Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kolumny? DLX15 vs. PLP 515

09 Sie 2011 13:28 1700 16
  • Poziom 28  
    Które kolumny okażą się lepsze? Imprezy do 50osób bez wspomagania ich basem. Końcówka t.amp 1050 lub 1400.

Łącznie mam do wydania 3300zł.
  • Poziom 31  
    Zalezy czy te 50osob ma byc w pokoju 30m/kw czy na otwartej przestrzeni w obszarze ot 300m/kw ?
  • Poziom 28  
    Na salkach o powierzchni +/- 100m kw. Muzyka grana z odtwarzaczy.
  • Poziom 31  
    To lepiej tu widze ldm PDP615,mocniejszy,glosniejszy dzwiek wiecej basu wyjdzie z tego.
  • Poziom 28  
    W tym przypadku zabraknie mi na końcówkę. Myślałem jeszcze nad zestawem LD systems dave 15. Słyszałem kiedyś dave 12 na malutkim plenerze nie było źle.
  • Poziom 31  
    Nie no plp tez dadza rade nawet i 315 to tylko zalezy jak wykorektujesz barwe i jaka koncowke dasz bo jak wiadomo kazda ma inny dzwiek nieraz nawet tej samej mocy jak sa.
  • Poziom 28  
    W przypadku plp 515 będę skłonny zakupić t.amp 1400. Jako korekcję użyję tylko trzystopniowej barwy z miksera. Bardziej byłbym skłonny ku DLX15 ze względu na cenę i driver 2".
  • Poziom 31  
    Wiesz to ze tam 2" driver to moze byc zastanawiajace bo one raczej do tanich nie naleza wiec reszta podzespolow musi byc uszczuplona i gorszej jakosci. Ja ostatnio doszedlem do wniosku ze jak na rynku nie mozesz znalezc kolumn dla siebie bo kazda ma cos co ci nie odpowiada to zrob sobie je sam.
  • Poziom 34  
    DDN napisał:
    Ja ostatnio doszedlem do wniosku ze jak na rynku nie mozesz znalezc kolumn dla siebie bo kazda ma cos co ci nie odpowiada to zrob sobie je sam.

:P
    Ja od początku idę tym tropem :D
    piotrdx626, jeśli chcesz to złożymy coś ciekawego ;)

Dodano po 1 [minuty]:

piotrdx626 napisał:
    Bardziej byłbym skłonny ku DLX15 ze względu na cenę i driver 2".

To nie jest 2" driver, tylko 1" z cewką 2"...
  • Poziom 28  
    Kolego Granat, za 2200zł można złożyć coś sensownego? Liczę na Twoją pomoc, gdyż uważam Cię za specjalistę w DIY.
  • Poziom 34  
    Dziękuję.
    Coś można, ale nie będzie to raczej B&C. Gdybyś miał tak chociaż 2500zł na te paczki. Najtaniej z najlepiej zaproponowałbym:
    http://www.naw.com.pl/Glosnik_BC_15PLB76_8Ohm-61.html
    z D800 STX i standardowym hornem 215x215.
    Ewentualnie ten głośniczek GDN-38-1000-8-SE, albo TF1525.
    Rewelacji brzmieniowej nie będzie, ale za to będzie mocno kopać jeśli zastosujesz wskazany 15PLB76.
    Jesteś w stanie sam złożyć sobie obudowy, czy nie bardzo?
  • Poziom 31  
    Fakt granat ty mozesz omijac sklepowe,firmowe sprzety w srednich zestawieniach bo masz obeznanie w tym i wiesz co robisz a przy tym swietnie to wyglada. Jesli moge cos dodac to moze przetworniki od beymy ceny nieco mniejsze jak b&c ale graja zacnie no chyba ze wydamy 1,5kzl na dwa 15ndl76 tylko gdzie reszta wtedy?
  • Poziom 28  
    Złożyć bym umiał, tylko szczerze mówiąc nie chce mi się :) ale w ostateczności to zrobię. No dobra, w takim razie mam 2500zł na kolumny i już ani grosza więcej. Z gotowych i nowych mogę kupić tylko ldm plp 515, Handbox LPX-303 i te DLX15, oraz HK AUDIO RS-153

A z używek? Na razie poluję na te: 1752934617

Przy wyborze kolumn muszę się kierować jeszcze wielkością, bo moja Toyota Yaris nie jest aż tak pojemna :D

Przejdźmy teraz do planu B, czyli do DIY

1. B&C 15PLB76 + D800 = 772 za same głośniki w jednej kolumnie.
    2. MW 15 + DH200E-E (takie głośniki posiadam na dzień dzisiejszy, tylko w niewłaściwej obudowie)
  • Poziom 31  
    To może zostaw te MW z DH i zrób sobie ze dwa konkretne subbasy? Bo jak zrobisz kolejne paczki to muszą nadgonić ten brak dopalaczy a wtedy solidny midwoofer np.B&C 15PS76 Ewentualnie z lepszym Driverem można wziąć Beyme 15G40 lub 15MI100
  • Poziom 34  
    piotrdx626 napisał:
    MW 15 + DH200E-E (takie głośniki posiadam na dzień dzisiejszy, tylko w niewłaściwej obudowie)

i co, nie gra dobrze? Rozumiem, że dół może być słaby, przez niewłaściwą obudowę i słaby głośnik. A co ze środkiem i górą? Chcesz je zmienić, czy dorobić dobrą skrzynkę i suby?

Fakt, na Beymę warto jeszcze spojrzeć przy wyborze nowych głośników. A co do tych 15PLB76, miałbyś je trochę taniej gdybyś robił u mnie kolumny. 15PS76 to raczej mały tłuczek do suba już. Choć nada się na górkę, ale lepszy będzie PLB.
  • Poziom 28  
    Już sam nie wiem co robić :) Chciałem mieć dwie nowe nadstawki, które też uderzą niskim pasmem. Ale cóż...Pozostanę przy tych nadstawkach i dorobię/dokupię suba. A co proponujesz? Cenowo chciałbym się zmieścić w 800zł, żeby starczyło na końcówkę i cross. Jedna sztuka powinna mi wystarczyć. Dodam jeszcze, że sub musi być jak najlżejszy.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Zerknij sobie na to https://picasaweb.google.com/109453183371938743447/15BRTHSub?authkey=Gv1sRgCO2EosDXn8Tqbw .
    Głośnik STX 15.3.800.8. Właśnie lecę wykonać pomiary i późnym wieczorem opiszę jak gra.