Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jednofazowy aregat diesel 7,5 KVA GENEZO DG6000E. Warto kupić?

hubiwit 07 Sie 2011 14:28 17309 24
  • #1 07 Sie 2011 14:28
    hubiwit
    Poziom 25  

Witam
    Czy ktoś miał okazję testować taki agregat, czy warto kupić? Potrzebuję jedną fazę, do spawarki transformatorowej, może potem inwentorowej, elektronarzędzia, halogeny itp. może zdarzyć się również komputer.

Agregat dostępny na alledrogo:
    AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY DIESEL 7,5 KVA 1-fazowy 230V

Link usunąłem. [retrofood]

MODEL : DG6000E jendofazowy ! GENEZO

Dane techniczne:

Moc maksymalna 6 kW ( 7,5 KVA )
    Moc znamionowa 5 KW
    Napięcie wyjściowe 230V 1-FAZOWY
    Zabezpieczenie 25A
    Częstotliwość 50Hz
    Waga 124 Kg
    Wymiary: długość 755 mm, szerokość 520 mm, wysokość 620 mm
    Moc silnika Diesla 9,6 KM
    Prądnica bezszczotkowa MIEDZIANA
    AVR ( stabilizacja napięcia przy zmiennym obciążeniu )
    Silnik Diesel 9,6 KM
    Pojemność silnika 418 ccm
    Wymiary: długość 750 mm, szerokość 510 mm, wysokość 610 mm
    Zużycie paliwa przy pełnym obciążeniu 1L/h
    Zabezpieczenie C 25 A
    Zbiornik paliwa 12 L
    Głośność około 95 db

1 24
  • #2 08 Sie 2011 15:27
    190_Wojciech
    Poziom 20  

Cytat:
    Moc znamionowa 5 KW

Przy agregatach jednofazowych podawane kVA powinno równać się kW
    Co jak widać na załączonym obrazku tutaj nie ma zastosowania.
    Ten agregat to tradycyjny chińczyk - moc pewnie podana z "zapasem" na marketing.

Cena DOBREGO agregatu z silnikiem wysokoprężnym o podobnej mocy, np na silniku Lombardini 15LD500 to wydatek około 9 tys zł netto. Przy benzynowych cenę DOBREGO agregatu możesz podzielić przez pół.

Decyzję o zakupie tak czy inaczej będziesz musiał podjąć sam. Moja podpowiedź brzmi omijaj chińczyki szerokim łukiem. Jedyne co wygląda na prawdziwe w przypadku agregatu z linku to waga agregatu - co jest nawet ujęte w opisie;).

2
  • #3 10 Sie 2011 00:29
    kkknc
    Poziom 42  

190_Wojciech napisał:
    Cytat:
    Moc znamionowa 5 KW

.

Wcale nie już kiedyś zwracałem ci na to uwagę, ale widzę, że kolega nie odrobił lekcji domowej.
    Z tym dwa razy droższym dieslem bym polemizował, ale zgadzam się, że to typowy chińczyk.
    Pytanie ile jest prawdy w opisie producenta co do parametrów.
    A cena tego agregatu jest bardzo atrakcyjna, aż za atrakcyjna.

0
  • #4 10 Sie 2011 04:15
    190_Wojciech
    Poziom 20  

kkknc napisał:
    190_Wojciech napisał:
    Cytat:
    Moc znamionowa 5 KW

.

Wcale nie już kiedyś zwracałem ci na to uwagę, ale widzę, że kolega nie odrobił lekcji domowej.
    Z tym dwa razy droższym dieslem bym polemizował, ale zgadzam się, że to typowy chińczyk.
    Pytanie ile jest prawdy w opisie producenta co do parametrów.
    A cena tego agregatu jest bardzo atrakcyjna, aż za atrakcyjna.

Skoro już się przypomniałeś ;))) cały czas czekam na lekcję Link może nie tylko ja nauczę się czegoś nowego ale i WSZYSCY producenci agregatów ;))))
    I z jakim dwa razy droższym dieslem chciałbyś polemizować ?

1
  • #5 10 Sie 2011 22:50
    kkknc
    Poziom 42  

Oj kolego nie ma lekko to miała być praca domowa i jak widzę do tej pory nieodrobiona. Nieładnie następnym razem przełożę przez kolano i..... :)
    Co do droższych Dieslów to przejrzałem znany portal aukcyjny oraz parę firm i potwierdziłem to, co mówiłem?

1
  • #6 12 Sie 2011 01:20
    190_Wojciech
    Poziom 20  

kkknc napisał:
    Oj kolego nie ma lekko to miała być praca domowa i jak widzę do tej pory nieodrobiona. Nieładnie następnym razem przełożę przez kolano i..... :)

Co do droższych Dieslów to przejrzałem znany portal aukcyjny oraz parę firm i potwierdziłem to, co mówiłem?

