Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka VIKING MB 545 T B&S seria 675 uszkodzony gaźnik

08 Sie 2011 00:14 8015 14
  • Poziom 23  
    Witam mam kosiarkę viking nowy model i ostatnio podczas mycia wyciekł mi olej. Po oddaniu do serwisu powiedzieli ze od oleju popsuł się gaźnik. Czy jest to możliwe? Kosiarka ma przepracowane jakieś 10 do 15 godzin. Objawy to jak jadę pod górkę to gaśnie tak jak by nie miała paliwa. Po takim czymś ciężko jest odpalić ja.
    Za wszelka pomoc dziękuję.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    ???? Może niech dadzą coś takiego na piśmie?
  • Użytkownik usunął konto  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Rycho ale jak to się ma do uszkodzenia gaźnika?
  • Poziom 23  
    Nachylenie to wynosi na 35m to jakieś 1,5m różnicy poziomów terenu. Tak wiec nie jest to powód tej usterki. Poza tym jak była nowa to działała.
  • Poziom 23  
    Jade teraz do serwisu pogadać co za ściemę mi wciskają. Jaki to silnik to nie wiem bo nie jestem mechanikiem ale dowiem się.
  • Poziom 30  
    kamilekaaaaa napisał:
    o oddaniu do serwisu powiedzieli ze od oleju popsuł się gaźnik. Czy jest to możliwe?

Z którego miejsca wciekł ci olej?

Nie da się uszkodzić gaźnika przez olej, bo jest to niemożliwe!
    Wyczyszczenie gaźnika powinno załatwić sprawę.
    Proponuje zmienić serwis.
  • Poziom 23  
    Jak to się stało. Po skończeniu koszenia zawsze myłem kosiarkę. Wiec przechylałem ja na pionowo na przednich kolkach i myłem od dołu myjka. Potem jak stawiałem to czasem zadymiła i szla dalej. Po ostatnim myciu poszło troszkę więcej oleju z silnika bo stała dłużej żeby wyschnąć bo nie chciałem mokrej wkładać do samochodu.
  • Poziom 16  
    Tzn przechyliłeś kosiarkę pionowo, ale rączką do góry? To wszystko jasne, trzeba przeczytać instrukcje obsługi ;)
    Gaźnik da się wyczyścić, filtr powietrza do wymiany.
  • Poziom 23  
    Tak jak piszesz. Instrukcji nie czytałem i wiem ze to jest mój błąd. Olej został wymieniony filtr i świeca i czyszczenie gaźnika w tym serwisie. Oddali mi ja i jak dalej kosiłem był ten sam problem wiec wróciłem do nich z tym problemem i wtedy dowiedziałem się ze to jest gaźnik uszkodzony.
  • Poziom 30  
    kamilekaaaaa napisał:
    dowiedziałem się ze to jest gaźnik uszkodzony

A przypadkiem ten "serwis" nie uszkodził przedtem tego gaźnika?

Dowiedz się co DOKŁADNIE jest w nim uszkodzone.
  • Poziom 23  
    nie wiem. Prosiłem aby mi pisemnie napisali co jest uszkodzone w tym gaźniku i dlaczego. Wiem ze ściemniają bo się nie znają matoły na tym, ale jest to jedyny serwis w mojej gminie. W Norwegii najłatwiej jest powiedzieć ze cały podzespół padł niż się paprać w naprawę tego.
  • Poziom 23  
    Na skutek zażądania pisemnej ekspertyzy został wymieniony gaźnik w ramach gwarancji. Jednym słowem chcieli mnie naciągnąć na nowy gaźnik. Ktoś kto nie ma pojęcia i nie ma się gdzie spytać by zapłacił bez słowa. Za naprawę chcieli 1650Nok to jakieś 820zl. To jakiś koszmar tak starać się oszukiwać ludzi. Dziękuje za wszelka pomoc zwłaszcza od Pawel wawa.