Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmywarka Bosch SMV40M00EU/04 kod E:25

08 Sie 2011 12:26 9033 8
  • Poziom 36  
    Mam do naprawy zmywarkę jak w tytule która wyświetla chwilę po włączeniu próbuje coś włączyć 3 razy i po chwili wyświetla kod E:25 sprawdziłem pompę spustową nie wygląda że była by zablokowana podejrzewam że może może być coś z pompą myjącą ale przed rozbiórką zmywarki przydało by się wiedzieć co oznacza ten kod błędu żeby nie szukać nadaremno.
  • Moderator AGD i automatyka
    egon42 napisał:
    E:25 sprawdziłem pompę spustową

I to jest dobry trop. Pokrywka na pompce jest poprawnie zamontowana?
  • Poziom 36  
    Wydaje mi się że jest dobrze zamontowana zdjąłem pokrywkę żeby sprawdzić czy nie jest zablokowana pompa, wydaje się że nie, chyba że blokuje coś obrót. Jak odłączyłem przewody od pompy spustowej (są tam 3 przewody do pompy) to wyskakiwał błąd E:23 sprawdzę jutro jeszcze raz tą pompę wyjmę ją i coś będzie wiadomo bo kiedyś w pralce miałem na osi silnika nawiniętą gumkę recepturkę i też pompa była niby dobra a nie działała bo obróciła się trochę gumka się naprężyła i zablokowała silnik.
  • Poziom 36  
    Pompę rozebrałem (to jest pompa 3 Fazowa sterownia elektronicznie) sprawdziłem poskładałem zmywarka działała zrobiłem 6 testów działa ustawiłem na miejscu sprawdzam i nie działa znowu kod e:25. Znowu rozebrałem silnik poprawiłem wszystkie styki cewki przylutowałem poskładałem kilka testów działa ustawiłem na miejsce test końcowy i znowu nie działa kod e:25 i w zasadzie teraz zostaje tylko moduł bo to on steruje silnikiem.
  • Poziom 26  
    Może jak jest ustawiona na miejsce to gdzieś załamuje się wąż spustowy i to blokuje odpływ wody.
  • Poziom 36  
    Raczej nie bo jak zmywarkę wyjąłem to też czasami nie działała a przewód na pewno wtedy nie był załamany dopiero jak rozebrałem i ruszyłem modułem to zaczynała działać.
  • Poziom 2  
    Miałam ten sam problem kilka 5 lat temu,wezwaliśmy serwis bo była na gwarancji,pan przyjechał coś pogrzebał, poczyścił powiedział że pompka jest dobra, wrzucił krótkie mycie aby sprawdzić i było ok. Włączyłam zmywarkę na długie mycie i znów błąd E 25 , mąż w pracy więc ja próbuję sama coś zdziałać i może Wam to wydawać śmieszne ale położyłam zmywarkę na bok , pobulgotało , coś się po przelewało i postawiłam ją z powrotem, działała do wczoraj :) , wczoraj pojawił się ten sam błąd E 25 , zrobiłam to samo co 5 lat temu ,nie rozłączałam nic,nawet jej z prądu nie wyłączyłam i właśnie skończyła mycie.Mój brat miał dwa lata to samo,rozebrał ją poczyścił i nic nie pomogło ,zasugerowałam delikatnie ( rozumiecie to jest śmieszne ale 100 % u mnie działa ) żeby zrobił właśnie tak i też mu działa.Doszliśmy do wniosku że gdzieś dostaje się woda gdzie jej nie powinno być i wywołuje ten błąd.Spróbujcie to nic nie kosztuje a i kobieta sobie z tym poradzi ;) .
  • Poziom 15  
    Miałem ten sam problem E25. Wyszło, że tuleje ślizgowe na głownej pompie myjącej poprostu się wyrobiły. To albo teraz wymiana pompy albo można z innej przełożyć cały element wirnik bez wyciągania tulejek.
  • Poziom 1  
    Teska30... udało się odnaleźć Twój post gdy i u mnie pojawił się błąd E:25
    Gwarancja niestety skończyła się 2 miesiące temu, a na naprawie takiego sprzętu się kompletnie nie znam :(
    Przeczytałem Twój post, zdecydowałem że nie zaszkodzi przewrócić zmywarki, gorzej nie może być :) i tak zrobiłem. Włączyłem program auto, wcisnąłem i przytrzymałem przycisk reset, woda spłynęła i przystąpiłem do "naprawy". Niestety po przewróceniu na lewą stroną nic nie bulgotało, więc przewróciłem na prawą stronę... też żadnego bulgotania. Postawiłem zmywarkę na nogi, włączyłem zmywanie na pusto i... działa, drugie zmywanie także :)
    Dziękuję za pomoc, zaoszczędzone dzięki temu sporo kaski :) Pozdrawiam :)