Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat b4 1.9 TDI migająca kontrolka grzania świec

pawel8891 09 Aug 2011 21:41 30253 10
 • #1
  pawel8891
  Level 9  
  Witajcie

  Jak już napisałem w temacie mam problem z migającą kontrolką grzania świec. Mianowicie podczas gdy w czasie jazdy nie używam hamulca zaczyna migać kontrolka grzania świec gaśnie dopiero po naciśnięciu hamulca. Sprawdziłem świece ale wszystkie grzeją samochód nie ma problemu z zapalaniem ani teraz ani w zimie. Co może powodować miganie kontrolki ???
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  Jackall
  Level 27  
  Jak już Cię zmęczyło szukanie, to Ci napiszę, że to czujnik stopu
 • #4
  qwertyuiop1000
  Level 24  
  Lepiej sprawdz najpierw żarówki STOPU :idea::D
 • #5
  Sztomel
  Level 35  
  pawel8891 wrote:
  Sprawdziłem świece ale wszystkie grzeją samochód nie ma problemu z zapalaniem ani teraz ani w zimie

  I to jest właśnie to z czym spotykają się biedni świeżo upieczeni posiadacze silników TDI - ja też z początku myślałem, że pewnie świece żarowe niedomagają z tą tylko różnicą, że zamiast panikować to trochę poszperałem na necie i wszystkiego się dowiedziałem. Jestem posiadaczem TDI od kilku lat a wcześniej zawsze jeździłem benzynami. Teraz pokochałem diesle mimo, iż nasz kraj usiłuje wybić nam to z głowy cenami ropy. Kontrolka świec żarowych w dieslu stanowi taki sam wskaźnik usterki jak "check engine" w silnikach benzynowych - wystarczy tylko poczytać instrukcję obsługi a jeśli przy tym nie ma żadnych objawów spadku mocy silnika TDI i innych niepożądanych efektów to prawie pewnikiem jest uwalony czujnik stopu bo również jego usterka jest sygnalizowana przez mruganie oczkiem tej właśnie kontrolki - dla naszego i jadących za nami bezpieczeństwa. Jak podepniesz się interfejsem diagnostycznym do samochodu w celu odczytania zapisanych błędów w sterowniku silnika i innych to właśnie wyskoczy błąd dotyczący czujnika F/F47 - tego właśnie nieszczęsnego przełącznika nad pedałem hamulca. Można go oczywiście rozebrać i polutować ale komu by się chciało. Spalona lub źle dobrana żarówka również generuje taki błąd ale to już zależy od konkretnego sterownika silnika.
 • #6
  Staszek49
  Level 35  
  Dodam od siebie, że w moim Golfie IV tdi lampka ta sygnalizuje również spalenie się bezpiecznika od świateł stopu - wówczas świeci ciągle, a mruga, gdy światła stopu palą się ciągle tj. bez naszej wiedzy. W moim przypadku spowodował to automat stopu, w którym w wyniku eksploatacji skrócił się ruchomy "bolec". Po przydłużeniu tego elementu automat stopu działa poprawnie.
 • #7
  Sztomel
  Level 35  
  Kasuję swój post bo byłem pod "wpływem" i napisałem głupot oraz przykrości koledze. Sorry.
 • #8
  Staszek49
  Level 35  
  Kolego Sztomel, może nie wyraziłem się poprawnie odnośnie automatu stopowego (włącznika świateł stopu) - chodziło mi o ten plastikowy ruchomy element wysuwany z tego włącznika, stykający się z pedałem hamulca.
  Jeśli chodzi o bezpiecznik odpowiedzialny za stop, ABS, sterowanie silnikiem i być może za inne urządzenia, to w moim Golfie tdi 81 KW (model 2000 r.) ma nr 13.
  Informuję, dla wyjaśnienia, że holując przyczepę (dodatkowe obciążenie bezpiecznika 2 żarówkami 21 W, a poprzedni właściciel założył bezp. 5 A) w pewnym czasie zapaliła mi się kontrolka od świec żarowych. Będąc w trasie, wystraszyłem się tej usterki, ale auto nadal jechało bez uwag. Później ktoś mi zasygnalizował, iż nie mam stopu, więc po sprawdzeniu bezpiecznika, w jego miejsce dałem 10 A i było po problemie.
  Po kilku tygodniach od tej usterki podczas jazdy zapaliła mi się ta sama kontrolka, ale cały czas migała, wprowadzając mnie w zdenerwowanie, instrukcje dot. tego pojazdu informują - udać się do stacji napraw, celem odczytania błędów. W tym przypadku światła stop paliły się ciągle.
 • #9
  Sztomel
  Level 35  
  Staszku, już skorygowałem swój wcześniejszy post. Nie miałem zamiaru Cię urazić więc od razu przepraszam. Oczywiście wiem o regulacji i nie gniewaj się już proszę.
 • #10
  djjarosz2
  Level 9  
  witam właśnie wymieniłem czujnik pedału hamulca, żarówki tez wszystkie świeca a świeca nadal mruga oczywiście po wciśnięciu pedału gaśnie co może być przyczyna
 • #11
  andrzej20001
  Level 43  
  Czujnik ma 2 obwody świateł i sygnalizacji naciśnięcia.Jak założyłeś podróbę to prawdopodobnie jest błąd tego 2 obwodu.Załóż orginał.