Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stacyjka Renault Kangoo. Nie wchodzi kluczyk

adamk1990 08 Aug 2011 15:26 17446 11
    adamk1990
    Level 13  
    Witam, mamy taki problem. W Renault Kangoo(pierwszy wypust) kluczyk nie wchodzi w stacyjkę. Podobno to jakieś bolce, zapadki? Czy stacyjka jest do naprawienia, czy tylko wymiana? Mamy na placu Clio II i Megane Coupe. Czy podeszla by do tego Kangoo stacyjka od ktoregos z podanych?

Dodano po 1 [godziny] 33 [minuty]:

I czy trzeba kierownicę ściągać?
    heretapawel
    Level 23  
    Kierownicy nie trzeba ściągać,a stacyjkę naprawi każdy spec od kluczyków.
    ociz
    Moderator of Cars
    Naprawialne, ale sam tego nie robiłem tylko wyjąłem całą kolumnę i zawiozłem do fachowca, powiedział że tylko paprocha jakiegoś z niej wyciągnął. Samej stacyjki nie wyjmiesz bez uszkodzeń dopóki nie przekręcisz kluczyka.
    adamk1990
    Level 13  
    Dzięki za odp. Myślę, że tak czy inaczej wsadzimy inną stacyjkę chyba, że kogoś w ok. znajdziemy. Ale z tego co się orientuję to i tak bez użycia siły się nie obędzie, kierownica także zblokowana. I teraz pytanie, trzeba programować ten kluczyk nowy? Wokół tej stacyjki jest taki okrągły plastik z wtyczką. Czy to immo? Podejdzie każda stacyjka z kluczykiem? Wystarczy tylko zamontować i już?
    User removed account
    User removed account  
    adamk1990
    Level 13  
    Czyli odpada opcja montażu nowego ewentualnie bo to bez sensu? Tylko poprzez serwis i elektryka? Pozostaje jeszcze wyrzucenie starej stacyjki.
    ociz
    Moderator of Cars
    Naprawić starą jeśli się uda to najwygodniejsza opcja.
    adamk1990
    Level 13  
    No ok. Ale żeby ją wyciągnąć to trzeba jakoś kluczyk włożyć i przekręcić na którąś pozycję i odblokować zapadki czy się mylę? Jak jąwyciągnąć? A zblokowana kierownica?
    ociz
    Moderator of Cars
    Tak, odkręcasz jedną małą śrubkę, przekręcasz kluczyk pomiędzy 0 a 1 (jest tam chyba nawet kreska) naciskasz zapadkę (jest widoczna) i wyciągasz bez problemu razem przewodami.
    A tak wygląda po "wymontowaniu" przecinakiem z Peugeot Expert bo się kluczyk zgubił.
    Stacyjka Renault Kangoo. Nie wchodzi kluczyk
    adamk1990
    Level 13  
    Rozumiem ociz, chodzi mi o to jak powyżej pisałem, że kluczyka NIE MOŻNA wsadzić w stacyjkę.. Na lawecie Kangoo przyjechało z zblokowaną kierą.
    adamk1990
    Level 13  
    Jakiś magik to młotkiem i przecinakiem zrobił, niestety tego nie widziałem.
    czarna1035
    Level 1  
    wystarczy włożyć cienki drucik i pchnąć zapadke w strone kierownicy. Kluczyk powinien wejść bez problemów. Tylko nie radze lekcewazyc problemu i mimo wszystko udac się do mechanika który to naprawi ponieważ może przydazyc się sytuacja ze wszystko będzie dobrze przez jakiś czas a pozni9ej problem może się powtórzyć lub co gorsza kluczyk utknie w stacyjce.