Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm "Centurion II" w Punto 2

24 Lis 2004 00:16 2607 2
 • Poziom 13  
  Witam

  Założyłem alarm w punto II według schematu znalezionego na elektrodzie i działa ale nie ma funkcji samouzbrajania i dozbrajania. Problem tkwi w tym że po wyłączeniu alarmu masa jest podawana na przewód zasilający oświetlenie w kabinie i dla alarmu jest to niby sygnał że drzwi zostały otwarte. Próbowałem podłączyć się bezpośrednio pod czujniki otwarcia drzwi ale niestety występuje tam jakieś napięcie rzędu 3-4V które powoduje że alarm i tak się nie dozbraja. Odseparowywałem już te kabelki w różnych kombinacjach i nic. Jest jakaś inna metoda podłączenia tego alarmu?
  Aha i drugi bardziej niepokojący problem:
  Po podłączeniu klemy akumulatora pali się kontrolka poduszki powietrznej, ktoś może wie jak to usunąć domowym sposobem? i gdzie się znajduje w kabinie komputer pokładowy i moduł poduszki powietrznej? (chodzi mi o miejsce przykręcenia, wersja sam. 3 drzwiowa)
  Jeśli nie da się usunąć to domowym sposobem to ile to może kosztować w serwisie?

  Dziękuje za wszelką pomoc
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 15  
  Witam ! Na piechotę nie skasujesz błędu sterownika poduchy- prawdopodobnie odcinałeś niewłaściwego + po stacyjce i stąd ten bół.
  Nie wiem jak zachowa się ASO FIAT dla przykładu ASO DAEWOO życzy sobie za kasowanie błędu 35 PLN netto, a niektórzy spece 50 PLN brutto co też jest normą.
 • Spec od samochodów
  skontaktuj sie ze mna to cos poradzimy