Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zaprogramowanie pilota uniwerslanego - żaden z kodów nie działa

Mac! 06 Aug 2011 15:51 4568 9
    Mac!
    Level 18  
    Witam,
    będąc za granicą kupiłem telewizor Denver (LCD) TFD-2211. Zepsuł się do niego pilot więc będąc na miejscu kupiłem pilota uniwersalnego "One For All" "URC-7130". W książeczce jest marka "Denver" jednak żaden z kodów nie zaskakuje. Natomiast na trybie szukania kodów telewizor powinien się wyłączyć a mój zmienia kandał - po zapamiętaniu takiego kodu pilot ma pomieszane przyciski i korzystanie z niego to prawdziwa udręka. Czy mógłby mi ktoś pomóc. Ewentualnie może wiecie gdzie szukać takich kodów.
    pudzianowski
    Level 28  
    Witam.
    Trzeba kontynuować wyszukiwanie kodów, nie zaprogramowywać/kończyć szukania jeszcze. Jeśli pierwszy kod nie działa prawidłowo to jest szansa, iż któryś z kolejnych kodów może być odpowiedni. Jeśli jest to wyszukiwanie "ręczne", to trzeba po prostu zignorować przełączanie się kanałów i dalej przyciskać - o ile dobrze pamiętam - przycisk Power aż do wyłączenia się telewizora.
    Powodzenia.
    Mateusz.
    Mac!
    Level 18  
    W instrukcji jest napisane max 150 razy i robiłem więcej niż 150 i ok 140 znów przełączył się kanał więc jest to błędne koło
    pudzianowski
    Level 28  
    Witam.
    Wygląda na to, iż ten pilot nie będzie współpracował z tym telewizorem. Oczywiście zakres wyszukiwania jest nastawiony na TV, a nie np. VCR?
    Możliwe, że inny pilot uniwersalny będzie posiadał obsługę Twojego telewizora. Generalnie takie piloty obsługują bardzo dużą liczbę urządzeń, lecz problemem bywają sprzęty nietypowe lub w miarę nowe.
    Pozdrawiam.
    Mateusz.
    Mac!
    Level 18  
    No właśnie ten pilot kupiony w kraju pochodzenia telewizora bo te polskie na ogół nie mają tych 2 marek denver=prosonic :-\ a ten ma oba. Z nowszymi działa bez problemu bo sprawdzane było w sklepie
    paragongola
    Level 2  
    podepnę się pod temat
    kupiłem sobie dwa lata temu uniwersalnego pilota w Londynie
    instrukcja jeśli była to i tak nie po naszemu
    dzisiaj ponowiłem próbę uruchomienia go

próbowałem kilku opcji
    same przytrzymanie POWER nic nie daje
    set , czy tv też
    zauważyłem że po tych próbach działają (po ich naciśnięciu zapala się dioda)
    tylko dwa przyciski: play i pauza

możecie mi pomóc ??

ps: ten pilot nie ma zera :) ma przycisk 10 , jeśli trzeba będzie wbić kod 1000 do tv to jak to zrobić ?
    Zaprogramowanie pilota uniwerslanego - żaden z kodów nie działa
    User removed account
    User removed account  
    paragongola
    Level 2  
    też chciałem iść tą drogą, ale on niema żadnych napisów, zupełnie nic poza tym co widać
    Mac!
    Level 18  
    A pudełko masz? Sprawdź pod bateriami ew pod klapką czy nie ma napisów
    paragongola
    Level 2  
    pudełko to jakaś folia była, pod baterią też nic
    trudno, będę kombinował