Cały czas czekam ;))) podobnie jak wszyscy którzy jeszcze nie wiedzą dlaczego podają że wartość cos 1 dla prądnic jednofazowych.
    A tego z Dieslami to nie zrozumiałem ;) poprosiłbym o wyjaśnienia. Bo nie wiem co mówiłeś. Powiedziałeś że byś polemizował ... ale z czym dokładnie ?

Kolego kkknc - cały czas czekamy ;)
    Chętnie dowiemy się dlaczego producenci prądnic jednofazowych popełniają błąd podając dla nich cos φ =1.
    I nie zasłaniaj się tu jakąś pracą domową ani przekładaniem kogoś przez kolano ( czas z tego wyrosnąć ;) ). Jeśli coś palnąłeś i nie wiesz jak z tego wybrnąć po prostu powiedz: OK wygłupiłem się ! Nikt nie będzie miał Ci tego za złe - zgodnie z zasadą : nie myli się tylko ten kto nic nie robi. W innym przypadku twoje wyjaśnienia rzucą nowe światło na to czym się zajmujemy ;))) Co jest już wątpliwe.

1
  • #7 26 Sty 2012 09:56
    GuiLty
    Poziom 10  

Witajcie,

polecam agregaty tejże firmy: Link - kontakt do gościa: 6.9.6.5.3.0.4.9.8 (kropki dla uniknięcia wyszukania numeru)

część produkcji robią sami - sprzęt wytrzymały, a w razie konieczności sprawny serwis door-to-door.

0
  • #8 27 Sty 2012 19:34
    190_Wojciech
    Poziom 20  

Do takiego powyżej 1 ton też jest serwis door to door ? :)

0
  • #9 25 Maj 2013 23:52
    JORK08
    Poziom 12  

Witam
    Kupiłem taki agregat nowszy model GENEZO II wyciszony używam go około 1,5 roku i
    jestem z niego zadowolony ma przepracowane 250 motogodzin odpala z kluczyka przy mrozach -15 stopni posiada dekompresor ,części dostępne oprócz wymiany oleju nic z nim nie robiłem.Za markowy zapłaciłbym 3 razy więcej czy warto, na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam.
    Pozdrawiam.

0
  • #10 09 Gru 2013 10:07
    mlb
    Poziom 11  

Nie wiem o co chodzi z tym narzekaniem na chińskie agregaty. Też sporadycznie korzystałem z bliźniaczego chińczyka Bergo - oprócz tego że hałasował strasznie (diesel bez wytłumienia) - to pracował niezawodnie. Robotnicy postawili z jego pomocą dom drewniany, a ja później jeszcze używałem go czasami przy braku prądu. Sprzedałem tylko dlatego że miałem chętnego na jego zakup, a do domu jednorodzinnego był jednak za głośny.

0
  • #11 09 Gru 2013 13:57
    190_Wojciech
    Poziom 20  

Skąd się biorą narzekania?
    Z iloma chińskimi agregatami miałeś do czynienia ? Jednym czy dwoma ?
    Sporadycznie, jak sam zauważyłeś.
    W ciągu tygodnia mam kilka lub kilkanaście chińczyków na tapecie, ludzie dzwonią wysyłają maile bo chińczyk im się właśnie zepsuł. Może stąd to narzekanie na chińczyki.
    To że Tobie się nie zepsuł to nie jest norma, to jest raczej powód do radości z Twojej strony. Niestety twój wyjątek nie jest żadnym potwierdzeniem tezy że chińczyki się nie psują. ;)))

0
  • #12 06 Sty 2014 17:38
    jkier
    Poziom 12  

Mam ten agregat dokładnie w wersji jednofazowej od ponad 2 lat nie narzekam i pomimo szeroko panujących negatywnych opinii i chińczykach, to jestem zadowolony z tego agregatu.
    Jedyne co wymieniłem i to dosłownie ze 2 tyg temu to akumulator, bo oryginalny chiński podczas mrozów nie dawał rady z rozruchem.
    Agregat powinien zgodnie z instrukcją pracować w trybie ciągłym maksymalnie 6 godzin, potem należy zrobić przerwę. Ja swój katowałem niejednokrotnie po kilkanaście godzin i nic się nie stało.
    Agregat zaraz po zakupie testowałem na 3 nagrzewnicach po 2kW każda i bez problemu ciągnął. Agregat ma wbudowany stabilizator napięcia, podłączenie czy odłączenie obciążenia nie wpływało w sposób zauważalny na wartość napięcia wyjściowego.
    Pozdrawiam

