Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiesta mk4, wibracje podczas hamowania

08 Sie 2011 18:04 3081 9
 • Poziom 9  
  Witam, otóż mam problem z drżeniem kierownicy, pedału hamulca bez znaczenia jaką prędkością się jedzie, a przy wyższej prędkości to trzęsie całą karoserią. Tarcze i klocki z przodu wymienione, wymieniona także piasta lewa bo miała bicie 0.2mm. Tarcze mają bicie 0.05mm. Wózek dokręcony. Zdjąłem z tylu bęben to szczęki grube, tylko cylinderek jest zapieczony, to jutro go wymienię. Na co jeszcze zwrócić uwagę?
 • Poziom 39  
  Tarcze są krzywe albo felgi lub koło nie wyważone/zcenotrowane.
 • Poziom 9  
  Nowe tarcze mają bicie 0.05mm czyli mieszczą się w normie. Krzywe felgi wykluczam bo wibracje są nawet przy 15km/h, przy tej prędkości czuć, na pedale hamulca że lekko drży.
 • Admin grupy Samochody
  rafal90 napisał:
  Krzywe felgi wykluczam bo wibracje są nawet przy 15km/h,
  Tak krzywa felga i opona zaczynają bić od 20 km\h.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 38  
  Uszkodzona opona z zewnątrz nie widoczne a wewnątrz już wzmocnienie popękało. Wizyta u wulkanizatora powinna rozwiązać problem
 • Poziom 24  
  Sugeruje raz jeszcze rozkręcić to co było wymieniane i pożadnie wyczyścić z rdzy i brudu zwłaszcza prowadnice klocków hamulcowych ,piaste ..itd potem na uniesionym przodzie uruchomić silnik włączyć 2 bieg i obserwować jak kręci się całość i jakie jest bicie kierownicy ,można też założyć koło i sprawdzić wizualnie jakie ma bicie same koło lub czy sama opona jest prosta :idea:
 • Poziom 9  
  Przy przyspieszaniu nie czuć wibracji, czyli to nie przegub. Piasty czyste, zero rdzy, wszystko wyczyszczone, napisałem w pierwszym poście, że bicie tarcz 0.05mm(czyli w normie). Na podniesionym przodzie, nie czuć wibracji. Małe sprostowanie, a mianowicie: nie czuć wibracji na kierownicy, tylko na pedale hamulca, a przy wyższej prędkości na całej karoserii. Wymieniłem z tylu cylinderek i przetoczyłem bębny, delikatnie jakby pomogło. Zaważyłem, że lewa tuleja na tylnej belce jest dosyć mocno rozwalona, także wymienię ją i dam znać.
 • Poziom 27  
  Jeżeli pulsuje pedał podczas hamowania, to na bank nie koła, ani zawieszenie, tylko hamulce.
  Gdyby coś z kołami to pedał nie pulsowałby, ale kierownica i co tam jeszcze już tak
 • Poziom 24  
  Jeżeli pulsuje ci hamulec przy hamowaniu ,to na pewno masz zle zamontowaną tarcze na piascie lub żle zamontowane klocki ,sprawdz to na uniesionym przodzie ,włacz silnik wrzuć 2 i lekko naciskaj pedał hamulca ,druga osoba niech obserwuje co się dzieje z tarczą i klockami :idea::idea: