Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nietypowe zachowanie płyty głównej MSI-7260 ver 1.0 K9 Neo

Dr.Maxi 09 Sie 2011 13:20 1167 2
  • #1 09 Sie 2011 13:20
    Dr.Maxi
    Poziom 9  

Witam wszystkich! Dwa dni temu postanowiłem pobawić się trochę w overclocking na drugim komputerze z w/w płytą główną i pojawił się problem który znalazłem na tym forum: Link. Na początku zacząłem od podniesienia napięcia po tem delikatnie podnosiłem taktowanie poprzez szynę FSB, już nawet nie pamiętam do ilu doszedłem ale chyba nieco ponad 200 MHz, wcisnąłem przycisk F10 aby zatwierdzić zmiany i po restarcie nic ekran nie reaguje, mówię sobie no nic przesadziłem widocznie trzeba będzie zresetować BIOS (dodam że to nie pierwszy raz kiedy zajmuje się overclockingiem, i kiedy na innych PC'tach troszkę przesadziłem z taktowaniem wystarczyło tylko zresetować BIOS, ale jak widać nie na MSI :cry:). Zacząłem od wyciągnięcia baterii na 30 minut. Po tym czasie to samo. Wyciągnąłem znów na nieco dłużej 1.5 h. Sięgnąłem do internetu, i przeczytałem że na niektórych płytach może to trwać nawet do 24h, gdyż zgromadzony jest ładunek w kondensatorach. Pomyślałem no cóż spróbuje. Po "dobie" efekt był ten sam. Sięgnąłem po podręcznik użytkownika, aby tam znaleźć informacje na ten temat, nie znalazłem nic po za czyszczeniem pamięci CMOS, zworkami. Jak przeczytałem tak zrobiłem. Odłączyłem zasilanie, przestawiłem zworki z początku na krótko, potem na nieco dłużej. Nic, nadal występuje ten sam problem. Słyszę że cały czas tkwią te ustawienia w BIOS'ie ponieważ przestawiłem przed overclockingiem, prędkość obrotową wentylatorów w stosunku do temperatury. Nie wiem już co mam zrobić. Podłączyłem głośniczek, odłączyłem moduły RAM, żeby sprawdzić czy w jaki kolwiek sposób zareaguje. Sprawdziłem okablowanie, kondensatory,zasilacz, grafe. Wszystko jest w najlepszym porządku :cry:. Czy mogę jeszcze coś zrobić, czy pozostaje mi nic innego jak oddać tą płytę do segregacji elektroniki :?::cry:.
    Pozostałem Parametry to:
    Procesor - AMD Athlon 64 - 1.8 GHz (w serii bez podkręcania, ja chciałem dobić do 2 GHz)
    Moduły RAM - 2 x 1 GB Kingston DDR-2
    Karta Graf - Ati Radeon 8600
    Dysk - Seagate Barracuda 160 GB SATA II

Bardzo prosiłbym o pomoc

• Pomocny post
    #2 09 Sie 2011 13:24
    beo
    Poziom 36  

Wymontuj wszystko i podłączaj na stole, w podstawowej konfiguracji tj:procesor, 1 kostka ramu,grafika+pc speaker. Sprawdź też miernikiem, napięcia zasilacza.

• #3 09 Sie 2011 18:51
    Dr.Maxi
    Poziom 9  

beo napisał:
    Wymontuj wszystko i podłączaj na stole, w podstawowej konfiguracji tj:procesor, 1 kostka ramu,grafika+pc speaker. Sprawdź też miernikiem, napięcia zasilacza.

Beo zrobiłem to co napisałeś, i o dziwo BIOS się uruchomił, przestawiłem go od razu w domyślne ustawienia. Speaker wydaje jeden długi dźwięk, co oznacza że wszystko jest w porządku. Wszystko zmontowałem i działa, temperatury i napięcia w porządku wszystkie. Temat do zamknięcia, choć do końca życia nie dowiem się co się stało i dlaczego po wyjęciu baterii BIOS nie mógł się od razu zresetować tylko musiałem się trochę postresować :D i wyjąć płytę główną z obudowy. Wiem że już overclocking na tym procku i płycie odpadają. Pozdrawiam :D

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo