Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie bramy garażowej

08 Sie 2011 19:16 2554 5
  • Poziom 11  
    Witam.Koledzy ma pytanie.Posiadam Bramę garażową ale nie mam schematu sterowania.Posiadam silnik 230V z którego chce zrobić otwieranie i zamykanie bramy.
    Chcę otwierać z pilota z 10 lub 15 metrów minimum i ręcznie z garażu.Jaki schemat do tego potrzeba jakie elementy o jakich parametrach?Proszę o pomoc.Wszelkie pomysły mile widziane.Z góry dzięki.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 15  
    Sama brama i silnik to jeszcze nie wszystko,musi być szyna prowadząca do tego płytka do sterowania napędem oraz odbiornik radiowy do odbioru sygnału z pilota.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 11  
    Szyny prowadzące mam.Potrzebuje elektronikę i elektrykę.Nie mam schematów.Dzięki za zainteresowanie.
  • Użytkownik obserwowany
    Przekaźnik dwukierunkowy z cewką na 230V Finder 26.08, Zasilacz 12V stabilizowany,radioodbiornik i piloty dowolne np Nice czy Lampart. Neutralny silnika z neutralnym sieci,kierunki silnika na styki przekaźnika z jednej strony a z drugiej zasilanie na cewkę i mostki na kierunki - styki, a neutralny do cewki z drgiej str. poprzez przekażnik w radiodbiorniku w szereg. Zasilacz do zasilenia radioodbiornika.Można do tego wszystkiego dać też fotokomórki.Zasilacz ok. 1000mA najlepiej.Pozdrawiam. Ja robie tego dużo w taki sposób.