Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosh SRS45 T62EU/09 wymieniono moduł i nadal źle zmywa

Myysia 06 Sie 2011 22:06 2685 10
  • #1 06 Sie 2011 22:06
    Myysia
    Poziom 8  

Witam, 3 letnia zmywarka na programie auto(bo ten używam) nie rozpoznaje zabrudzenia wody i nie skraca mycia przy mniej brudnych naczyniach. Pobiera 13-18 litrów wody, zamiast 10-11 i nie domywa naczyń. Serwis wymienił moduł ale problem pozostał - jedynie teraz zmywarka się wyłącza na "0" a przedtem trzeba było resetować na "1" i załącza się grzałka, która przedtem słabo grzała lub wcale. Po naprawie zrobiłam 3-krotny test zmywania na "Auto" z tym samym "czystym" wsadem naczyń, który dla każdego zmywania różnił się czasem i poborem wody (od 90 do 130 min i 14,5 do 18 litrów wody).Czwarte zmywanie odbyło się z wsadem średnio brudnych naczyń -wyniki: czas cyklu 90 min, pobór wody 14,5 l (krótszy niż na czystym wsadzie) i brudne (niedomyte) naczynia. Moduł wymieniono z powodu przelewania się wody w bilardzie. Proszę o podpowiedź co się dzieje z moją zmywarką. Serdecznie dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu.

0 10
  • #2 06 Sie 2011 22:41
    movzx
    Poziom 39  

Programy "auto" to zwykły marketing. Ja tam jestem w stanie ogarnąć czy włożyłem czyste czy brudne gary do środka i zmywarka nie musi za mnie o tym myśleć.
    Sam włączam odpowiedni program i się myje. Tyle ode mnie :)

0
  • #3 07 Sie 2011 00:18
    Myysia
    Poziom 8  

Program auto przez 3 lata pracował super (temp.65 C) i popsuł się jak wystąpiły problemy z poborem wody. Na innych programach też nie domywa naczyń.

0
  • #4 07 Sie 2011 01:36
    peter falk
    Specjalista AGD

Obawiam się, że zmywarka prosi się o gruntowne czyszczenie :) . Prosimy o zdjęcie dołu płaszcza wodnego .

0
  • #5 07 Sie 2011 10:22
    Myysia
    Poziom 8  

Dzięki za zainteresowanie się problemem. Zdjęcie prześlę za parę dni bo muszę znaleźć bratnią duszę co mi pomoże wyciągnąć zmywarkę i zrobić dobrej jakości zdjęcie. Jestem typowym kobiecym anty talenciem technicznym, który stara się podołać trudom dnia codziennego (mąż po ciężkim udarze). Pozdrawiam :)

0
  • #6 07 Sie 2011 14:53
    sujka5
    Poziom 26  

a może filtry są źle zapięte i ramiona brudne....

0
  • #7 07 Sie 2011 16:15
    movzx
    Poziom 39  

Myysia napisał:
    Na innych programach też nie domywa naczyń.

To trzeba było napisać o tym od początku...
    Przyczyn może być wiele - zapchany układ, brudne filtry, przytkane zraszacze, za mała ilość wody, uszkodzony czujnik, ewentualnie dogorywająca pompa. Najpierw tak jak napisał kolega - gruntowne czyszczenie i przejrzenie otworów w zraszaczach, do tego zgrubna kontrola poziomu wody w czasie mycia. Potem można myśleć dalej.

0
  • #8 08 Sie 2011 22:55
    Myysia
    Poziom 8  

Witam,
    filtry są czyste, zraszacze też, w czwartek weźmiemy się za głębszy przegląd i czyszczenie. Będę wdzięczna za wszystkie pomysły, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu.
    Zauważyłam, że w trakcie pracy zmywarki na poborze i wypuszczaniu wody ( nie na każdym) programator zachowuje się niepokojąco - wydaje dziwne trzaski (pstryki) jakby coś załączał lub wyłączał (zawiesza się ?) później zaskakuje i program rusza dalej.

0
  • #9 08 Sie 2011 23:06
    peter falk
    Specjalista AGD

Moduł w tych zmywarkach wesoło pstryka przekaźnikami - zwłaszcza w fazie wylewania wody po myciu i po płukaniu. Nie czepiałbym się elektroniki - Bosch ma ją nieźle dopracowaną. Brać się za rozkręcanie obiektu i sprawdzenie wszelkiej hydrauliki. Trudno na tym etapie cokolwiek podpowiadać, ponieważ się nie widzi jak zabrudzone są naczynia i czym, ani nie widać w jakim stanie są kluczowe komponenty zmywarki. Fotografie zmywarki i jej poczynań mile widziane :) , no i ew. użytkowniczki też ;)

0
  • #10 08 Sie 2011 23:31
    Myysia
    Poziom 8  

dzięki, postaram się sprostać zadaniu, pozdrawiam :)

0
  • #11 01 Wrz 2011 21:15
    Myysia
    Poziom 8  

Byłam chwilowo nieobecna, ale serdecznie Wszystkim dziękuję za przydatne informacje. Wszystko co było możliwe zostało wyczyszczone łącznie z armaturą zlewozmywaka i zmywarka ruszyła dobrze myjąc naczynia. Ale powstał nowy problem, który ujawnił się dopiero w nowym module. Kiedy zmieniam programy zmywania przy włączonym starcie (zaraz na samym początku w pierwszej minucie włączenia, to wyświetlacz zmienia położenie na wybrane nowe ustawenie, ale niestety wykonuje podwójne zmywanie (tj. to pierwsze zapamiętane z poprzedniego zmywania i to zmienione). Robiłam próby z resetem i nic nie pomaga - zmywa w jednym ciągu 2 cykle (stary i nowy). Mam pytanko, czy ja coś źle robię , czy coś w zmywarce się popsuło.:cry:

Dodano po 24 [minuty]:

Zapomniałam dodać, że jeżeli przy następnym zmywaniu nie zmienię programu, to zmywanie odbywa się prawidłowo, zgodnie z parametrami dla tego programu.:|

0