Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bojler gazowy - "programator"?

07 Sie 2011 21:06 1643 3
 • Poziom 13  
  Czy są może bojlery gazowe z czymś ala programator tzn. aby móc ustawić kiedy woda ma być grzana a kiedy nie? W przypadku bojlerów elektrycznych można dokupić urządzonko do gniazdka w którym ustawia się godziny i z głowy ale czy jest coś podobnego do urządzeń gazowych? Z informacji jakie wyczytałem wywnioskować można iż gazowe bojlery są bardziej ekonomiczne niż te elektryczny ale brakuje mi właśnie opcji wspomnianego "programatora" - bo nie chciałbym aby woda była cały czas grzana przez kilka godzin kiedy nie ma nikogo w domu. Potrzebuję bojlera ok. 120L do obsługi dwóch łazienek - 4/5 osób.

  Dzięki.

  Pozdrawiam,
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Witam.
  Jeśli masz na myśli pojemnościowe podgrzewacze gazowe z własnym palnikiem, bez zasilania z zewnątrz, z palnikiem dyżurnym (świeca) - to nie ma takiej możliwości.
  Jeśli chodzi o zasobnik podgrzewany przez kocioł gazowy, to jest to możliwe.

  Ogrzanie wody gazem z gazociągu na obecną chwilę jest tańsze od prądu.

  Gazowe podgrzewacze pojemnościowe mają duże straty kominowe po wyłączeniu palnika (grawitacyjny przepływ powietrza przez kolumnę podgrzewacza wystudza go).
  Pozdrawiam.
 • Poziom 13  
  Tak chodziło by mi o pojemnościowy podgrzewacz gazowy czyli popularnie nazywany bojler - dlatego użyłem takiej nazwy w tytule :) Bo zasobnik podgrzewany przez kocioł gazowy to jak rozumiem to jest tzw. piec dwu funkcyjny?

  Obecnie w jednej z łazienek posiadam gazowy piecyk przepływowy ale jego główną wadą jest to, że jak w łazience której znajduje się on korzysta się z ciepłej wody do w drugiej jej już nie ma dlatego myślałem o pojemnościowym podgrzewaczu ale przeraża mnie to, że on podgrzewał by cały czas wodę i że były by spore koszta. Jakie rozwiązanie byś proponował jak wspomniałem do dwóch łazienek i żeby było umieszczone w kotłowni znajdującej się tuż po łazienkami (łazienka jedna parter, druga piętro).

  Dziękuję.

  Pozdrawiam,
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Witam.
  PiotrWawaNet napisał:
  zasobnik podgrzewany przez kocioł gazowy to jak rozumiem to jest tzw. piec dwu funkcyjny?

  Nie. Kocioł dwu-funkcyjny, to podgrzew CO i CWU w jednym urządzeniu. CWU jest zwykle podgrzewana przepływowo na podobnej zasadzie jak w piecyku łazienkowym, i są podobne wydajności CWU. Oczywiście są też kotły z wbudowanymi zasobnikami.
  PiotrWawaNet napisał:
  Obecnie w jednej z łazienek posiadam gazowy piecyk przepływowy ale jego główną wadą jest to, że jak w łazience której znajduje się on korzysta się z ciepłej wody do w drugiej jej już nie ma dlatego myślałem o pojemnościowym podgrzewaczu

  I bardzo dobrze.
  PiotrWawaNet napisał:
  ale przeraża mnie to, że on podgrzewał by cały czas wodę i że były by spore koszta.

  Po osiągnięciu zadanej temperatury palnik w podgrzewaczu jest wyłączany (pali się tylko świeca), a gdy temperatura spadnie, to jest ponownie włączany. Oczywiście taki podgrzewacz jest obarczony dodatkowo stratami, które opisałem w pierwszym poście.
  PiotrWawaNet napisał:
  Jakie rozwiązanie byś proponował jak wspomniałem do dwóch łazienek i żeby było umieszczone w kotłowni znajdującej się tuż po łazienkami (łazienka jedna parter, druga piętro).

  Napisz jaki masz kocioł do CO (marka, model). Może będzie można do niego dołączyć zasobnik, a jak nie to pozostaje ten podgrzewacz pojemnościowy.
  Pozdrawiam.