Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault master - pinologia EDC15C13-6.2

10 Sie 2011 14:33 11270 30
  • Użytkownik obserwowany
    Witam. Dysponuje ktoś rozpiska dci 2.5 ,master 2006,0281011940 chodzi mi głownie o zasilania i ewentualne podłączenie na stole.
    Poniżej zdjęcia sterownika:

renault master - pinologia EDC15C13-6.2 renault master - pinologia EDC15C13-6.2 renault master - pinologia EDC15C13-6.2 renault master - pinologia EDC15C13-6.2
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    12V,to 2M2 i 2E3. Minus to;2L3,2L4 i 2M4.
  • Użytkownik obserwowany
    Dzieki
  • Poziom 10  
    ...czy moglibyscie tez podac PIN na ktorym znajduje sie linia K ?
  • Poziom 10  
    Witam, podepne sie pod temat...
    Chciałbym zamontować w moim masterku Uniwersalny komputer pokładowy firmy telwis lub innej dostepnej na naszym rynku, w sumie to bez wiekszego znaczenia:) W przypadku diesla wymagany jest sygnal zuzycia paliwa, ktore sterowniki EDC15 (wedlug producentow w/w UKP) posiadaja. Więc ktoś moze wie gdzie taki sygnał sie znajduje tzn ktory to pin?? A moze ktos montowal taki komp??
  • Poziom 43  
    Nie lepiej wymienić zegary na te z komputerem pokładowym i cieszyć się oryginałem?
  • Poziom 10  
    Pewnie lepiej...pytanie czy latwiej?? Jezeli wymienie zegary, co z licznikiem?? Czy podprowadzona jest instalacja pod zegary i manetki?? Probowal ktos??

Dodano po 22 [minuty]:

i oczywiscie moje poprzednie pytanie jest aktualne:)
  • Poziom 43  
    barry102 napisał:
    Probowal ktos??

Próbował. W jednym instalacja jest(robiłem to w masterze i traficu, w obu kable były do manetki i do wskaźników, w thalii nie było), w innym nie ma ale sprawdzić jest dziecinnie prosto.
    Jeżeli chodzi o stopień trudności to w porównaniu z Telwisem o niebo łatwiej.
  • Poziom 10  
    wiec jak sprawdzic?? a co z przebegiem po wymianie zegarow??
  • Poziom 43  
    Co sprawdzić? Parametr zużycia paliwa/czasu wtrysku zawiera się w informacji przesyłanej siecią CAN do zegarów. Przebieg auta zapisywany jest w pamięci zegarów.
  • Poziom 10  
    Wiec z uniwersalnego komputera nici:( Niestety nie obsluguja one ramki CAN. Zegarow tez zmieniac nie bede ze wzgedu na przebieg, wiec pozostaje mi tylko kalkulator i zeszyt - jak do tej pory:) Zastanawia mnie tylko czemu producenci UKP twierdza ze EDC15 posiada taki sygnal, choc nie obsluguja lini CAN.
  • Poziom 43  
    Z rocznika 2006 EDC15 ma już CAN.i nim podaje sygnał spalania do zegarów.
  • Poziom 10  
    a wiec jednak:( Master 2006 silnik 2.5 dci 115km g9u754.
  • Poziom 43  
    Koszt wsadzenia oryginalnego komputera w zegarach łącznie ze zmianą przebiegu w nowych zegarach nie powinien przekroczyć 250-300zł
  • Poziom 10  
    Witam ponownie, ktory licznik posiada komputer pokladowy?? x70 OBVR czy x70 ABVR, bo zapewne x70 std nie ma:) z gory dziekuje za odpowiedz
  • Poziom 10  
    milejow Ty wymieniałes zegary wiec moze mi pomozesz jaki ten licznik ma byc wsadzony?? Bo nikt chyba nie wiem
  • Poziom 43  
    Zegary europejskie z komputerem pokładowym mają oznaczenieX70 ADAC EU(takie montowałem),bez niego X70 STD-EU, od angoli końcówka GB.
  • Poziom 32  
    Numery ref. ( naklejka) dla Mastera produkcja przed wrześniem 2006
    z komputerem 82 00 359 416
    bez komputera 82 00 359 415

Numery dla Mastera produkcja po wrześniu 2006
    z komputerem 82 00 467 952
    bez komputera 82 00 467 948
  • Poziom 32  
    Dzisiaj przypadkowo wpadła mi do rąk instrukcja do UKP i jak byk tam stoi że istnieje możliwość podłączenia sygnału spalania w samochodach z CR ( rzeczony Master ) . Sygnał pobiera się z czasu wtrysku wtryskiwacza i z czujnika ciśnienia paliwa. Sprytne ustrojstwo oblicza z tego wszystkie średnie spalania.

