logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Re Audio RE-10 czy SR-10 w omega B sedan

wladyslaw_w908 08 Sie 2011 16:42 1393 3
REKLAMA
  • #1 9803748
    wladyslaw_w908
    Poziom 16  
    Witam wszystkich forumowiczów elektrody.
    Mam małe pytanie odnośnie nagłośnienia do autka Omega B w sedanie, a mianowicie, chcę się zabrać za zabudowę bagażnika. Przymierzam się do wmontowania głośnika w koło zapasowe z możliwością szybkiego demontażu suba i wyjęcia tego koła. Z tego co już udało się wyliczyć to obudował zamknięta bo takową mam na myśli oscylowała by w granicach ok 9 - 17 L ,przyjmując fakt że jest to sedan, a w bagażniku jeździ butla 80L od gazu więc nie ma z byt wiele miejsca no i ta przegroda pomiędzy bagażnikiem a przedziałem pasażerskim dość mocno przytłumi ten głośniczek. Przeglądając różne fora i dyskusję na temat głośników do bardzo małych obudów zamkniętych wybór padł na firmę RE Audio. Biorę pod uwagę dwa głośniczki a mianowicie RE - 10 oraz SR - 10. Według producenta obudowy do tych głośników to minimalna 10L a kompaktowa 15L. Chciał bym się dowiedzieć od osób mających doczynienia z tymi przetwornika, który będzie niżej schodził w tych obudowach,przede wszystkim chodzi o wrażenia odsłuchowe niż o wyliczenia z programu (jeśli by chodziło o wyliczenia nie zawracał bym głowy na forum). Interesowało by mnie bardziej jako dopełnienie dolnego pasma w aucie niż na dudnieniu, ale chciał bym mieć także możliwość troszeczkę poszaleć z basem.
    Co do rodzaju muzyki jaki słucham to jest to dość zróżnicowane, od muzyki poważnej po techno czyli pełen wachlarz. Jak wygląda sprawa z mocą w tych głośnikach, czy to już są optymalne moce podane, czy z lekkim zapasem.
    Który z tych przetworników będzie miał możliwość odczucia basu siedząc z tyłu.
    Miałem kiedyś doczynienia z przetwornikiem RE Audio RE - 8 ale w subie w domku i byłem pod wielkim wrażeniem tego głośniczka. No ale dom to nie autko więc może się wiele zmienić. A może forumowicze podrzucą inny pomysł odnośnie przetwornika.
    Pozdrawiam wszystkich serdecznie i czekam na odpowiedź.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 9803875
    powalla
    Moderator CarAudio
    SR jest pod kazdym wzgledem lepszy.
  • REKLAMA
  • #3 11100565
    wladyslaw_w908
    Poziom 16  
    A więc tak odnośnie głośnika re-audio miałem okazję przetestować głośnik RE i SR 10 w obudowach zamkniętych fakt jest taki, że skłaniał bym się bardziej do zakupu wersji SR dużo niższe zejście, dźwięk wydaje się być bardziej naturalny. Jeśli chodzi i RE to akurat w tym samochodzie porażka. Bardzo cicho trzeba wykorzystywać maksymalną moc głośnika (brak zapasu) no i dźwięk pozostawia wiele do życzenia. Podejrzewam, że w wersji z otwartym bagażnikiem było by dużo lepiej. Może forumowicze mnie zlinczują za tą wypowiedź ale zamiast płacić 400 zł za RE wolał bym kupić głośnik firmy STX również 10" z serii SW. Patrząc z punktu widzenia ekonomicznego dużo lepszy wybór. Ale również i tutaj są pewne niedociągnięcia (problemy z prawidłowym posklejaniem membrany z zawieszeniem dolnym i przedmuchy powietrza przy zawieszeniu górnym przy otworach montażowych). Ja obecnie posiadam SR 10" i jestem super zadowolony, obudowa zamknięta 14L. Trochę cena dobija (ok 600zł). Więc wybór należy do was. Jeśli chodzi o auto jak w temacie nie jest tak źle jak w porównaniu z BMW. Za siedzeniem nie ma blachy tylko jest otwór no i pod tylą półką także są otwory więc bas przebija się bez większych problemów do środka autka.
    Podsumowując.
    Dla osób nisko budżetowych zaczynających swoją przygodę z Car-Audio polecam serie STX (choćby SW.STX.10.2.400.2x2.F.S.PP nie wymaga zbyt wielkiej obudowy), ale mając pewien zapas gotówki, nie oglądaj się tylko kupuj Re-Audio SR 10, mała obudowa a robi nie małe zamieszanie.
  • #4 11101003
    powalla
    Moderator CarAudio
    Do STXa powinni dodawać tubkę kleju i instrukcję jego używania , ot taki zestaw naprawczy "zrób to sam" ;)
REKLAMA