Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CUC 1822 - telewizor Blaupunkt

23 Lis 2004 19:20 1813 5
  • Poziom 11  
    Nigdy więcej takich sprzętów. Generalnie to strasznie się wszystkie bebechy grzeją, więc może stąd problemy w tych TV.Telewizorek jest mój i wymieniłem już w jego życiu 2 powielacze, naprawiałem zasilacz /wymiana elektrolitów/, usuwałem zimne luty w okolicach WN. Następnie pojawiły się początkowo mało widoczne a ostatnio dokuczliwe ukośne czerwone linie. Pytałem na forum, ale nie było to dokuczliwe więc zostawiłem. Teraz wyjąłem Fbox i wymieniłem elektrolity 4szt. Po zmontowaniu wszystkiego i włączeniu telewizorka pojawia się na chwilę WN a na wyświetlaczu zapalają się dowolne za każdym razem inne segmenty, ekran ciemny i TV na nic nie reaguje. Dodam, że jestem elektronikiem, ale nie serwisantem TV. Przy okazji: naprawiacie kupę sprzętów więc proszę o polecenie mi jakiegoś TV 100Hz z którego byłbym zadowolony. /jak ten przez balkon poleci/
    Z góry dzięki
  • Poziom 20  
    LG lub Sony, a temat pasków był już poruszany wpisz wwyszukiwarkę cuc1822, to znajdziesz posty, sam opisywałem temat
  • Poziom 13  
    check vertical part for poor solders, mainly vertical deflection coils
  • Poziom 10  
    czego sie spodziewales twoj tv ma 12 lat jezeli chodzi o LG to przeciez korea a sony wiadomo banka pada
  • Poziom 39  
    Wymieniłeś 4 sztuki heh trzeba wszystkie 220µF i dwie 100µF.
    A brak załanczania jest najprawopodobniej efektem urwanej ścieżki w F Boxie podczas wymiany tych 4 elektrolitów.

Ps.
    najlepiej nie wylutowuj ich tylko wytnij a później pojedynczo wyjmij pozostałe w durku końcówki, jest to bezpieczniejsze dla druku gdyż luty są dwustronne.

Co do nowego 100Hz, to zdania są podzielone, jedni wolą Sony inni LG a jeszcze inni Panasonika.
  • Poziom 11  
    Miałem identyczny problem z CUC1822, ale Grundig. Też mój TV, też dwa powielacze HRT404, nowe trafo, naprawiona przetwornica, naprawiona usterka w FBOX (ukośnie czerwone paski), poustawiane napięcia przetwornicy na fabryczne, koszt części ok. 200 zł. a TV pochodził i to nawet z super obrazem przez ok. 1 tydzień. W końcu, kolejny raz WN przy właczeniu wchodzi na ok. 2 sek po czy znowu przechodzi w SB. Przypuszczam, że zamienniki powielaczy HR nie wytrzymują w tym chasis, na schemacie oryginały każde są inne do uzytego kineskopu, a w katalogu zamienników HRT404 jast zamiennikiem prawie wszystkich??????
    Niestety te TV mają średnio po 10 lat!!! a kosztował mnie wtedy ok. 3700 zł. Kupiłęm więc Daewoo DTH-29U3K-100D(cóż za "upadek"), jak narazie działa ale w zasadzie to nie umywa się pod względem obrazu a szczególnie dźwieku ,np. dodatkowy głośnik basowy do "poczciwego staruszka..."