Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program do montażu i obróbki zdjęć.

09 Sie 2011 14:34 2241 5
  • Poziom 1  
    Witam

Wpadliśmy z kumplem na pomysł, aby na zakończenie roku szkolnego zrobić film podsumowujący nasze szkolne lata. Chciałbym więc spytać jaki program do tego użyć ? Miałyby w nim być takie opcje jak:
    - ucinanie filmów z kamery
    - dodawanie lektora i napisów, muzyki w odpowiednim momencie
    - aby w filmie prócz jakichś wywiadów dało sie zrobić pokaz slajdów.
    - w odpowiednim czasie zatrzymywać film na pare sekund
    - i jeszcze kilka innych, których nie pamętam ; p

I żeby to wszystko dało sie tak ładnie zmontować. Wiadomo, pomysłów jest masa, lecz z wykonaniem moze być ciężko. Ja na przykład jestem zielony w tych sprawach a kumpel coś sie tam zna lecz też nie perfekcyjnie bo działa jedynie na Windows Makerze. Więc jaki program byłby odpowiedni ? Przejrzałem chwile forum i widziałem coś o jakims Pinaccle i Adobe PRO 2 (moze inaczej sie to nazywa). Nadawałoby się to ?
  • Poziom 10  
    z tego co wiem to w Windows Maker spełnia te wszystkie wymagania lecz z doświadczenia wiem że ten program jest kapryśny i potrafi zawiesić się w najmniej oczekiwanym momencie.
    Tak to używam Cyber Link Power Director 8
  • Poziom 9  
    Polecam Sony Vegas . Sam go używam i jestem zadowolony .
  • Poziom 11  
    Jeżeli to ma być jednorazowy filmik, to polecam Windows Maker. Używam go z dwóch powodów: prosty w obsłudze i jest darmowy.
  • Poziom 2  
    Najwiecej zalezy od rodzaju formatu w jakim jest zapisany obraz video.O ile prawie kazdy format obrazka,zdjecia jest obrabialny wiekszoscia programow ,to jednak edycja filmow pozostawia niewiele mozliwosci jesli chodzi o obraz full HD .Moim wyprobowanym sposobem na prace z full HD jest TMPGEnc Video Mastering Works 5 . Program jest latwy w uzyciu i pozwala tworzyc filmy poprzez WIZZARD , ktory prowadzi Cie krok po kroku lub indywidualna sciezke wlaczania/wylaczania filtrow etc. Jesli chodzi o jego profesjonalizm to ilosc wodotryskow Cie zachwyci . Pozwoli Ci rowniez na konwersje do innego formatu video,np : DivX i wiele innych popularnych . Nie zajmuje duzo miejsca na dysku a jego najwieksza zaleta jest wedlug mnie bezawaryjny proces obrobki. Kazdy kto przerabial filmy wie,ze im dluzszy film tym wieksze ryzyko zawieszenia takiego programu - wtedy wszystko zaczynamy od nowa ! Dzieki w.w. masz prosty obraz klipow,ktore mozesz przestawiac dowolnie , zapisac jako projekt , podzielic prace na kilka etapow , dopasowac do rozkladu zajec przez to !
  • Poziom 9  
    Myśle że Windows Movie Maker wam wystarczy...polecam - nie ma co się bawić w inne programy. Niektóre rzeczy możecie zrobić w format factory.