Załącznik strona 47 :D
  • Poziom 10  
    Panowie 100 krotne dzieki za niezbedne info. Meczy mnie tylko jeszcze jedna sprawa. Czy wymiana zegarow jest typu plug&play, czy nie jest to takie proste? Jezeli kupilem nowy licznik (tzn najprawdopodobniej wyzerowany) czy jest mozliwe ze w momencie podpiecia zczyta info o przebiegu z glownego komp czy w druga strone moze sie cos popieprzyc z tym przebiegiem w komp gl? wiem ze to moze troche durne pytanie ale tak gdzies wyczytalem na forum Renault Mastera, z reszta bardzo ubogim - nie polecam.

genek1000 z silnikami CR nie ma problemu dopoki wtryski sa sterowane masa czy plusem, ale tak jak ja mam w 2.5dci sa sterowane naprzemiennie i taki UKP sobie juz nie da rady. Prowadzielem dosc obszerna dyskusje na ten temat z tymi goscmi od tego ukp. wiem ze taki sygnal obrabiaja na transoptorach i timerze 555, wtedy to ma sens
  • Poziom 32  
    Jeżeli kupiłeś licznik prawdopodobnie wyzerowany ( przebieg) to po założeniu będziesz miał 0 km . W tych rocznikach przebieg nie kopiuje się z innych modułów bo nigdzie indziej się nie zapisuje ( oprócz wtrysku w niektórych wersjach oprogramowania, ale nie jet to wykorzystane). Nie ma możliwości ustawiania przebiegu licznika przy pomocy przyrządu diagnostycznego. Przebieg ustawia fachowiec "na stole". Jak jest możliwość to zamów licznik z przebiegiem pod siebie . Jesli chodzi o konfiguracje licznika ( inf. o prędkości, zegar, poj.zbior.paliwa itp.) to teoretycznie powinny ściągnąć się automatycznie z modułu UCH. Jeśli tak się nie stanie to potrzebny będzie CLIP do konfiguracji. :cry:

Odnośnie UKP to tego nie napisali w instrukcji :D
  • Poziom 10  
    Dzieki serdeczne za poprzednie posty - bardzo mi pomogły:) Mam "nowy" licznik z koncówka 952 wiec komputer powinien miec, manetke z obsluga komputera tez zamontowałem a mimo wszystko lipa:( sam licznik dziala, kontrolki, wskazania zegarow itp poza informacja o ilosci oleju:( pokazuje brak i zapala service pomimo ze na poprzednim licznik jest OIL OK:( podejzewam ze nie mam przeciagnietej instalacji pod kompa chodz jest to wersja mastera z packclimem:( zrobilem zdjecia wtyczek, moze ktos wie jak to ustrojstwo ogarnac:( renault master - pinologia EDC15C13-6.2 renault master - pinologia EDC15C13-6.2 renault master - pinologia EDC15C13-6.2
  • Poziom 32  
    W białej wtyczce powinien być kabelek na B7 do komputera pokładowego ( na zdjęciu nic nie widać bo zasłania gruby żólty) 13 pin w czerwonym złączu licznika.
    Jeśli chodzi o poziom oleju to załóż "nowy licznik". Odpal samochód. Zgaś. Wyłącz zapłon. Odczekaj około 15 minut. Włącz zapłon i sprawdź wyświetlanie oleju. Sprawdź również poziom oleju na bagnecie. Liczniki często mają duży rozrzut w pomiarze. Poziom na bagnecie powinien być powyżej 1/2. Czasami poniżej połowy pokazuje brak oleju.
    Przydałby się również reset błędów licznika.
    Jeśli wszystko ok a dalej pokazuje brak oleju to masz zwalony licznik.
  • Poziom 10  
    Za grubym zótym i grubym rozowym nie ma nic podpietego (sa dwa wolne piny obok czarnego) Oleju mam mniej niz polowe na bagnecie wiec sprawdze dolewajac do pelna:) Co oznacza reset bledow licznika? Bo bede go oddawal do "fachowca na stół" aby ustawil mi ten sam przebieg:) dziekuje za info, w zamian chetnie udziele rozmow z chlopakami od ukp, bo widzialem ze byles zainteresowany:)

Dodano po 3 [minuty]:

mam rozumiec ze b7 -> 13 w czerwonym zlaczu, tak ma byc podpiete? pny w kostkach sa oznaczone?
  • Poziom 32  
    Piny w złączkach są oznaczone. Jak połączysz B7 z 13 i zacznie działać komputer to będziesz mógł wykonać reset błędów licznika.
  • Poziom 10  
    Witam, w koncu znalazlem chwile na ten nieszczesny komputer:( ale podlaczenie b7 z 13 nie daje zadnego efektu:( kompletnie nic sie nie zmienia:( ma ktos jakas rade na to?
  • Poziom 32  
    Chyba się pomyliłem :cry: Spróbuj 13 ale w zielonej wtyczce :D
  • Poziom 10  
    ok, sprobuje:) w razie czego mam jeszcze zrobione dokladniejsze zdjecia pinow i kabli doprowadzonych do wtyczek:)
  • Poziom 10  
    B7 z 13 pinem w zielonej wtyczce dziala i komputer zaczal dzialac:) tzn zmienia wskazania:) a co oznacza reste bledow licznika?
  • Poziom 10  
    A ma ktos wsad do takiego licznika? Bo okazalo sie ze ten co kupilem (wersja z komp.) Jest calkowicie wyzerowana:( czy mozna ewentualnie przekopiowac wsad z licznika ktory mam zalozozony czyli bez kompa do tego z kompem?