1
  • #13 02 Wrz 2014 18:14
    zigler
    Poziom 13  

Też mam taki agregat - od wiosny 2011 roku czyli 3 lata.
    W ciągu trzech lat wymienione: akumulator, regulator napięcia akumulatora i regulator napięcia 230V - niestety już dwa razy. Na szczęście dostęp do części bezproblemowy firma ma swoją stronę www.genezo.pl
    Koszt takiego regulatora to w przybliżeniu 100zł więc nie ma co narzekać. Do ceny "prawdziwego" agregatu jeszcze trochę brakuje więc ciągle wychodzi taniej. Wymieniam sam - po rozkręceniu obudowy wszystkie elementy na wierzchu.
    Poza tym agregat pracuje bardzo dobrze. Napięcie utrzymuje się na 230 bezproblemowo nawet podczas spawania.
    Bardzo małe spalanie - z obciążeniem 3kW wychodzi mi około 1l/h paliwa.
    Agregat jest nowy więc zimą odpala póki co bez problemu. Zasadniczo nie używałem jeszcze dekompresora.
    Jako że posiada wyjście na automatykę dokupiłem do niego zdalne sterowanie i odpalam teraz sobie z pilota :)

Generalnie jestem zadowolony. Agregat pracuje codziennie około godziny (zasila mały domek bez prądu). W tym czasie pracuje pralka i ładują się akumulatory do późniejszego zasilania domu.
    Pomimo tych kilku awarii koszt używania na pewno jest niższy od zakupu firmowego agregatu.

1
  • #14 11 Kwi 2016 14:47
    Krzysztof Kaleta
    Poziom 8  

Do kolegi Ziglera. Witam, może kolega napisać, co było przyczyną wymiany AVR-a, w kolegi agregacie (przeciążenie agregatu i spalenie AVR-u)? Ja mam wersję siłową i dzieje się coś takiego, że jak prądnica jest zimna to jest wszystko ok napięcie na wyjściu 404V silnik siłowy 2 kw rusza, a jak prądnica się trochę zagrzeje to silnik już nie ma siły ruszyć, a napięcie między fazowe spada wtedy do 101V. Pytałem w firmie gdzie naprawiają prądnice od takich agragatów, to pierwsze, co kazali mi zrobić to wymienić AVR w tej prądnicy, bo to pali się najczęściej przy ewentualnym przeciążeniu, żeby ochronić prądnicę przed zniszczeniem.

0
  • #15 21 Kwi 2016 21:33
    zigler
    Poziom 13  

W pewnym momencie na wyjściu agregatu zamiast 230V było 115. Dlatego nastąpiła wymiana regulatora. Działo się tak niezależnie od tego czy prądnica była ciepła czy zimna. Zważywszy również na fakt że regulator to około 150zł a prądnica jakieś 800 warto zacząć od wymiany regulatora. No chyba że mamy kogoś z podobnym agregatem to możemy na chwilę pożyczyć. Mój agregat jest niestety jednofazowy więc regulator pewnie jest inny. Jakby co to ciągle mam ten który po podłączeniu dawał 115V. Przydaje się w celach serwisowych - ostatnio u kolegi w innym agregacie było np. 300V na wyjściu. Podłączyliśmy ten mój uszkodzony i od razu jego agregat zaczął dawać te 115V. Szybka akcja - AliExpress i po 3 tygodniach w dobrej cenie przypłynął nowy - dużo taniej niż w kraju ;)

1
  • #16 29 Sie 2018 22:55
    -andre-
    Poziom 1  

Opinia jest tylko jedna trzymać się z daleka od tej firmy Genezo!!! i ich wadliwych produktów!!! Kupiłem agregat 7,5 kw przestał podawać prąd po pół godzinnej pracy przy betoniarce o mocy 800w wysłałem na gwarancję i dostałem odpis cytuję" Zweryfikowaliśmy agregat, uszkodzeniu uległa prądnica - jedno uzwojenie jest spalone na skutek przeciążenia.

Omawiany agregat na gnieżdzie siłowym ma moc maksymalną równą 7,5 kw co odpowiada 2,5 kw na poszczególne fazy, w trybie trójfazowym, biorąc pod uwagę prąd rozruchowy, możemy bezpiecznie uruchomić silnik elektryczny o mocy do 2,5 kw.

Tego typu uszkodzenia nie podlegają gwarancji ponieważ wynikają z winy obsługi, w załączeniu przesyłam kosztorys naprawy płatnej, proszę o decyzje. " Tak właśnie prądnice palą się pod obciążeniem 800wat to co by było jak bym włączył do tego czajnik elektryczni o mocy 1,5kw? chyba by się zapalił. Obecnie sprawa jest zgłoszona do Wojewódzkiego Inspektoratu inspekcji handlowej w Gdańsku. Uważajcie bo próbują naciągać ,żeby zapłacić za naprawę z własnych pieniędzy za ich wadliwe części. I w gwarancji jest tylko jeden wpis że tylko reklamacji nie obejmuje spalenie prądnicy o czym dowiecie się dopiero jak dostarczą wam agregat do domu i chyba potem wszyscy co dają na gwarancję dostają mail że to prądnica i nie podlega reklamacji NACIĄGACZE!!!!!!!!!!

