Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szpachla do metalu. Przebudowa obudowy.

Led156 07 Sie 2011 15:09 1982 4
  • #1 07 Sie 2011 15:09
    Led156
    Poziom 16  

Witam. Mam metalową obudowę za paroma otworami na dole i z czoła. Chciałbym je załatać. W tym temacie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic780518.html widziałem że na przód został przyklejony laminat a na to szpachla. Z tym że nie wiem czy to plastikowy przód czy metalowy. Czy tak samo mogę zrobić z metalem? Kropelką przykleję laminat od środka a potem szpachla na zewnątrz? Czy do tego nadaje się szpachla uniwersalna? I czy potem w tym miejscu gdzie jest laminat z szpachlą mogę jeszcze raz zrobić otwory np. pod wyłącznik i lcd 2x16?
    Pozdrawiam:)

0 4
  • #2 07 Sie 2011 15:28
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Może najpierw napisz, co to za obudowę masz! Jeśli jest stalowa, to można otwory zalutować, lub nawet wymienić całą płytę frontową. Zresztą aluminiową też. Zawsze też można użyć materiałów dostępnych dla motoryzacji.

0
  • #3 07 Sie 2011 16:10
    wacekzgor
    Poziom 15  

Laminat + szpachla: dobre są do łatania przerdzewiałej karoserii samochodowej. Po takiej naprawie: wiercenie, piłowanie, mocowanie elementów najczęściej powoduje wykruszanie się szpachli, nierówne krawędzie otworów i niską wytrzymałość . Ponadto proces jest pracochłonny, aprzypadkowe naciśnięcie lub uderzenie może spowodować wypadnięcie takiego korka ze szpachli. Naprawy i adaptacje obudów powinno się przeprowadzać metodą wykonania nowej płyty czołowej z blachy, laminatu lub tworzywa sztucznego, Taką płytę z zamocowanymi do niej niektórymi elementami mocuje się na wierzchu istniejącej. W starej można powycinać otwory; nieco większe do pomieszczenia elementów z płyty nakładki. Oczywiście potencjometry mocujemy do wewnętrznego „chassis” lub starej płyty czołowej. Nałożoną zewnętrzną płytę mocujemy na starej z odpowiednim odstępem dla nakrętek potencjometrów i elementów mocujących. Czasami istniejące otwory nie wchodzą na pole posadowienia nowych elementów, więc można je zaślepiać odpowiednimi elementami typu zaślepka meblowa lub zamówić u dostawcy profesjonalnych tego typu detali.
    Polski dystrybutor firma Skiffy: katalog na stronie www.skiffy.com .
    Stare otwory u dołu obudowy możemy również pozakrywać zaślepkami lub estetyczną płytką – nakładką zamocowaną nitami zrywalnymi lub blachowkrętami.

0
  • #4 07 Sie 2011 19:36
    Led156
    Poziom 16  

Jest to chyba obudowa z blachy ale nie jestem pewien. Frontu nie można wymienić, ponieważ jest to część obudowy(blacha czy cokolwiek to jest jest zagięta) Myślałem o tym żeby np od zewnątrz dać pusty laminat (taki bez miedzi) w nim porobić otwory i w obudowie i to poskręcać ale boję się że nie porobię ładnych otworów. Potencjometry, led, i inne to pikuś bo to wiertło załatwia. Ale np lcd 2x16 masakra. Żeby pomalować potem taką obudowę wystarczy taki lakier w spreju? Jakieś inne pomysły na załatanie otworów oprócz cynowania?
    Pozdrawiam:)

0
  • #5 17 Paź 2014 10:51
    Marty-McFly
    Poziom 1  

Polecam to:
    diamant-polymer.pl/pl/p/NaprawOdlew-1kg/146

0