Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Inspiron 1526 (AMD) zupełny trup

djasek 08 Sie 2011 12:58 1386 1
  • #1 08 Sie 2011 12:58
    djasek
    Poziom 24  

Witam.

Mam problem z powyższym modelem Dell'a.
    Mianowicie, jest on zupełnie "zimny" napięcia do wszystkich przetwornic dochodzą, żaden z kondensatorów i tranzystorów MOSFET nie jest zwarty, układ ładowania baterii (U43) MAX8731AE podmieniony skutek ten sam, (U22) TPS51120 sprawny 3,3 V Standby jest, przetwornica 3,3 i 5V nie startuje, (U15) WPC8763LADDG zasilany jest napięciem 3,3V, do BIOS napięcie dochodzi, na włączniku zasilania prawidłowe napięcie 3,3V a mimo wszystko jest zimny. Nie świeci żadna kontrolka, na pinach baterii napięcia są 3,3V przy wpiętej baterii na pinach zasilania 10,9V a po podpięciu zasilania nieznacznie rośnie do 11,1 - 11,2V.

Z tego co czytałem na temat tego laptopa, możliwym problemem jest kość BIOS, tylko chcę się upewnić zanim zapłacę za jego Flash'owanie (nie mam programatora), że to on. I pytanie czy pomimo uszkodzonego BIOS'u nie powinny świecić jakiekolwiek diody?

Proszę o pomoc, bo nie mam już sił na niego.

• #2 08 Sie 2011 22:54
    djasek
    Poziom 24  

Problem rozwiązany za pomocą flashowania BIOS'u, laptop śmiga aż miło. Jeśli się komuś na przyszłość przyda ta wiedza to polecam w przypadku takich objawów ;)

Pozdrawiam i zamykam temat.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME