Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

światła do jazdy dziennej podłączenie przez przekaźnik

09 Sie 2011 10:00 55289 19
 • Poziom 10  
  Witam mam problem chcę podłączyć światła do jazdy dziennej tak żeby po zapłonie się świeciły, czyli + po stacyjce a jak już włączę pozycyjne lub mijania, żeby się wyłączyły. tylko narazie chcę spróbować na prostowniku. Mam przekaźnik i kable zdjęcia w załączniku. kabel czarny 86, kabel niebieski 30, biały 85, żółty 87, czerwony 87a. I jak by ktoś mógł mi to narysować w pincie. Ja jak podłączałem to dzienne świeciły tylko jak chciałem jakby mijania włączyć czyli dałem żarówkę to przekaźniki tak jakby miał zwarcie. proszę o pomoc
 • Relpol przekaźniki
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  Czarny ,plus z pozycji.Biały ,masa.Niebieski plus po kluczyku.Czerwony do świateł dziennych jest to plus.Żółty zbędny.
 • Poziom 10  
  biały masa od akumulatora np? a czarny plus od pozycyjnych?
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 43  
  Jak masz przekaźnik to na 30 stały plus przez bezpiecznik, 87 wyjscie na światła do jazdy dziennej, 85 sterowanie przekaźnika pozycyjne,86 sterowanie przekaźnika zapłon +15. A styk 87a wolny . Po włączeniu zapłonu przekaźnik zwiera i podaje + na dzienne,po włączeniu postojowych puszcza i wyłacza dzienne.
 • Pomocny post
  Poziom 37  
  Chyba właśnie takie rozwiązanie, jakie podał Kolega Andrzej20001 teraz Koledze rysowałem:
  światła do jazdy dziennej podłączenie przez przekaźnik
  Jest bardziej poprawne, prąd dziennych nie obciąża stacyjki - a spełnia wszystkie wymogi.
  Dioda dowolna, prostownicza - konieczna w razie włączenia pozycyjnych BEZ ZAPŁONU (wówczas przekaźnik także by się włączał); bezpiecznik dla dziennych w/g ich poboru;
 • Poziom 23  
  Myślę ,że oba są poprawne.
 • Poziom 10  
  tak oba poprawne. tylko na prostowniku nie działało. działo się tak jak na moim podłączeniu, ale na akumulatorze Oki. więc mam jeszcze pytanko jakie i gdzie mogę dać bezpieczniki? I czy mogę z jednej lampy normalnej to pociągnąć od żarówki pozycyjnej i drugi kabel też z lampy bo to seat a nie stara astra co jak są włączone światła mijania i wyłączony kluczyk to nie świecą a jak jest zapłon to świecą czyli plus po stacyjce? I ta dioda jak ona wygląda i jak fachowo się nazywa i jakie musi mieć parametry???
 • Poziom 37  
  Nazwa diody: dioda prostownicza małej mocy, np. BYP1N4001, 1A, 50V - lub odpowiednik - przez nią popłynie jedynie 2W mocy cewki przekaźnika.
  Jeśli to Seat to posiada światła postojowe (pozycje po wybranej stronie); wówczas podłączam to pod oświetlenie tablicy rejestracyjnej, kolor przewodu szaro-zielony. Do "zdobycia na włączniku, pin 58. Innym punktem jest wyjście ze skrzynki bezpieczników, kolor ten sam.
  Takie podłączenie zachowuje wszystkie funkcje układu a nie pozbawia używalności świateł postojowych. I gdy już Kolega będzie "przy" włączniku, zamiast ze stacyjki pin 15, można pobrać to zasilanie sterujące też z włącznika pin "X"; jedyna różnica: dzienne będą gasły przy kręceniu rozrusznikiem, później same się ponownie zapalały (również zgodne z przepisami!).
  A bezpiecznik dla dziennych, ten z rysunku wystarczy 5A; nie podejrzewam te lampy o moc większą jak ok. 50 wat.
 • Poziom 10  
  ok czyli mam to na włączniku świateł. to jest cordoba 2000 rok ta przejściówka. Ostatnie pytanie jak tam przeciągnąć kable? może ktoś już w takim aucie to robił???
 • Poziom 37  
  Nie robiłem w takim konkretnie modelu, natomiast ogólne "wytyczne" ( :) ) są takie, by przyjrzeć się jak idzie wiązka ze skrzynki bezpieczników przez przednią ściankę grodziową do komory silnika; tam musi być przepust i te dwa przewody pewnie jeszcze się zmieszczą.
  Nie polecam przepustu dla linki sprzęgła natomiast, z uwagi na ciągłe ruchy jej osłony, mogące kiedyś uszkodzić przewód.
 • Poziom 9  
  Witam , dołączę się do tematu bo mam problem z efektem podłączenia przekaźnika , sygnał sterujący idzie z alternatora z lini L , + zasilania cewki idzie po stacyjce i teraz moje problemy ,
  podczas załączenia zapłonu światła (led) migną raz ( dlaczego? ) po odpaleniu silnika włączają się i świecą jest ok . Ale w tym momencie na desce zarżą się delikatnie lampki od ładowania , hamulców i abs .
  Samochód to Mitsubishi Montero 2005 3.8v6

