Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laser podczerwony - jaka nagrywarka?

andrzejlisek 08 Sie 2011 23:07 1166 0
  • #1 08 Sie 2011 23:07
    andrzejlisek
    Poziom 28  

Chciałbym zrobić laser podczerwony, długość fali taka, jak diody do pilotów (czytałem, że typowa dioda IR to gdzieś 800-900nm).

Słyszałem, że taką diodę ciężko kupić, a jak już, to wydatek ponad 100zł.

Pomyślałem, że najprościej kupić używaną nagrywarkę CD-RW i z niej wyciągnąć laser. CD-R wykorzystuje podczerwień, DVD nie może być, bo to już widzialna czerwień. A napęd CD może być za słaby, więc zostaje nagrywarka CD-RW.

Jakiej firmy napęd najlepiej kupić? Zwykły, czy laptopowy, czy bez różnicy? Kiedyś miałem w rękach jedną nagrywarkę DVD, wtedy chciałem zrobić mocny laser czerwony, ale w nagrywarce do lasera dochodziło chyba 7 przewodów i metodą prób i błędów szukałem i nie udało się, a na zdjęciach była dioda z dwoma przewodami, więc nie było żadnego problemu.

Czy laser taki bez żadnych przeróbek (z oryginalnym kolimatorem) będzie spójny tak, jak popularne wskaźniki laserowe, tylko, że na podczerwień?

Do czego to potrzebuję:
    Posiadam wszystko, co jest potrzebne do uruchomienia projektu "wiimote whiteboard". Rzecz działa na zwykłej diodzie IR, przy czym musi być święcona przy samym ekranie. Wiedząc, że przy używaniu popularnych laserów widać tylko kropkę w miejscu padania wiązki, a samego promienia nie widać (widać tylko w najmocniejszych laserach), myślę, że z laserem IR też powinno działać. Inną sprawą jest umiejętność ucelowania wiązką w odpowiedni punkt na ekranie. Posiadam niepotrzebny pistolet do gry telewizyjnej, który byłby dobry na obudowę.

0 0
  Szukaj w 5mln produktów