Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Onkyo 609 NR + JBL ES100 + Canton 60 CX Zestaw nie trafiony co dalej?

matto 08 Aug 2011 19:10 4386 8
Optex
    matto
    Level 9  
    Witam wszystkich forumowiczow

Zanim zaczne zaznacze ze uzywam funkcji szukaj;)

Sprawa wyglada nastepujaco:

Udalem sie do sklepu z checia nabycia naglosnienia do domu salon 60 m^2 w tym wydzielona trzema scianami strefa do ogladania filmow 10m^2. Podzial to 20% filmow, 80% muzyki na imprezach czyli glosno i bez audiofilskich zapedow. Zostalem namowiony na powyzszy zestaw. Kolumny JBL ES 100 mialy dzialac jako druga strefa - tu pierwsza porazka - obsluga drugiej strefy. Za kazdym razem gdy chcemy sciszyc podglosnic zmienic zrodlo itp. trzeba nacisnac przycisk zone2. Malo sympatyczne rozwiazanie na imprezy. Stwierdzilem ze bedzie lepiej przelaczac kolumny na impreze jako fronty, zmieniac ustawiania na full band itp. Powiedzmy ze jest to juz jakies rozwiazanie jednak caly czas odnosilem wrazenie ze amplituner nie daje rady tym kolumnom. Dostalem cenna porade zeby podlaczyc je na bi-amp. Tak tez zrobilem, roznica byla znaczna poczulem trzesienie ziemi na tych swoich 60 m^2. Niestety po chwilowym odsluchu i wylaczeniu sprzetu cos sie zepsulo. Po ponownym wlaczeniu amplituner nie wykrywa kolumn, ok wzmacniacz pojechal do serwisu mam nadzieje ze go naprawia. Jestem juz zmeczony calym tym kombinowaniem zaluje ze w ogole pokusilem sie o kino domowe a nie odrazu poszedlem w stereo. Nie wiem co dalej, mam chec kupic urzywany wzmacniacz np Onkyo 8850 i podlaczyc te kolumny zupelnie osobno, chcialbym uzyskac chociaz taki efekt na na 609 przy bi-amp. Czy jest to mozliwe na 8850 czy radzicie jakis inny wzmacniacz. Dodam jeszcze ze dubrzet juz dawno zostal przekroczony maksymalna kwota na wzmacniacz to 1 tys.
    Prosze o pomoc i wyrozumialosc.
  • Optex
    matto
    Level 9  
    hmm
    nikt naprawde na calym forum nie jest w stanie porownac mocy Onkyo Integra A-8850 do Onkyo TX-NR609??
    Integra ma Moc:
    160 W DIN / 4 Om na kanał
    120 W DIN / 8 Om na kanał
    120 W RMS / 4 Om 20Hz - 20 kHz
    609 ma moc:
    160W / kanał / 6Ω / 1kHz / 1% (wysterowany jeden kanał)

ale po tych informacjach nie jestem wstanie stwierdzic czy Integra zagra lepiej niz 609 na bi-amp??

a moze Yamaha ax 900 z parametrow wynika ze to naprawde mocny wzmak
    Moc: 130 Wat przy głośnikach 8 Om ; 150 Wat przy głośnikach 6 Om

http://www.jednostki.adgraf.net/ Proszę nie kaleczyć języka. [Pablo]
  • Optex
    zukzukzuk
    Level 20  
    Witaj!
    Jak ma być imprezka na JBL 100, to kombinacja pre-amp.
    Choć szczerze mówiąc duży metraż do tego celu bardziej nadają sprzęty estradowe...
    Amplituner chyba coś trafiło... Na szczęście kolumny całe!

