Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dziwne zachowanie alarmu Skorpion 2000A Z1M

lech116 08 Aug 2011 09:56 5374 4
Optex
 • #1
  lech116
  Level 2  
  Witam, posiadam system alarmowy Skorpion 2000A Z1M w swoim samochodzie. Wszystko jest podłączone jak należy, obwody sprawdzone, napięcie gdzie ma być tam jest itd. Alarm również steruje zamkiem centralnym i tu pojawia się problem. Otóż jak wciskam guzik w pilocie, system uzbraja się, ale nie zamyka drzwi, jakby nie był podłączony do centralki. Jak zdejmę klemę z akumulatora i założę z powrotem zamek centralny zamknie drzwi i normalnie z pilota je otworze, ale tylko raz, za drugim razem jak próbuje znowu zamknąć lub otworzyć z pilota, już nie działa i tylko alarm się uzbraja. W czym tkwi problem? Będę wdzięczny za jakiekolwiek pomysły ; ]

  Poniżej zamieszczam swój schemat, czy ktoś wie jak się programuje piloty do tego systemu?

  Dziwne zachowanie alarmu Skorpion 2000A Z1M
 • Optex
 • #2
  CameR

  Moderator of Vehicle Security
  Sprawdź próbnikiem lub miernikiem, czy bezpośrednio na wyjściach 9,10 centralki pojawia się "masa" w chwili uzbrajania/rozbrajania alarmu.

  Jaka jest odpowiedź alarmu na próbę uzbrojenia przy otwartych drzwiach?
 • Optex
 • #3
  lech116
  Level 2  
  Sprawdziłem miernikiem wyjścia nr 9 i 10, no i rzeczywiście ani w chwili uzbrajania ani w chwili rozbrajania alarmu na żadnym z wyjść nie pojawia się "masa". Da się to wogóle jakoś naprawić?

  Jeżeli próbuje się uzbroić alarm przy otwartych drzwiach, jest pięciokrotny sygnał z syreny po naciśnięciu guzika pilota, jeżeli naciśnie się drugi raz, alarm uzbraja się.
 • #4
  CameR

  Moderator of Vehicle Security
  Musisz rozkręcić obudowę centralki i szukać usterki w układach sterowania i obwodach wykonawczych wyjść 9 i 10.
  To jest do naprawienia.
  Natomiast, jeżeli procesor "zapomniał" co ma robić, to niestety tylko serwis lub kosz.
 • #5
  lech116
  Level 2  
  Otworzyłem centralkę, niestety nic się tam nie da zrobić, jest płytka i wyjścia w tym nr 9 i 10, wychodzące z płytki połączone na stałe, żadnych przewodów itp. Po prostu układ scalony bez możliwości ingerencji. Może problem tkwi gdzie indziej... w innym miejscu zabrakło masy lub jest tam gdzie nie powinna. Dlaczego po odłączeniu systemu od zasilania i ponownym przyłączeniu, system raz zamknie i otworzy drzwi z pilota i dopiero przy drugiej probie nie reaguje?