Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szukam instrukcji montażu alarmu do Toyoty Yaris.

czestek1 07 Aug 2011 20:14 13924 12
Optex
    czestek1
    Level 9  
    Chłopaki potrzebuje pomocy .
    Padł mi alarm w Yarisie ( po lifcie 2003 r) ten challenger i wymieniłem go na inny.
    Wszystko gra tylko nie wiem gdzie podpiać sterowanie kierunkami ( mam jeden przewod rozdwojony przy pomocy diód ) sterowanie PLUSEM.
    W starym bylo podpiecie masa do przewodu przy kostce od wlaczników awaryjek i grzania szyby tylnej.
    Chciałem sie wpiac gdzies przy manetce od kirunkow i swiatel albo tam gdzie przerywacz i bezpieczniki.
    Brak idei-pomozcie bo nie chce mi sie ciagnac kabli od kierunkow bocznych przez komore silnika do wewnatrz auta.
  • Optex
    SKRZYNIA
    Level 23  
    w progu kierowcy masz kierunki-próbnik w reke 2min roboty
    pozdrawiam!!
  • Optex
    czestek1
    Level 9  
    te przewody sa w jakiejs kostce, czy po prostu w wiązce? tam jest tego od groma znowu popale kilka bezpiecznikow.
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Nie, te przewody wychodzą z auta, okrążają świat dookoła i wchodzą z drugiej...
    Ciężko wziąć próbnik, namierzyć przewody od kierunkowskazów w kloszach lamp, a potem odnaleźć je w wiązce?
    czestek1
    Level 9  
    zielony z dwoma paskami czarnymi jest to PLUS w bocznym kierunku- sprawdze cze jest taki kolor.
    ps. nie musisz byc Modzie taki naelektryzowany!
    Błażej
    Mam alergię na niemyślenie...
    czestek1
    Level 9  
    Luzik, po prostu juz mnie tak ten alarm dał w kość, że mam go dosyć.
    sprawdze Wasze sugestie jak znajde miernikiem to git jak nie to pociagne kable od samych lampek.
    dziękuje
    Błażej
    Nie rozumiem, jak podmiana alarmu, gdzie wszystkie przewody są już wyprowadzone, może dać w kość. Przecież to chwila roboty. Wystarczyło się zaopatrzyć w schemat podłączenia nowego alarmu (na pewno był w zestawie) i ściągnąć sobie schemat podłączenia starego. I chwila roboty...
    Co to teraz za alarm w ogóle montujesz?
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    Czy na 100% sterowanie kierunkowskazów w Twoim Yarisie odbywało się przez podanie impulsów masy na sterowanie awaryjnych?

Schemat podłączenia Challangera do Yarisa zaleca sterowanie kierunkowskazami przez podanie (+) - czyli "normalnie".

czestek1
    Level 9  
    Poszedlem po przewodach PLUS kierunków z tylnych lamp , i wlutowałem sie w progu przednich drzwi kierowcy. Zycze powodzenia komus kto bedzie tego szukał w okolicy tablicy bezpieczników.
    A alearmy challenger sa w toyocie i u typków od systemow alarmowych uważane ze szit, dwa piloty sie u mnie wysypały, i jeden facet chciał mi centrale tego samego typu alarmu sprzedac z jednym tylko działajacym( wyjete z jakiegos auta w ktrym ktos to zamienił na inny alarm) za 150zł. Teraz mam alarm ranger rtx
    milejow
    Level 43  
    CameR wrote:
    Czy na 100% sterowanie kierunkowskazów w Twoim Yarisie odbywało się przez podanie impulsów masy na sterowanie awaryjnych?

Schemat podłączenia Challangera do Yarisa zaleca sterowanie kierunkowskazami przez podanie (+) - czyli "normalnie".

W tym yarisku awaryjki włącza/wyłącza się impulsem masowym(sekwencyjnie)
    czestek1
    Level 9  
    Tak pisałem tez wyzej ze po staremu bylo sterowanie Masa, a w nowym alarmie PLUSEM .
    To mi kolega nie wierzył.