Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner Diora TSH 113 przenikanie stacji

koko0 07 Sie 2011 23:10 1601 1
 • #1 07 Sie 2011 23:10
  koko0
  Poziom 13  

  Witam. Przestrajając tuner Diory TSH 113 napotkałem na dziwne zjawisko.
  Przestrojenie wykonałem wg instrukcji z Serwisu Elektroniki, kondensatorów się pozbyłem, zakres heterodyny nastroiłem przy pomocy miernika na układzie LC7265 na 87,5-108 Mhz. Zacząłem więc stroić obwody wejściowe. Kiedy wszystko było niby dobrze, sygnał na obu krańcach pasma silny (na podstawie wskaźnika sygnał), to w miejscach pomiędzy stacjami, gdzie powinien być szum, oprócz niego przenikają się dwie stacje - Radio Maryja 88,4 Mhz oraz RMF 105,9 (chyba w tych wartościach, gdyż w mojej okolicy nadają one na kilku częstotliwościach). Występuje to tylko w paśmie powyżej 100 Mhz. Gdy włączę muting w tunerze, znika zarówno szum jak i przenik.
  Jednak całą operację wykonywałem na antenie pokojowej ze wzmacniaczem. Po podłączaniu anteny zewnętrznej bez wzmacniacza sygnał dalej jest silny, jednak przenikanie już nie występuje i radio odbiera normalnie.
  Niezbyt wiem gdzie tkwi problem. Czy konstrukcja tej głowicy (GFE 101) powoduje, że ten typ tak ma, rozstroiłem obwody wejściowe czy wzmacniacz antenowy sieje czymś czego być nie powinno.
  Antenę zewnętrzną mam taką, pokojową ze wzmacniaczem taką.
  Problem zdarzył mi się pierwszy raz, więc proszę doświadczonych userów o pomoc, pomoże mi to w zrozumieniu problemu i uniknięciu go w przyszłości.
  Pozdrawiam

  0 1
 • #2 08 Sie 2011 12:47
  Książe Radziwił
  Poziom 21  

  Twoja domowa antena wyposażona jest we wzmacniacz i stąd to przenikanie , jeżeli masz regulacje wzmocnienia na antenie to zmniejsz i zobacz cz stacje znikły , jeżeli na antenie zewnętrznej jest dobrze to wszystko jest w porządku moim zdaniem.

  0