Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm "Centurion II" w Punto 2

Szajer 24 Lis 2004 00:16 2556 2
 • #1 24 Lis 2004 00:16
  Szajer
  Poziom 13  

  Witam

  Założyłem alarm w punto II według schematu znalezionego na elektrodzie i działa ale nie ma funkcji samouzbrajania i dozbrajania. Problem tkwi w tym że po wyłączeniu alarmu masa jest podawana na przewód zasilający oświetlenie w kabinie i dla alarmu jest to niby sygnał że drzwi zostały otwarte. Próbowałem podłączyć się bezpośrednio pod czujniki otwarcia drzwi ale niestety występuje tam jakieś napięcie rzędu 3-4V które powoduje że alarm i tak się nie dozbraja. Odseparowywałem już te kabelki w różnych kombinacjach i nic. Jest jakaś inna metoda podłączenia tego alarmu?
  Aha i drugi bardziej niepokojący problem:
  Po podłączeniu klemy akumulatora pali się kontrolka poduszki powietrznej, ktoś może wie jak to usunąć domowym sposobem? i gdzie się znajduje w kabinie komputer pokładowy i moduł poduszki powietrznej? (chodzi mi o miejsce przykręcenia, wersja sam. 3 drzwiowa)
  Jeśli nie da się usunąć to domowym sposobem to ile to może kosztować w serwisie?

  Dziękuje za wszelką pomoc

  0 2
 • #2 24 Lis 2004 00:30
  bambo1
  Poziom 15  

  Witam ! Na piechotę nie skasujesz błędu sterownika poduchy- prawdopodobnie odcinałeś niewłaściwego + po stacyjce i stąd ten bół.
  Nie wiem jak zachowa się ASO FIAT dla przykładu ASO DAEWOO życzy sobie za kasowanie błędu 35 PLN netto, a niektórzy spece 50 PLN brutto co też jest normą.

  0
 • #3 24 Lis 2004 20:24
  wloc
  Spec od samochodów

  skontaktuj sie ze mna to cos poradzimy

  0