Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prism Onyx 200 tuning, ulepszenie chińskich głośników

skorupa8 08 Sie 2011 19:33 4173 2
 • #1 08 Sie 2011 19:33
  skorupa8
  Poziom 8  

  Mam kolumny takie jak w temacie (chińszczyzna) ale chciałbym je trochę podreperować.Budowa owych kolumn to skrzynia z dwoma głośnikami basowymi a w górnej części w wydzielonej mniejszej skrzynce głośnik wysoko i średnio tonowy.Rolę zwrotnicy pełnią dwa kondensatory jeden na głośniku wysoko tonowym a drugi na średnio tonowym.Wydaje mi się że to elektrolity.Kable połączeniowe dosyć grube plecionka miedź.Jak na razie wytłumiłem gąbką pudło wysoko tonowca i jest poprawa kolumna tak nie buczy.Nie wiem co tu jeszcze pokombinować żeby w miarę małym kosztem jeszcze coś tu polepszyć.Nie wiem może kolce ,może te kondensatory nic nie wiem o tych przetwornikach .Jak ktoś ma jakiś pomysł to proszę o podpowiedź.

  0 2
 • #2 08 Sie 2011 22:43
  wariato
  Poziom 43  

  Podreperować - czyli co z nimi jest nie tak ? Obudowy się sypią czy co ?
  Jeśli już chcesz poprawiać brzmienie to tutaj tylko eksperymentalnie. Np włożenie wytłumienia do komór z głośnikami średniotonowymi jak i niskotonowymi, wymiana okablowania (ale pisałeś że jest w porządku więc może to nie będzie konieczne), możesz włożyć coś ciężkiego na sam dół, wzmocnić obudowy dając rozpórki do środka jeśli ich nie posiadają. Tyle małym kosztem możesz zrobić.

  0
 • #3 10 Sie 2011 18:03
  skorupa8
  Poziom 8  

  Wszystko z nimi ok chodzi mi o lepsze brzmienie .W filmach grają ok gorzej z muzyka a słucham głównie rocka.Planuje jeszcze wymienić te kondensatory na jakieś lepsze foliowe,i zastanowię się nad częściowym wytłumieniem tej komory z nisko tonowymi,chociaż słyszałem że może to być niewskazane (może tylko tylną ściankę).No nic poeksperymentuje nic mi nie szkodzi.

  Dodano po 4 [godziny] 3 [minuty]:

  Zmieniłem kondensatory na głośnikach wysoko tonowych z tych elektrolitów na foliowe wymontowane ze starych kolumn tonsila poprawa wysokich tonów jest bardzo zauważalna.Zastanawiam się nad zakupem kondensatorów firmy Jansen wtedy wymienił bym i te i przed głośnikami wysoko i średnio tonowymi koszt ok 50zł.Problem to jeszcze ten buczący bas może zabawa z tym wytłumieniem coś pomoże.

  0