Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez na gaz lpg gli gsi czy gle jaki wtrysk

antonio603 10 Sie 2011 01:52 2197 1
  • #1 10 Sie 2011 01:52
    antonio603
    Poziom 7  

Witajcie!!!Chcę kupic sobie poloneza z gazem z rocznika od 1994 (chodzi o ten szerszy rozstaw kół,szerszy niz przed roliem 93) do roku 1997(nie chcę gsi wielopunktowy wtrysk delphi) -zaraz powiem dlaczego//poraźcie mi proszę ,który napęd poloneza najlepiej radzi sobie z instalacją lpg na mikserze-najmiej pali(sekwencja opada)Gli abimex czy bosch( już plus). czy może jednak gaźnik gle?

0 1
  • #2 05 Gru 2011 17:30
    rationis
    Poziom 13  

Jeżeli koniecznie taka instalacja, to na wtrysku jednopunktowym. Odpalasz na PB, a od zadanego zakresu obrotów i temperatury centralka przełącza na LPG. Pamiętaj o zamontowaniu czujnika temperatury, który będzie odpowiedzialny za przełączanie po odpowiednim nagrzaniu silnika. Wydłużysz tym samym znacznie żywotnośc parownika.
    W gaźniku będziesz miał ciągłe problemy z zatartym pływakiem. O ile taka usterka nie przeszkadza na gazie, to przy pracy na benzynie jest uciążliwa. Zapalanie odrazu na gazie, które jest praktykowane w tym typie silnika skraca żywotność reduktora i elementów układu zasilania.
    Dlaczego nie chcesz Poloneza na wielopunktcie? Sekwencja bardzo dobrze się w nim sprawuje.

1