Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat b4 1.9 TDI migająca kontrolka grzania świec

09 Aug 2011 21:41 28252 10
  • Level 8  
    Witajcie

Jak już napisałem w temacie mam problem z migającą kontrolką grzania świec. Mianowicie podczas gdy w czasie jazdy nie używam hamulca zaczyna migać kontrolka grzania świec gaśnie dopiero po naciśnięciu hamulca. Sprawdziłem świece ale wszystkie grzeją samochód nie ma problemu z zapalaniem ani teraz ani w zimie. Co może powodować miganie kontrolki ???
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • User removed account  
  • Level 27  
    Jak już Cię zmęczyło szukanie, to Ci napiszę, że to czujnik stopu
  • Level 24  
    Lepiej sprawdz najpierw żarówki STOPU :idea::D
  • Level 34  
    pawel8891 wrote:
    Sprawdziłem świece ale wszystkie grzeją samochód nie ma problemu z zapalaniem ani teraz ani w zimie

I to jest właśnie to z czym spotykają się biedni świeżo upieczeni posiadacze silników TDI - ja też z początku myślałem, że pewnie świece żarowe niedomagają z tą tylko różnicą, że zamiast panikować to trochę poszperałem na necie i wszystkiego się dowiedziałem. Jestem posiadaczem TDI od kilku lat a wcześniej zawsze jeździłem benzynami. Teraz pokochałem diesle mimo, iż nasz kraj usiłuje wybić nam to z głowy cenami ropy. Kontrolka świec żarowych w dieslu stanowi taki sam wskaźnik usterki jak "check engine" w silnikach benzynowych - wystarczy tylko poczytać instrukcję obsługi a jeśli przy tym nie ma żadnych objawów spadku mocy silnika TDI i innych niepożądanych efektów to prawie pewnikiem jest uwalony czujnik stopu bo również jego usterka jest sygnalizowana przez mruganie oczkiem tej właśnie kontrolki - dla naszego i jadących za nami bezpieczeństwa. Jak podepniesz się interfejsem diagnostycznym do samochodu w celu odczytania zapisanych błędów w sterowniku silnika i innych to właśnie wyskoczy błąd dotyczący czujnika F/F47 - tego właśnie nieszczęsnego przełącznika nad pedałem hamulca. Można go oczywiście rozebrać i polutować ale komu by się chciało. Spalona lub źle dobrana żarówka również generuje taki błąd ale to już zależy od konkretnego sterownika silnika.
  • Level 35  
    Dodam od siebie, że w moim Golfie IV tdi lampka ta sygnalizuje również spalenie się bezpiecznika od świateł stopu - wówczas świeci ciągle, a mruga, gdy światła stopu palą się ciągle tj. bez naszej wiedzy. W moim przypadku spowodował to automat stopu, w którym w wyniku eksploatacji skrócił się ruchomy "bolec". Po przydłużeniu tego elementu automat stopu działa poprawnie.
  • Level 34  
    Kasuję swój post bo byłem pod "wpływem" i napisałem głupot oraz przykrości koledze. Sorry.
  • Level 35  
    Kolego Sztomel, może nie wyraziłem się poprawnie odnośnie automatu stopowego (włącznika świateł stopu) - chodziło mi o ten plastikowy ruchomy element wysuwany z tego włącznika, stykający się z pedałem hamulca.
    Jeśli chodzi o bezpiecznik odpowiedzialny za stop, ABS, sterowanie silnikiem i być może za inne urządzenia, to w moim Golfie tdi 81 KW (model 2000 r.) ma nr 13.
    Informuję, dla wyjaśnienia, że holując przyczepę (dodatkowe obciążenie bezpiecznika 2 żarówkami 21 W, a poprzedni właściciel założył bezp. 5 A) w pewnym czasie zapaliła mi się kontrolka od świec żarowych. Będąc w trasie, wystraszyłem się tej usterki, ale auto nadal jechało bez uwag. Później ktoś mi zasygnalizował, iż nie mam stopu, więc po sprawdzeniu bezpiecznika, w jego miejsce dałem 10 A i było po problemie.
    Po kilku tygodniach od tej usterki podczas jazdy zapaliła mi się ta sama kontrolka, ale cały czas migała, wprowadzając mnie w zdenerwowanie, instrukcje dot. tego pojazdu informują - udać się do stacji napraw, celem odczytania błędów. W tym przypadku światła stop paliły się ciągle.
  • Level 34  
    Staszku, już skorygowałem swój wcześniejszy post. Nie miałem zamiaru Cię urazić więc od razu przepraszam. Oczywiście wiem o regulacji i nie gniewaj się już proszę.
  • Level 9  
    witam właśnie wymieniłem czujnik pedału hamulca, żarówki tez wszystkie świeca a świeca nadal mruga oczywiście po wciśnięciu pedału gaśnie co może być przyczyna
  • Level 43  
    Czujnik ma 2 obwody świateł i sygnalizacji naciśnięcia.Jak założyłeś podróbę to prawdopodobnie jest błąd tego 2 obwodu.Załóż orginał.