Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Migotanie ekranow

Exlti 23 Lis 2004 18:29 834 8
  • #1 23 Lis 2004 18:29
    Exlti
    Poziom 10  

Mam problem, po przeprowadzce monitor komputerowy oraz TV zaczely dziwnie "pompowac" oraz jest zmiana kolorow, najprawdopodobniej to winna lini tramwajowej ktora jest jakies 10m od mojego okna (moge sie mylic). Czy to napewno wina tej lini, a moze cos z napieciem w kamienicy czasem zdarzaja sie nagle zaniki napiecia, czy takie wybryki ekranow moga je uszkodzic, zdarza sie to co jakis czas i na mniej niz pare sek, czy mozna to jakos wyeliminowac? W jaki sposob moge potwierdzic ze to winna tramwajow, pewnosci nie mam bo zmany sa ciagle (moze poza noca) i nie maja nic wspolnego z przejezdzajacym tramwajem. Licze na szybka odpowiedz i z gory dziekuje

0 8
  • #2 23 Lis 2004 19:35
    glob12
    Poziom 13  

może masz niestabilne napięcie sieci. Filtr antyzakłuceniowy powinien pomóc.

0
  • #3 23 Lis 2004 20:30
    Exlti
    Poziom 10  

Dzieki ze odpowiedziales..... hmmm nie mam pojecia gdzie takie cos dostac i ile cos takiego kosztuje wiec jak mozesz to podziel sie ta informacja, problem w tym ze chcialbym miec pewnosc ze sie nie okaze iz przyczyna jest co innego wiec jak potwierdzic ze to niestabilnosc sieci?

0
  • #4 01 Gru 2004 23:32
    komalik
    Poziom 14  

witam
    na pewno to migotanie nie ma nic wspolnego z przejezdzaniem tramwaju?? bo zwykle w takich przypadkach to winna jest trakcja (zwlaszcza tak blisko). oczywiscie to moga byc zaklocenia w sieci, ale obstawiam trakcje

pozdrawiam

0
  • #5 02 Gru 2004 00:21
    Exlti
    Poziom 10  

hmmm sprawa sie wyjasnila, 216Volt w sieci w poludnie gdzie pewnie 1/3 odbiornikow pradu nie jest wlaczona + stare okablowanie wiele mowi, teraz pozostaje pytanie co z tym zrobic, do komputera UPS, a moze jest inny sposob a TV i inne urzadzenia? kupno 5 UPS raczej nie wchodzi w rachube no i troche by to zabawnie wygladalo :) Moze ktos mi powie cos o tym filtrze antyzakluceniowym, gdzie takie cos mozna dostac jakie sa tego gabaryty no i ceny, a moze ta nazwa to tylko odpowiednik UPS mniej zaawansowanego?

Pozdrawiam wszystkich

0
  • #6 02 Gru 2004 07:19
    komalik
    Poziom 14  

hmm u mnie swojego czasu bylo kolo 180-190V i caly czas mi sie ups wlaczal na zasil bteryjne, ale nawet przy 200V w sieci nie mialem takich problemow z monitorem...

a filtr przeciwzakloceniowy to wydaje mi sie, ze chodzi o taka listwe zasilajaca z zabezpieczeniem przeciwprzepieciowym i filtrem przeciwzakloceniowym.

PS u mnie teraz w domu jest 223 V ale jeszcze miesiac temu tez bylo ok 215-218V i to bylo calkiem stabilne napiecie sieci. Moze to jednak trakcja a nie napiecie sieci ma wplyw na migotanie???

pozdrawiam

0
  • #7 02 Gru 2004 20:43
    Exlti
    Poziom 10  

Tez wydawalo mi sie ze o taka listwe chodzi a ona niczego raczej nie zmieni. A w jaki sposob sprawdzic czy to ta trakcja? Ja ja wykluczam bo jak tramwaj przejezdza to obraz jak krysztal nie drgnie ostrosc idealna zadnych zmian kolorow. Pozdrawiam

0
  • #8 02 Gru 2004 22:12
    komalik
    Poziom 14  

moze to glupie, ale czy na pewno nie masz gdzies niedaleko monitora komorki lub telefonu bezprzewodowego?? u mnie zaklocal kiedys gigaset a jak go odstawilem na 0,7 m to juz spokoj...
    co do tej sieci to zmierz napiecie w roznych porach dnia i zobaczymy czy to moze byc siec...

mimo wszystko uwazam ze to bedzie trakcja tramwajowa. tylko trzeba jakas zaleznosc na uzasadnienie znalesc :)

pozdrawiam

0
  • #9 03 Gru 2004 00:02
    Exlti
    Poziom 10  

heh 3 telefony komorkowe ale przenasza sie ciagle, i zaklucenie nie tylko na monitorze alo i TV ktory stoi jakies 5m dalej za gruba sciana. przestawianie monitora nic nie pomagalo, a co do bezprzewodowych to hmmm moze ktorys z sasiadow ma, ale kurcze to jakis chyba mega nadajnik :) Napiecie postaram sie zmierzyc.... jak zalatwie cos do mierzenia bo nie posiadam :)
    Pozdrawiam

0