Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop wyłącza się podczas grania.

06 Sie 2011 20:22 4756 6
  • Poziom 8  
    Siemka all mam laptopa ACER ASPIRE 5738DZG który wyłącza się podczas grania w mocniejsze gry..
    20 min moge sobie pograc i laptop się wyłącza, dodam że jest gorący jak ..
    Może można zmniejszyć jakoś temperature albo coś..
    Jak coś to proszę o instrukcje krok po kroku bo slabo sie znam :P
  • Poziom 14  
    Ściągnij aide 32 i tam masz czujniki temperetury daj i ss po tym jak ci się pc wyłaczy.
  • Poziom 12  
    Kolego a czyściłeś kiedyś tego laptopa w środku, a dokładnie radiator, wentylato i otwory wentylacyjne ? Jest to najlepsza metoda d obniżenia temperatury bez dodatkowych urządzeń.
  • Poziom 8  
    Lelobass napisał:
    Kolego a czyściłeś kiedyś tego laptopa w środku, a dokładnie radiator, wentylato i otwory wentylacyjne ? Jest to najlepsza metoda d obniżenia temperatury bez dodatkowych urządzeń.

Laptopa mam od 2 do 3 lat i ani razu nie był czyszczony w środku :D
    Nie potrafie tego zrobić :(
    Wie ktoś może jak rozkręcić i to zrobić :P?
    ACER ASPIRE 5738DZG instrukcje dokładniej jak czyścić :D
  • Poziom 25  
    Ja wiem dokładnie jak to zrobić, ale raczej nie polecam tego robić koledze, bo można sobie narobić niezłych dziurek w obudowie przez wkręcenie nieodpowiedniej śrubki w nieodpowiednią dziurkę ;)

A jeśli już koledze tak bardzo zależuy to raczej poszukał bym service manual-a.

Żeby kolega nie zapomniał przed czyszczeniem zaopatrzyć się w pastę termoprzewodzącą, bo stara już na pewno straciła swoje właściwości.
  • Poziom 8  
    Jak ogarne tam w środku pędzelkiem kurz itd.. ?
    Pomoże ?
  • Poziom 25  
    Avenil napisał:
    Jak ogarne tam w środku pędzelkiem kurz itd.. ?
    Pomoże ?

Niestety nie pomoże. Cały kurz jaki się zbiera w układzie chłodzenia każdego laptopa, zbiera się na żeberkach radiatora. W celu wyczyszczenia niezbędnym jest wymontowanie wentylatora i wyczyszczenie nagromadzonego kurzu (tam zwykle robi się kilku milimetrowy "dywanik" który blokuje przepływ powietrza, a to prowadzi do przegrzania i wyłączania się laptopa).
    Taka dobra rada...
    Wyczyść dokładnie układ chłodzenia, zanim doprowadzisz do jego przegrzania i konieczna będzie wizyta w serwisie, bo reball to około 250zł, a wymiana układu jakieś 500-600zł (tu nie dam gwarancji, bo nie znam polskich cen).