Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor DVI jako odbiornik Vectry

06 Sie 2011 14:49 2502 2
  • Poziom 2  
    Witam

Na wstępnie od razu powiem, że jestem kompletnie zielony w kwestii RTV, nie miałem telewizora od ponad 10 lat... Ale co nieco wiem o komputerach, ale w tej sprawie pomysły mi się skończyły.

W nowym mieszkaniu postanowiłem podłączyć sobie Vectrę, w poprzednim żadnej kablówki nie było, leciałem zatem na internecie mobilnym... tu chciałem mieć coś szybszego, bez ograniczeń przesyłu, a telewizję dostałem w pakiecie. Postanowiłem zatem poświęcić jeden z monitorów (BenQ, full HD z wyjściami DVI i D-SUB). Przez telefon konsultant mi powiedział, że na dekoderze nie będzie DVI, więc kupiłem na allegro kabel (DVI-HDMI). Parę dni później monter przyszedł, podłączył kable, dał modem i dekoder, podłączył je do okablowania i poszedł. Następnego dnia przyszedł kabel.

Podłączyłem kabel do dekodera, włączyłem dekoder. Pojawił mi się ekran powitalny Vectry, na ekraniku lcd dekodera pojawiło się "init". Po chwili ekran zniknął a na ekraniku pojawiło się 720p. Wg. instrukcji, dekoder powinien automatycznie dobrać najlepszą rozdziałkę do monitora... jednak na monitorze nic się nie wyświetla.
    Po zmianie ręcznej rozdzielczości na 1080, monitor dalej nic nie wyświetla, dodatkowo co chwilę gubi sygnał i na nowo go łapie. Na rozdzielczości analogowej (576p i 576i) sytuacja jest identyczna, co na 720.

Jeszcze nie dzwoniłem do kablówki, obawiam się, że support całą winę zwali na monitor.

Dekoder to Vectra 3830CD. Monitor BenQ G2222HDL

Bardzo proszę o pomoc :)
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Zobacz w instrukcji dekodera jak przełącza się wyjście na tzw "tryb DVI"?
    (bez HDD/srebrny = dłuższe przytrzymanie przycisku "RES")
  • Poziom 2  
    Genialne :) No, wiedziałem, że istnieje jakieś proste rozwiązanie ;)