Pozdr.
    matto
    Level 9  
    Widzę że poza lekcją ortografi nie zbyt wiele jest dla mnie informacji.
    Amplituner wczoraj został mi dostarczony, wszystko działa jak należy i tu pochwała dla Onkyo. W ciagu tygodnia naprawa "door to door" to miła niespodzianka. W tej chwili jestem prawie zdecydowany na wzmacniacz Yamaha AX 900. Ale wciąż nie mam pewnosci czy zagra ona wystarczajaco tzn. tak jak TX NR609 przy podłączeniu bi-amp? Może jednak ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć?
    zukzukzuk
    Level 20  
    Czy chodzi o głośność? Powinno być co najmniej podobnie jak na ampli Onkyo
    Czy o jakość brzmienia? Powinno grać LEPIEJ (bas mniej rozmyty, mocniejsza średnica i wysokie łagodniejsze).
    Onkyo ma 610 W poboru. A oddaje 7x160W przy 8 ohm. Do tego część zużywa na obsługę tunera, kilku różnych dekoderów i funkcji. Perpetum mobile?
    Zastanawiałeś się na tym?
    Yamaha - 600 W. Oddaje 130 W przy 8 ohm.
    Fajnie, że w serwisie naprawili. Lecz nie wróżę Onkyo zbyt długiego żywota
    :cry:

Do "łojenia" najlepszy będzie zestaw stereo przedwzmacniacz-końcówka mocy, zwana też wzmacniaczem mocy.
    np:
    http://allegro.pl/yamaha-mx-630-potezna-koncowka-mocy-warto-i1763837304.html
    http://allegro.pl/yamaha-c-40-przedwzmacniacz-preamp-klasy-high-end-i1760360030.html

Pozdr.
    ahas1
    Level 13  
    A znam te problemy.Też w życiu amplitunerów i wzmacniaczy przerobiłem sporo ,kolumn zresztą też. Myślę że moja wypowiedz pomoże Ci . Amplitunera nie da sie porównać ze wzmacniaczem stereo koniec kropka .Tej klasy amplituner dobry jest, ale żeby sobie film obejrzeć.Sam mam teraz onkyo 608 starszy model i nawet nie myślę słuchać na nim muzyki.Posiadam Yamahę ax 1070 i jest to bez porównania jeśli chodzi o kontrolę szczególnie nad basem.Nie wiem jak yamaha zgrywa sie z cantonem bo akurat nie miałem nic z tej firmy ,ale myśle że yamaha sprawi że będziesz zadowolony z tego co kupiłeś.

Dodano po 2 [minuty]:

Kolumny jbl więc yamaha pasować będzie.
    matto
    Level 9  
    Wybór padł na Yamaha AX 900, Cantony zostają z Onkyo na stałe natomiast JBL będą osobnym zestawem stereo.
    Jesli chodzi o Onkyo i Cantony to powiem że dzwięk jest bardzo wiarygodny, dwa razy dałem sie nabrać, raz rozglądłem się za muchą w pokoju (Kill Bill) a drugi raz myślałęm że idzie burza (Łzy Słońca) to tak pół serio oczywiście, ale naprawde jestem zadowolony chociaż szczerze to nie jestem w stanie tego porównać z innymi zestawami.
    Dziś lub jutro przyjedzie Yamaha ciekawy jestem co to bedzie? Zdam relacje.
    matto
    Level 9  
    Yamaha AX 900 to naprawdę mocny wzmacniacz, powiedzmy ze 90% wysterowania Onkyo 609 przy podłączeniu bi-amp odpowiada 50% wysterowania na AX 900. Do tego jest bardzo dynamiczna, niektóre utwory odkrywam na nowo. Jeśli chodzi o zestaw z ES 100 to polecam wszystkim, którzy słuchają Prodigy, Hip Hop i Dance. W takiej muzyce jest świetnie powiem nawet że Prodigy brzmi rewelacyjnie słucham ich od wielu lat i słyszałem na różnych sprzętach ale nigdy nie słyszałem takiej dynamiki, gorzej jest z Matallica tu odradzam te kolumny nie nadają sie do metalu. Z muzyki klasycznej Vivaldi o dziwo brzmi rewelacyjnie. To tyle jestem bardzo zadowolony, zastanawiam sie nad kupnem porządnego CD, może jakieś propozycje? Chodzi mi o sprzęt używany.
    ahas1
    Level 13  
    Co do cd może yamaha cdx 993 piękna sprawa do kompletu jak znalazł.Co do dynamiki proponuję posłuchać klipsch rf 62 pozamiatają jbl w każdej muzyce nawet nie ma co porównywać :D .Także paradigm monitor 9v6 bardzo dynamiczne (tylko te nie do każdej muzyki)