0
  • #17 29 Sie 2018 22:58
    kkknc
    Poziom 42  

Poczytaj trochę o asymetrycznym obciążeniu prądnicy. Fakt 0,8kW powinna znieść. Ale....... Pewny to tego raczej nie jestem. A czajnik potrafi załatwić prądnicę.

0
  • #18 29 Sie 2018 23:03
    zigler
    Poziom 13  

Dokładnie. Nie po raz pierwszy okazuje się że takie cuda dzieją sie na 3f agregatach po podłączeniu odbiornika 1f. Mój agregat z tej firmy jest 1f i w kwietniu minęło mu już 7 lat od zakupu. Zrobił 4000h i pradnica ciągle jak nowa.

0
  • #19 30 Sie 2018 10:03
    190_Wojciech
    Poziom 20  

-andre- napisał:
    Omawiany agregat na gnieżdzie siłowym ma moc maksymalną równą 7,5 kw co odpowiada 2,5 kw na poszczególne fazy, w trybie trójfazowym, biorąc pod uwagę prąd rozruchowy, możemy bezpiecznie uruchomić silnik elektryczny o mocy do 2,5 kw.

Słowo klucz - niesymetryczne obciążenie prądnicy
    Drugie słowo klucz - prąd rozruchowy silnika elektrycznego
    Nie działa tutaj prosta matematyka - możesz sobie podzielić 7,5 przez 3 - ale ta "prądnica" pewnie będzie miała w poważaniu takie obliczenia.

Prądnice od naszych skośnookich przyjaciół mogą mieć regulator napięcia podłączony do jednej fazy lub w lepszej wersji mierzący też np. napięcie międzyfazowe. Jeśli obciążysz akurat tą fazę na której nie jest wpięty regulator i dołożysz do tego asymetryczne obciążenie ...

Betoniarka 800W startująca pod obciążeniem będzie generowała większe obciążenie niż czajnik - jeśli chcesz się dowiedzieć jak duże, musisz użyć miernika wynik może Cię zaskoczyć.

0
  • #20 30 Sie 2018 20:39
    hubiwit
    Poziom 25  

Kolego są wersje Genezo dualne - z uzwojeniem jednorazowym i trojfazowym - przelaczane z panelu agragatu. Może warto by było kupić taki stojan, albo stojan jednorazowy, skoro używa kolega odbiorników jednorazowych.

0
  • #23 31 Sie 2018 12:05
    190_Wojciech
    Poziom 20  

hubiwit napisał:
    Kolego są wersje Genezo dualne - z uzwojeniem jednorazowym i trojfazowym - przelaczane z panelu agragatu. Może warto by było kupić taki stojan, albo stojan jednorazowy, skoro używa kolega odbiorników jednorazowych.

Bardzo chętnie zostanę oświecony w temacie "dualnych" prądnic.

0
  • #24 31 Sie 2018 12:14
    zigler
    Poziom 13  

Wpisz w googlach "agregaty dual power". Podobno wg sprzedających można czerpać pełną moc zarówno na jednej jak i na trzech fazach. Czy to ma oddzielne uzwojenia do 230 to nie wiadomo. Trzeba by kupić i rozebrać. Cytat z opisu na znanym portalu:
    Innowacyjna Technologia DUAL POWER(PODWÓJNA MOC)-podwójne uzwojenie prądnicy.
    W standardowej prądnicy siłowej na gniazdo 230V przypada tylko 1/3 mocy agregatu, a agregat jednofazowy wytwarza napięcie tylko 230V.Zastosowana Technologia DUAL POWER pozwala na korzystanie z pełnej mocy agregatu zarówno przy napięciu 400V(siła) jak i 230V. Umożliwia ona podłączenie urządzeń dużej mocy siłowych i jednofazowych. Dzięki niej agregat staje się w pełni uniwersalny-spełnia funkcję agregatu jednofazowego i trójfazowego jednocześnie. Zatem nie ma potrzeby kupowania dwóch agregatów.

Czyli wychodzi że ma podwójne uzwojenia.

0
  • #25 31 Sie 2018 14:05
    hubiwit
    Poziom 25  

I jest na panelu przełącznik 230V / 400V czyli pewnie napięcie referencyjne jest brane z różnych uzwojeń w zależności w jakim trybie używamy.

0
  Szukaj w 5mln produktów