  Myślałem żeby + sygnałowy dać z innego miejsca ale za cholerę nie umiem znaleźć miejsca w którym po odpalenia silnika pojawia się napięcie
  Jakieś pomysły Panowie
 • Poziom 21  
  Jedna mała uwaga!

  Dioda na schemacie jest odwrotnie narysowana, tak podłączony przekaźnik nie zadziała cewką. Wszystko tip-top tylko paskiem w druga stronę :!:
 • Poziom 40  
  zepol napisał:
  Jedna mała uwaga!

  Dioda na schemacie jest odwrotnie narysowana, tak podłączony przekaźnik nie zadziała cewką. Wszystko tip-top tylko paskiem w druga stronę :!:


  Nie pi.rdol, dobrze jest narysowana. Przeanalizuj schemat jeszczio raz.

  Schemat przekombinowany, wystarczy wykorzystać styk NC do dziennych i dioda zbędna.
 • Poziom 21  
  Jak wykorzystasz styk NC to musisz podłączyć COM pod zasilanie stacyjki a nie zawsze masz wystarczająco "mocne" sterowanie "po stacyjce, żeby go użyć do pełnego obciążenia światłami.

  Pomysł na schemacie jest dobry, rozwiązuje wszystkie problemy a lepsza dioda niż mieszanie z dwoma przekaźnikami.
 • Poziom 40  
  światła do jazdy dziennej podłączenie przez przekaźnik

  Człowieku przestań już pi..dolić te swoje głupoty, a to źle dioda wrysowana a to coś tam nie uciągnie ceweczki przekaźnika. Idź do szkoły i się poducz.
 • Poziom 21  
  Hamuj trochę język bo mam wrażenie, że Cię dziąsła swędzą.

  Wyrysowałeś dokładnie to co napisałem wyżej i obciążyłeś nie ceweczką tylko światłami dziennymi (czasem ok 5A) sterowanie po stacyjce (15) przez styk 87a i 30 o którym napisałem wyraźnie, że nie zawsze jest taka możliwość.
  Naucz się czytać ze zrozumieniem, a jak w coś wątpisz lub wydaje Ci się inaczej to nim zaczniesz do kogoś podskakiwać to najpierw się upewnij albo podłącz sobie kilka kabelków i sprawdź praktycznie. Nie zawsze to co ma działać w teorii działa w praktyce bo zależy od wielu czynników.

  Daruj sobie te chamskie uwagi i teksty bo to nie forum dla sutenerów :!:
 • Poziom 40  
  Pokaż mi światła dzienne 60 -70 watowe , jeszcze tak dużej mocy nie widziałem.
  A nawet gdyby to było 5 amper, to w samochodzie jest mnóstwo takich miejsc gdzie możesz je obciążyć takim prądem, pierwsze z brzegu zapalniczka.

  Napisałeś o dwóch przekaźnikach, przeczytaj swój post ze zrozumieniem.
 • Poziom 43  
  Dioda niepotrzebna, schemat jest ok. Wystarczy nawet ,Podpinasz dzienne pod +15 po zaponie i masę dziennych pod pozycyjne . I wszystko. Dzienne led to pobór 3-10W
 • Poziom 40  
  andrzej20001 napisał:
  Dioda niepotrzebna, schemat jest ok. Wystarczy nawet ,Podpinasz dzienne pod +15 po zaponie i masę dziennych pod pozycyjne . I wszystko. Dzienne led to pobór 3-10W


  Robiłem też tak, ale tu jest ryzyko że gdy padnie żaróweczka od postojówek to z automatu przestają świecić dzienne.