Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana zaworów w sprężarce 3jw60, warto inwestować?

07 Sie 2011 10:20 13536 12
  • Poziom 13  
    Zdanie na temat tej sprężarki są podzielone. Od legendarnej po złom.
    Proszę użytkowników tego sprzętu o podzielenie się wiedzą i doświadczeniami.
    W mojej 3jw60 planuję wymienić zawory. Używam jej sporadycznie. Drobne malowanie, pompowanie i takie tam.
    Komplet zaworów na Allegro to koszt 110 zł.
    Wymieniać czy nie warto inwestować? Jak długo będą działać poprawnie?
  • Poziom 12  
    Zdania nie są podzielone tylko jednoznaczne, jest to jedna z najbardziej nieudanych konstrukcji. Na nowych zaworach jakiś czas podziała, zależnie ile tzw. dół wytrzyma.
    Jak już zainwestujesz w zawory, to warto wykonać filtrację powietrza, bo skuteczność tej fabrycznej wynosi zero. Przez te filterki zanieczyszczenia przelatują jak przez potrząsane sito. Druga sprawa to brak jakiegokolwiek chłodzenia.
  • Poziom 21  
    Zregeneruj stare, 110zł za nowe to dużo.
  • Poziom 12  
    darek4168 napisał:
    Zregeneruj stare, 110zł za nowe to dużo.

I co tam zregeneruje :D Z nagaru oczyści ?
  • Poziom 13  
    Regenerowałem :) Po oczyszczeniu z nagaru przez kilka minut wszystkie trzy cylindry wciągały powietrze jak dobry odkurzacz. I na tym koniec :(
  • Poziom 21  
    Zregenerować to znaczy szlifować (,,zabielić" płytkę i gniazdko do którego przylega), wymienić ewentualnie sprężynki jak są pęknięte.
  • Poziom 13  
    Sprężynki były dużo słabsze niż w nowych zaworach. Jest duża różnica po wymianie zaworów. Wszystkie cylindry (filtry na cylindrach) wciągają powietrze. Dłoń przyciągają jak odkurzacz :) Fabryczne "filtry" zastąpię filtrami powietrza od malucha
  • Poziom 19  
    Kolego czy skończyłeś już naprawę??? jak się sprawują nowe zaworki???
    Jak zamontowałeś filtry z maluszka w sprężarce, jak masz jakieś fotki to podeślij.

Też czeka mnie modernizacja tej sprężarki.

Proszę o jakieś opinie.
  • Poziom 13  
    Zawory wymienione, sprężarka stoi, nie używam jej. Włączyłem kilka razy... Chętnie sprzedałbym. Filtrów od maluszka nie zamontowałem.
  • Poziom 19  
    powiedz, zawory kupowałeś nowe ???? czy regenerowałeś????
    Gdzie mogę dostać takie sprężynki???
  • Poziom 13  
    Zawory kupiłem na Allegro. Jak dobrze pamiętam, 110 zł za 6 sztuk. Nie wiem jak długo popracują... Wpisz w szukajce na Allegro, 3jw60 albo zawory 3jw60. Coś na pewno wyskoczy
  • Poziom 11  
    te z allegro nie różnią się niczym, jakość kiepska najgorsze jest to, że płytki potrafią pękać i wpadają do cylindra ( w tych zaworkach które mają szczeliny w tych z otworkami nie ma tego problemu) a dalej to już tylko wymiana cylindra.
    Teraz przerabiam swoją 3jw60 na tłoki z C-360 62mm średnicy i głowiczki również C-360m, filtr powietrza z malucha i trochę kosmetyki , mam nadzieję że lepiej będzie to działało od orginału