Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b4 1.9 TDI migająca kontrolka grzania świec

09 Sie 2011 21:41 26713 10
  • Poziom 7  
    Witajcie

Jak już napisałem w temacie mam problem z migającą kontrolką grzania świec. Mianowicie podczas gdy w czasie jazdy nie używam hamulca zaczyna migać kontrolka grzania świec gaśnie dopiero po naciśnięciu hamulca. Sprawdziłem świece ale wszystkie grzeją samochód nie ma problemu z zapalaniem ani teraz ani w zimie. Co może powodować miganie kontrolki ???
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    Jak już Cię zmęczyło szukanie, to Ci napiszę, że to czujnik stopu
  • Poziom 24  
    Lepiej sprawdz najpierw żarówki STOPU :idea::D
  • Poziom 34  
    pawel8891 napisał:
    Sprawdziłem świece ale wszystkie grzeją samochód nie ma problemu z zapalaniem ani teraz ani w zimie

I to jest właśnie to z czym spotykają się biedni świeżo upieczeni posiadacze silników TDI - ja też z początku myślałem, że pewnie świece żarowe niedomagają z tą tylko różnicą, że zamiast panikować to trochę poszperałem na necie i wszystkiego się dowiedziałem. Jestem posiadaczem TDI od kilku lat a wcześniej zawsze jeździłem benzynami. Teraz pokochałem diesle mimo, iż nasz kraj usiłuje wybić nam to z głowy cenami ropy. Kontrolka świec żarowych w dieslu stanowi taki sam wskaźnik usterki jak "check engine" w silnikach benzynowych - wystarczy tylko poczytać instrukcję obsługi a jeśli przy tym nie ma żadnych objawów spadku mocy silnika TDI i innych niepożądanych efektów to prawie pewnikiem jest uwalony czujnik stopu bo również jego usterka jest sygnalizowana przez mruganie oczkiem tej właśnie kontrolki - dla naszego i jadących za nami bezpieczeństwa. Jak podepniesz się interfejsem diagnostycznym do samochodu w celu odczytania zapisanych błędów w sterowniku silnika i innych to właśnie wyskoczy błąd dotyczący czujnika F/F47 - tego właśnie nieszczęsnego przełącznika nad pedałem hamulca. Można go oczywiście rozebrać i polutować ale komu by się chciało. Spalona lub źle dobrana żarówka również generuje taki błąd ale to już zależy od konkretnego sterownika silnika.
  • Poziom 35  
    Dodam od siebie, że w moim Golfie IV tdi lampka ta sygnalizuje również spalenie się bezpiecznika od świateł stopu - wówczas świeci ciągle, a mruga, gdy światła stopu palą się ciągle tj. bez naszej wiedzy. W moim przypadku spowodował to automat stopu, w którym w wyniku eksploatacji skrócił się ruchomy "bolec". Po przydłużeniu tego elementu automat stopu działa poprawnie.
  • Poziom 34  
    Kasuję swój post bo byłem pod "wpływem" i napisałem głupot oraz przykrości koledze. Sorry.
  • Poziom 35  
    Kolego Sztomel, może nie wyraziłem się poprawnie odnośnie automatu stopowego (włącznika świateł stopu) - chodziło mi o ten plastikowy ruchomy element wysuwany z tego włącznika, stykający się z pedałem hamulca.
    Jeśli chodzi o bezpiecznik odpowiedzialny za stop, ABS, sterowanie silnikiem i być może za inne urządzenia, to w moim Golfie tdi 81 KW (model 2000 r.) ma nr 13.
    Informuję, dla wyjaśnienia, że holując przyczepę (dodatkowe obciążenie bezpiecznika 2 żarówkami 21 W, a poprzedni właściciel założył bezp. 5 A) w pewnym czasie zapaliła mi się kontrolka od świec żarowych. Będąc w trasie, wystraszyłem się tej usterki, ale auto nadal jechało bez uwag. Później ktoś mi zasygnalizował, iż nie mam stopu, więc po sprawdzeniu bezpiecznika, w jego miejsce dałem 10 A i było po problemie.
    Po kilku tygodniach od tej usterki podczas jazdy zapaliła mi się ta sama kontrolka, ale cały czas migała, wprowadzając mnie w zdenerwowanie, instrukcje dot. tego pojazdu informują - udać się do stacji napraw, celem odczytania błędów. W tym przypadku światła stop paliły się ciągle.
  • Poziom 34  
    Staszku, już skorygowałem swój wcześniejszy post. Nie miałem zamiaru Cię urazić więc od razu przepraszam. Oczywiście wiem o regulacji i nie gniewaj się już proszę.
  • Poziom 9  
    witam właśnie wymieniłem czujnik pedału hamulca, żarówki tez wszystkie świeca a świeca nadal mruga oczywiście po wciśnięciu pedału gaśnie co może być przyczyna
  • Poziom 43  
    Czujnik ma 2 obwody świateł i sygnalizacji naciśnięcia.Jak założyłeś podróbę to prawdopodobnie jest błąd tego 2 obwodu.Załóż orginał.