Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosh SRS45 T62EU/09 wymieniono moduł i nadal źle zmywa

Myysia 06 Aug 2011 22:06 3273 10
 • #1
  Myysia
  Level 9  
  Witam, 3 letnia zmywarka na programie auto(bo ten używam) nie rozpoznaje zabrudzenia wody i nie skraca mycia przy mniej brudnych naczyniach. Pobiera 13-18 litrów wody, zamiast 10-11 i nie domywa naczyń. Serwis wymienił moduł ale problem pozostał - jedynie teraz zmywarka się wyłącza na "0" a przedtem trzeba było resetować na "1" i załącza się grzałka, która przedtem słabo grzała lub wcale. Po naprawie zrobiłam 3-krotny test zmywania na "Auto" z tym samym "czystym" wsadem naczyń, który dla każdego zmywania różnił się czasem i poborem wody (od 90 do 130 min i 14,5 do 18 litrów wody).Czwarte zmywanie odbyło się z wsadem średnio brudnych naczyń -wyniki: czas cyklu 90 min, pobór wody 14,5 l (krótszy niż na czystym wsadzie) i brudne (niedomyte) naczynia. Moduł wymieniono z powodu przelewania się wody w bilardzie. Proszę o podpowiedź co się dzieje z moją zmywarką. Serdecznie dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu.
 • #2
  movzx
  Level 39  
  Programy "auto" to zwykły marketing. Ja tam jestem w stanie ogarnąć czy włożyłem czyste czy brudne gary do środka i zmywarka nie musi za mnie o tym myśleć.
  Sam włączam odpowiedni program i się myje. Tyle ode mnie :)
 • #3
  Myysia
  Level 9  
  Program auto przez 3 lata pracował super (temp.65 C) i popsuł się jak wystąpiły problemy z poborem wody. Na innych programach też nie domywa naczyń.
 • #4
  peter falk
  Home appliances specialist
  Obawiam się, że zmywarka prosi się o gruntowne czyszczenie :) . Prosimy o zdjęcie dołu płaszcza wodnego .
 • #5
  Myysia
  Level 9  
  Dzięki za zainteresowanie się problemem. Zdjęcie prześlę za parę dni bo muszę znaleźć bratnią duszę co mi pomoże wyciągnąć zmywarkę i zrobić dobrej jakości zdjęcie. Jestem typowym kobiecym anty talenciem technicznym, który stara się podołać trudom dnia codziennego (mąż po ciężkim udarze). Pozdrawiam :)
 • #6
  sujka5
  Level 26  
  a może filtry są źle zapięte i ramiona brudne....
 • #7
  movzx
  Level 39  
  Myysia wrote:
  Na innych programach też nie domywa naczyń.

  To trzeba było napisać o tym od początku...
  Przyczyn może być wiele - zapchany układ, brudne filtry, przytkane zraszacze, za mała ilość wody, uszkodzony czujnik, ewentualnie dogorywająca pompa. Najpierw tak jak napisał kolega - gruntowne czyszczenie i przejrzenie otworów w zraszaczach, do tego zgrubna kontrola poziomu wody w czasie mycia. Potem można myśleć dalej.
 • #8
  Myysia
  Level 9  
  Witam,
  filtry są czyste, zraszacze też, w czwartek weźmiemy się za głębszy przegląd i czyszczenie. Będę wdzięczna za wszystkie pomysły, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu.
  Zauważyłam, że w trakcie pracy zmywarki na poborze i wypuszczaniu wody ( nie na każdym) programator zachowuje się niepokojąco - wydaje dziwne trzaski (pstryki) jakby coś załączał lub wyłączał (zawiesza się ?) później zaskakuje i program rusza dalej.
 • #9
  peter falk
  Home appliances specialist
  Moduł w tych zmywarkach wesoło pstryka przekaźnikami - zwłaszcza w fazie wylewania wody po myciu i po płukaniu. Nie czepiałbym się elektroniki - Bosch ma ją nieźle dopracowaną. Brać się za rozkręcanie obiektu i sprawdzenie wszelkiej hydrauliki. Trudno na tym etapie cokolwiek podpowiadać, ponieważ się nie widzi jak zabrudzone są naczynia i czym, ani nie widać w jakim stanie są kluczowe komponenty zmywarki. Fotografie zmywarki i jej poczynań mile widziane :) , no i ew. użytkowniczki też ;)
 • #10
  Myysia
  Level 9  
  dzięki, postaram się sprostać zadaniu, pozdrawiam :)
 • #11
  Myysia
  Level 9  
  Byłam chwilowo nieobecna, ale serdecznie Wszystkim dziękuję za przydatne informacje. Wszystko co było możliwe zostało wyczyszczone łącznie z armaturą zlewozmywaka i zmywarka ruszyła dobrze myjąc naczynia. Ale powstał nowy problem, który ujawnił się dopiero w nowym module. Kiedy zmieniam programy zmywania przy włączonym starcie (zaraz na samym początku w pierwszej minucie włączenia, to wyświetlacz zmienia położenie na wybrane nowe ustawenie, ale niestety wykonuje podwójne zmywanie (tj. to pierwsze zapamiętane z poprzedniego zmywania i to zmienione). Robiłam próby z resetem i nic nie pomaga - zmywa w jednym ciągu 2 cykle (stary i nowy). Mam pytanko, czy ja coś źle robię , czy coś w zmywarce się popsuło.:cry:

  Dodano po 24 [minuty]:

  Zapomniałam dodać, że jeżeli przy następnym zmywaniu nie zmienię programu, to zmywanie odbywa się prawidłowo, zgodnie z parametrami dla tego programu.:|