Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana płyty głównej z procesorem NA ASUS P5G41T-M+INTEL DUAL CORE E6600+4GB

pazdziochowski 08 Sie 2011 12:23 1875 7
  • #1 08 Sie 2011 12:23
    pazdziochowski
    Poziom 15  

Witam własnie mam zamiar zakupić płytę główną z procesorem i pamięcią obecny sprzęt mój to:

zasilacz tracer 600W,
    amd athlon 3,2ghz,
    grafika radeon 9200se 128mb i 128bit,
    dyski SATAII seagate 500gb oraz seagate 250gb obecnie działają SATA I
    płyta główna gigabyte GA-K8U NAJGORSZE PŁYTY GŁOWNE GIGABYTE STRASZNIE SIĘ GRZEJĄ TOTALNY ZŁOM CZESTO TEN SZMELC WYMIENIAM
    pamięć 2x512mb ddr 400mhz obecnie jedna kość 512 bo płyta siada mostek reszta gniazd złom od pamięci jedno działające

sprzęt mam zamiar wymienić na taki:
    Płyta główna ASUS P5G41T-M LX2 Intel G41 LGA775 SOLIDNA FIRMA JAK DLA MNIE
    Procesor Intel DUAL-CORE E6600 2x3.06GHz 2MB cache 64-BIT LGA775
    Pamięć RAM KINGSTON DDR3 4GB 1333MHz CL9

wydaję mi się że cena 485 to wcale nie wygórowana i sprzęt solidny za taką cenę co sądzicie o płycie głównej i procesorze w.g. mnie amd najgorszy szmelc sam to miałem na podkręcanie nie nadaje się nie jest taki stabilny płyta główna jaką mam gigabyte to najgorsza firma i nikt mi tego nie powie czesto padają grafiki czy właśnie płyty główne ale nigdy nie miałem asusa wydaje mi się że jest stabilny oraz mostki tak mocno się nie grzeją są minusy jak za mało PCI wejść no ale za taką cenę to rozsądna płyta ale może lepiej doradzicie chętnie przyjrzę się waszym poradom z góry dziękuje i pozdrawiam

Wymiana płyty głównej z procesorem NA ASUS P5G41T-M+INTEL DUAL CORE E6600+4GB

• #2 08 Sie 2011 12:40
    Cregeen25
    Poziom 15  

Ok, to nie drogo ale ten zasilacz tracer to nie bardzo, zrobisz jak chcesz ale ja bym poszukał na twoim miejscu jakiegoś Frotona 400W, oprócz tego grafika też przydała by się mocniejsza zresztą to zależy od tego do czego chcesz używa tego sprzętu. Ale zasilacz to bym wymienił.

• #3 08 Sie 2011 12:45
    pazdziochowski
    Poziom 15  

Grafike mam pciexpress gigabyte niestety gigabyte :( chodziła rok narazie ok 512mb 256bit dość w miare dodatkowo mam 4gb ramu ale kolega chce zmienić na 400watowy zasilacz z 600W :D sorki ten co mam to Goodwatt

• #4 08 Sie 2011 15:17
    daavid117
    Poziom 42  

pazdziochowski napisał:
    kolega chce zmienić na 400watowy zasilacz z 600W :D sorki ten co mam to Goodwatt

Kolega chce zamienić wyrób zasilaczopodobny o "mocy na nalepce" 600W, na zasilacz o mocy 400W. Żeby nie było, że nie ostrzegałem - zasilacze Goodwatt to tandeta.

Osobiście nie pchałbym się już w LGA775 (a na pewno nie w low-end LGA775). Dołożyć przynajmniej do AM3:
    ASRock 770 Extreme3 - 230zł
    Athlon II X2 250 - 200zł
    4GB DDR3 1333MHz - 90zł

Co to za karta graficzna?
    A, no i Gigabyte to wcale nie jest tandeta. Dzisiaj jeśli chodzi o podzespoły typu karty graficzne, płyty główne nie ma już badziewnych producentów. Źle trafiłeś i tyle.

• #5 08 Sie 2011 20:05
    Cregeen25
    Poziom 15  

Co ty chcesz od Gigabyte sam mam 256Mb i jest ok. Co do płyty głównej Gigabyte GA-K8U to też nie jest taka zła, rozbudowywałem już kompa na takiej płycie, i do dzisiaj chodzi u znajomego, trochę zły scoket754 mały wybór procesorów. Zdecydowanie lepszym wyborem jest to co opisał wyżej kolega daavid117, chyba że nie masz dość pieniędzy bo i tak musisz wymienić zasilacz. Zarówno Tracer jak i Goodwatt to zły wybór polecam Froton, Modecom, Corsair.

• #6 08 Sie 2011 20:08
    daavid117
    Poziom 42  

Cregeen25 napisał:
    Froton, Modecom

Fortron jeśli już. Modecom tylko i wyłącznie MC lub Volcano. FEEL i inne podobne to badziew. Zależnie od sztuki podobno Modecom Carbon nie są tandetą, ale nadal to nie są dobre zasilacze.

• #7 08 Sie 2011 20:18
    chojinka
    Poziom 27  

daavid117 napisał:
    Cregeen25 napisał:
    Froton, Modecom

Fortron jeśli już. Modecom tylko i wyłącznie MC lub Volcano. FEEL i inne podobne to badziew. Zależnie od sztuki podobno Modecom Carbon nie są tandetą, ale nadal to nie są dobre zasilacze.

w jedenej z gazet komputerowych było napisane(testy różnych zasilaczy) że carbon jest jednym z najlepszych w tej cenie...

• #8 08 Sie 2011 20:27
    daavid117
    Poziom 42  

chojinka napisał:
    w jedenej z gazet komputerowych było napisane(testy różnych zasilaczy) że carbon jest jednym z najlepszych w tej cenie...

Nie wierzyłbym "gazetom komputerowym" tylko zaufanym serwisom internetowym, które same wykonują testy jak należy. Obciążyć Carbon'a na tyle ile ma na nalepce i długo nie pochodzi. Zamiast 600W Modecom Carbon lepiej brać 500W Corsair, bo wytrzyma takie samo obciążenie zapewne, a to zawsze bezpieczniejszy zasilacz.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME