Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz KENWOOD KA-880SD

Marcin1980 23 Nov 2004 18:36 2145 2
    Marcin1980
    Level 23  
    Mam w/w sprzęt. Dostałem go do naprawy i po otwaciu obudowy okazało sie brak jednej końcówki mocy, ktoś wymontował, jak sie okazało sprzęt był już w naprawie. Zadziwiła mnie jedna sprawa że wzmacniacz nie dawał sie uruchomić co prawda wszystko świeciło tak jak powinno, ale jednak nie chcał załączyć sie PK zabezpieczający głośniki, okazało sie że przyczyną byłą przerwana zworka za radjatorem, ktoś źle zdemontował radjator co spowodowało przerwe i wzbudzanie sie końcówki przez co zabezpieczenie nie chcało sie uruchomić. Teraz wzmacniacz gra na jednym kanale, radzi sobie całkiem dobrze nic sie nie dzieje, sprawa dość nie typowa bo końcówka mocy ma oznaczenie TA2040 jest to układ hybrydow. Ma 21 pinów. Koncówka ta trafiła do mnie rozebrana klijęnt powiedzał że gość który naprawiał sprzęt przedemną rozebra ją celow, jak sie okazuje układ ma upalone wszystkie tranzystory końcowe, sprawa jest na tyle trudna że nigdzie nie znalazłem tej koncówki, zastanawiam sie czy to nie bendzie jakiś STK? Na kńcówce jest napis firmowy wzmacniacza "TRIO-KENWOOD" tym scalakiem steruje jeszcze jeden nie typowy układ hybrydowy nieco mniejszy o nazwie TA2031. Prosze o jaką kolwiek pomoc w naprawie sprzętu. Czym można zastąpić TA2040? czy jaest jakikolwiek zamiennik?
    ALTON
    Level 38  
    Widziałem ten wzmacniacz i z tego co pamientam to TA2040 wygląda tak samo jak STK.Poszukaj STK2040 być może TA to tylko inny nadruk
    Marcin1980
    Level 23  
    Nie ma takiego czegoś jak powedzałeś, przeszukujac google znalazłem orginał za 120 EURO, chba wzmak pujdzie na śmieci, chyba że da się coś innego wymyślić w co wątpie.