Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra Y17DT błąd P0251-8, nietypowe objawy

09 Sie 2011 08:20 7282 4
  • Poziom 24  
    Błąd wskazuje na uszkodzony sterownik na pompie, ale objawy są conajmniej nietypowe: odpala za każdym razem, jeśli pozostanie na wolnych obrotach to po około 10 sekundach zgaśnie, ale gdy się mu da obroty powyżej 3500 to będzie chodził, można nawet jechać tylko nie wolno dopuścić do obniżenia obrotów poniżej 3500 bo zgaśnie. Proszę o informację czy w ten sposób te sterowniki też padały, czy raczej szukać gdzie indziej. Dodam że do sterownika pompy zaglądałem, profilaktycznie poprawiłem luty, mimo że źle nie wyglądały, napięcia 9V i 5V w normie.
  • Pomocny post

Poziom 27  
    uszkadzały się
  • Poziom 24  
    Mogę liczyć na podpowiedź w której części sterownika szukać przyczyny tej usterki? Czy raczej szukać aukcji z naprawą sterownika?
  • Poziom 1  
    Często również pada przy tym silniku y17dt zawór ciśnieniowy pompy paliwa , pomimo zdiagnozowaniu usterki, a te objawy również mogą na taką usterkę wskazywać , niestety taki zwór jest nie regenerowalny , używka ciężka do zdobycia , nowy w cenie około 1000 zł, tańsza i łatwiejsza do zdobycia na rynku jest cała pompa wtryskowa , odnośnie regeneracji sterowników spotkałem się na allegro z ofertą naprawy.
    pozdro
  • Poziom 24  
    To ten duży wkręcony najbliżej wyjść na rurki wtrysków?

Opel Astra Y17DT błąd P0251-8, nietypowe objawy

Dodatkowa informacja - po podłączeniu zasilania do sterownika, na tym dużym kondensatorze (bodajże 10µF/350V) występuje napięcie 168V.