Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamiana palnika w lampie błyskowej

RobotJox 08 Sie 2011 17:00 752 0
 • #1 08 Sie 2011 17:00
  RobotJox
  Poziom 1  

  Witam wszystkich.
  Od dwóch dni grzebię w googlach, i w ramach lekkiej już desperacji, zwracam się do Was.
  Mam chińską lampę błyskową, której używam "off camera" jak ładnie mawiają angielskojęzyczni. Żeby było jasne - jest to taka lampa na sanki aparatu, nie studyjna. Problem jest z nią taki, że lampa z racji budowy ma relatywnie wąski strumień światła, co jest sporym problemem przy niektórych rodzajach modyfikatorów. Potrzebuję lampę przerobić tak, by dawała możliwie rozproszony błysk, czyli mówiąc po ludzku - wyciągnąć palnik na zewnątrz. Ja jednak wolałbym go wymienić, bo stercząca z lampy rurka i biegnący wzdłuż niej przewód, to proszenie się o kłopoty.

  Pytanie brzmi - czy np taki: http://www.nowyelektronik.pl/searchsklep.php?...kat=%AFAR%D3WKI&nazwa=Palniki%20stroboskopowe palnik będzie działał z lampą aparatową, zachowując jej parametry (moc błysku i czas jego trwania). Jeżeli nie, to czy jesteście w stanie polecić jakiś palnik spiralny czy w kształcie podkowy?
  Moc lampy to (teoretycznie) LP38 przy pokryciu klatki 35mm.

  I jeszcze jedno pytanie przy okazji - macie koncept czego można użyć jako klosza dla takiego palnika? Można gdzieś takie coś kupić?

  Z góry dzięki za pomoc.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME