Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

średniotonowy JBL z systemu power p 6563c, odklejony magnes, uszkodzona cewka

08 Sie 2011 23:03 1360 5
  • Poziom 9  
    Witam

Poszukuje kogoś kto byłby w stanie naprawić głośnik średniotonowy jbl 87mm z zestawu power p 6563c. Głośnik uległ uszkodzeniu podczas zdejmowania wewnętrznegj tapicerki drzwi. Odpadł magnes uszkadzając cewkę ( przerwane włókna plus podłużne pęknięcie tulei, na której jest nawinięta cewka). W załączniku dodałem manual, w którym opisane są parametry głośników. Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. pozdrawiam
  • Pomocny post
    Moderator Akustyka
    Jeśli Kolega będzie wstawiał płatne załączniki, to niech się pomocy nie spodziewa.
    gaber1 napisał:
    Odpadł magnes uszkadzając cewkę ( przerwane włókna plus podłużne pęknięcie tulei, na której jest nawinięta cewka)

Odpadnięcie magnesu, jest generalnie usterką która w większości przypadków jest ostatecznym końcem żywota głośnika. Obejrzyj magnes. Czy pierścień ferrytowy jest w jednym kawałku, czy nie ma rozklejeń, decentryzacji, czy szczelina jest równa i niezanieczyszczona.
    Jeśli jest ok. to można myśleć dalej.

Jeśli pękła cewka wraz z karkasem, to trzeba nawinąć nową. Zleć w firmie zajmującej się tym.

Magnes, trzeba będzie przykleić i przykręcić na nowo do kosza.
    Resztę etapów regeneracji znajdzie Kolega na forum.
  • Poziom 9  
    Dzięki, magnes obejrzałem wszystkie elementy, które wymieniłeś całe. Magnes jest tylko klejony nie przykręcany. Masz może namiary na kogoś w Warszawie, Krakowie albo woj świętokrzyskim kto się zajmuje takimi rzeczami. Sorry za ten płatny załącznik, jak ktoś będzie zainteresowany to podeślę na maila. pozdr
  • Moderator Akustyka
    Kolega chce samodzielnie pokleić głośnik i szuka namiarów na firmę nawijającą cewki (tańsza alternatywa), czy chce aby ktoś Koledze zregenerował całkowicie głośnik (droższa alternatywa) ?
    ps. prowizję można ściągnąć klikając na kwadracik "Wyłączyć punkty za plik?"
  • Poziom 9  
    Wolałbym tę drugą opcję:). Nigdy jeszcze takich zabiegów nie robiłem, a jeśli miałbym się na czym uczyć to wolałbym na czymś, czego by mi nie było szkoda popsuć.
  • Poziom 43  
    Zapytaj w firmie "Umifon", lub "Dragon's Head".

Pozdrawiam.