Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel RCA do kolumn trójdrożnych Schneider?

Sephael 06 Sie 2011 18:23 2369 5
  • #1 06 Sie 2011 18:23
    Sephael
    Poziom 7  

Witam i o pomoc pytam.
    Posiadam 2 kolumny trojdrozne Schneider, podobne do tych:
    http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-schneider-8020-ls-i1741624539.html
    Z tylu sa 2 wejscia (plus i minus) i kazda z kolumn jest podlaczona do JEDNEGO wejscia RCA.
    Problem polega na tym ze jeden z kabli mi sie zepsul a nie do konca wiem czego szukac (jak pokazalem w sklepie co mam to powiedzieli ze takich kabli nie maja).
    1. wejscia w kolumnie - zakladam ze to plus i minus?
    2. wejscia w "wzmacniaczu" - tylko RCA. Uzywam 2x RCA do podlaczenia konsoli PS 3, i 2x RCA, lewy i prawy, zeby podlaczyc kolumny do tego wzmacniacza.
    3. kabel uzyty do podlaczenia - kabel RCA ( chyba?) z dwoma kablami w srodku. cos czego nigdzie nie moge dostac, bo wszedzie sa tylko z jednym kablem w srodku :(
    Jestem kompletnym laikiem dlatego prosze o pomoc w tej sprawie - czym moga podlaczyc ta kolumne? Jak to sie nazywa i gdzie to dostane? Czym innym moglbym podlaczyc ta kolumne?
    Postaram sie dzisiaj wrzucic zdjecia co by rozwiac watplwosci i zeby bylo latwiej zrozumiec o co chodzi bo sam do konca nie wiem..

3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Proszę poprawić pisownie. [forestx]

0 5
  • Sklep HeluKabel
  • #2 06 Sie 2011 19:41
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Kolega ma wyjścia głośnikowe we wzmacniaczu na cinche tak ?

Sephael napisał:
    Problem polega na tym ze jeden z kabli mi sie zepsul

Jak się zepsuł ? Przy wtyku ? Jeśli tak, to niech kolega odetnie kawałek przewodu i przylutuje nową wtyczkę.
    A jeśli nie, to niech kolega kupi nowy kabel głośnikowy i przylutuje do niego wtyczkę RCA.

Sephael napisał:
    No wlasnie problem polega na tym ze kabel byl lutowany cyna
    A czym miał być ?
    Sephael napisał:
    nie znam nikogo w poznaniu kto by mi taka robote zrobil
    Każdy serwis RTV, każdy elektronik, każdy student politechniki, każdy uczeń technikum elektronicznego.
    Kolega nie potrafi przylutować wtyku do kabla ?
    Jeśli nie to niech Kolega pójdzie pod wydział elektryczny polibudy i poprosi o polutowanie. Student zrobi to za piwko.
    Sephael napisał:
    Jesli chodzi o nowy kabel... to to musi byc kabel RCA czy moze byc wlasnie ten glosnikowy
    Co Kolega rozumie przez "kabel RCA" ? RCA to rodzaj wtyków/gniazd, nie przewodów.
    Sephael napisał:
    kupilem glosnikowy ktory jest srebrny
    Prędzej aluminiowy, albo posrebrzany.

Niech Kolega powie co to za wzmacniacz, to powiem koledze co ma zrobić.

Posty scaliłem. [forestx]

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 07 Sie 2011 21:52
    Sephael
    Poziom 7  

Z gory przepraszam za (prawdopodobnie) oczywiste bledy, jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o te sprawy, przez co ciezko mi sie wyslowic..

W takim razie moge wykorzystac moj nowy kabel glosnikowy - jedyne co musze zdobyc to 2 wtyczki RCA (chyba ze moge wykorzystac te ktore juz mam?) i kogos kto mi to polutuje :)

Rozumiem ze jest roznica w jakosci wtykow RCA... Jakie polecacie? Na co zwracac uwage? Jedyne co wiem to ze na pewno nie kupie tych najtanszych :)

0
  • #4 08 Sie 2011 11:41
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Sephael napisał:
    (chyba ze moge wykorzystac te ktore juz mam?)
    Jeżeli są rozbieralne, to czemu nie ?
    Sephael napisał:
    Rozumiem ze jest roznica w jakosci wtykow RCA... Jakie polecacie? Na co zwracac uwage? Jedyne co wiem to ze na pewno nie kupie tych najtanszych :)

Nie przy tej klasie sprzętu. Do puki opór wtyku nie przekracza 0.5Ω to jest dobrze.

Jest Kolega pewien, że to wtyki RCA ? Wiele osób byli RCA z innymi rodzajami wtyków.

0
  • #5 08 Sie 2011 14:51
    Sephael
    Poziom 7  

Aktualnie uzywam czegos takiego bardziej jako "sprzetu lączącego" moje kolumny z Playstation 3 i PC, bo ciezko to nazwac "wzmacniaczem" ;)

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1252964.html

Podlaczam pod to:
    - 2 kolumny jako L I R (jak widac sa tylko pojedyncze gniazda RCA)
    - do PC idzie przejsciowka 2x RCA -> jack
    - PS3 - 2x RCA i audio output ustawiony na ten sygnal

0
  • #6 08 Sie 2011 15:50
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

To do kolumn wystarczy zwykły kabel głośnikowy 1,5 mm^2, z przylutowanym wtykiem RCA. Sygnał na bolec, masa na pierścień.

0