Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak długo trwa uruchomienie stacjonarnego telefonu w TP?

10 Sie 2011 14:19 1435 3
  • Poziom 2  
    Witam !

Ostatnio zainteresowałem się tym co tak naprawdę mam w krzakach schowanego przy moim płocie w związku z powrotem do tp i uruchomieniem u nich telefonu. Załączam zdjęcie, aby się upewnić że to jest puszka telekomunikacyjna. Mieszkam na osiedlu i prawdopodobnie jedna taka puszka jest podłączona do tak mi się wydaje 3 domków jednorodzinnych. Jestem również ciekawy co to jest za zamek i jaki klucz jest do tego potrzebny ?.

Przy okazji 2 pytania ile trwa uruchomienie stacjonarki TP ? ( przenoszę się z Ery Domowej) . Czekam już 6 dni na jakąś odzew od TP (umowa już podpisana).
    I drugie pytanie od kiedy od uruchomienia telefonu stacjonarnego pojawiają się możliwości techniczne na uruchomienie internetu na linii ? Głównie chodzi o skantarek netii itp.

Pozdrawiam !

Jak długo trwa uruchomienie stacjonarnego telefonu w TP?
  • Poziom 35  
    Tak, to jest słupek rozdzielczy z głowicą kablową, do którego są podłączone przyłącza od budynków.
    Cytat:
    Jestem również ciekawy co to jest za zamek i jaki klucz jest do tego potrzebny ?.

Chcesz się dostać do nie swojej własności?
    8-O
    Na pozostałe pytania odpowiedzi znajdują sie w podpisanej umowie, chyba ją czytałeś. Internet można zamawiać/sprawdzać po aktywacji telefonu - termin w umowie.
  • Poziom 2  
    Cytat:
    Chcesz się dostać do nie swojej własności?

Do nie swojej własności nigdy w życiu. Słupek rozdzielczy jest na moim terenie. Nie zamierzam nic tam ruszać ani nie zależy mi na jej otwieraniu. Tylko i wyłącznie ciekawość i dziwny typ klucza.

Cytat:
    Na pozostałe pytania odpowiedzi znajdują sie w podpisanej umowie, chyba ją czytałeś. Internet można zamawiać/sprawdzać po aktywacji telefonu - termin w umowie.

Tak czytałem. Dziękuję.

Tylko jeszcze jedno pytanie , TP SA ma zadzwonić do mnie i się umówić na sprawdzenie jakości linii w samym domu i przyłączy. Czy będę mógł Ich bez kłopotu zapytać/poprosić o zdiagnozowanie linii w celu sprawdzenia jaką można prędkość uruchomić na tej miedzi ?

Pozdrawiam !
  • Poziom 28  
    Cytat:
    Czy będę mógł Ich bez kłopotu zapytać/poprosić o zdiagnozowanie linii w celu sprawdzenia jaką można prędkość uruchomić na tej miedzi ?

Zapytać zawsze możesz choć nie wiadomo czy otrzymasz konkretną odpowiedź. Prędkość łącza zależy od odległości od centrali do której zostaniesz podłączony oraz rodzaju zastosowanych kabli.
    Zamek o który pytasz to Abloy, powszechnie stosowany w TP.