłużej.

Zatem rozruch sprawdzony i wykluczono jego awarię, zostaje sprężarka.
  • Poziom 14  
    lopp napisał:
    Nic nie piszesz o tym czy znalazłeś kondensator rozruchowy (przy tej sprężarce występuje opcjonalnie, ok. 100mF).

Skoro występuje opcjonalnie to można go "opcjonalnie" tam dodać?