Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Arosa 1.7 SDI sprzęgło

Agielos 08 Aug 2011 09:11 3918 4
 • #1
  Agielos
  Level 23  
  Witam.
  Mam pewien dziwny problem ze sprzęgłem , mianowicie po wymianie skrzyni biegów , wymieniłem też przy okazji tarczę sprzęgła i łożysko dociskowe , bo i jedno i drugie nie było w najleprzym stanie .
  No i po skręceniu wszystkiego do kupy okazało sie ze jest problem z biegami nie można było ich włączyć , po dokładnym oględzinach zauważyłem że gdy sprzęgło jest wciśnięte do końca to ciągnie i dlatego nie można włączyć biegów , ale wystarczy popuścić pedał sprzęgła jakieś 1,5 do 2 cm i sprzęgło rozłącza całkowicie i wtedy już piegi wchodzą prawidłowo , doskonale to widac przy podniesionym jednym kole , wystarczy włączyć jedynkę i wtedy widac że jak sie wciśnie do końca sprzęgło to koło sie kręci , ale wystarczy trochę popuścić pedał i koło sie przestaje kręcić .
  Linka do sprzęgła jest z automatycznym regulatorem i przed jej założeniem najpierw ją naciągłem do końca i tak ja założyłem tak że to raczej nie problem linki , martwi mnie to że nie wymieniłem docisku sprzęgła i może to on daje takie dziwne objawy . Koledzy co wy na to proszę o jakieś porady .
  Nie jestem zawodowym mechanikiem , ale wole już sam robić samochód niż dawać go do greckich fachowców bo oni sa straszni.
 • #2
  michal871
  Level 9  
  Witam

  w 90% jest to problem docisku sprzęgła - wymień.
 • #3
  zeimp
  Moderator on vacation ...
  Jeśli tarcza jest założona prawidłowo (nie odwrotnie), to wina tylko i wyłącznie w docisku.
 • #4
  Agielos
  Level 23  
  Też tak myślałem że jest to wina docisku , bo tarcza jest na pewno założona prowidłowo , problem ten na razie rozwiązałem przez wymienienie linki z automatycznej na regulowana śrubą i na razie jest OK nie wiem jak długo , bo wizja ponownego wyciągania skrzyni w tym modelu seata poprostu mnie przeraża , jest bardzo trudny dostęp do wszystkiego i bez podnośnika lub kanału to jest koszmar.
 • #5
  stan2300
  Level 17  
  dokładnie wina regulacji linki ,podobny objaw miałem w punto ,zbyt głeboko łożysko wciskało słoneczko docisku