Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz ? Jak to połączyć ? ( Do 1500zł )

lubieplacki11 10 Sie 2011 14:57 799 5
  • #1 10 Sie 2011 14:57
    lubieplacki11
    Poziom 9  

Witam. Mam pewien problem a z racji tego iż nie jestem zbyt obeznany w sprawie doboru sprzętu grającego wole zapytać mądrzejszych od siebie. Szukałem na forum odpowiedzi na moje pytania lecz nie uzyskałem żadnej która by mnie satysfakcjonowała. No więc do rzeczy:

Jestem posiadaczem kolumn Tonsil Zeus, aktualnie w budowie jest subwoofer na głośniku Ravemaster BSW15II. Bedzie to sub aktywny. Do zeusów posiadam końcówkę mocy The T.Amp 1015.

Moje zapytanie jest następujące. Jaki wzmacniacz kupić aby móc podłączyć końcówkę mocy i subwoofer do niego i sterować wszystkim za pomocą wzmacniacza ? O ile jest to możliwe bo nad tym również się zastanawiam. A może lepiej byłoby kupić jakiś amplituner ?

Mam kilka typów jednak nigdy ich nie słyszałem i nie posiadałem więc chciałbym znać wasza opinie na ten temat.

Yamaha AX1070
    Technics SA-DA15
    Pioneer 757
    Technics SA AX7

Dodam jeszcze że kwota jaką moge przeznaczyć na wzmacniacz to 1000-1500zł. Jeżeli znajdzie się coś co bedzie warte swojej ceny a bedzie wykraczało poza mój budżet to nie ma problemu, mogę wydać więcej.

Z góry uprzejmie dziękuje za pomoc.

0 5
  • #2 11 Sie 2011 10:19
    pioterAos
    Poziom 17  

"Do
    zeusów posiadam końcówkę mocy The T.Amp 1015."... i jaka ma być jej rola?

0
  • #3 11 Sie 2011 10:32
    wariato
    Poziom 43  

Skoro masz końcówkę to po co ci wzmacniacz czy amplituner ? Kup sobie przedwzmacniacz z tunerem jeśli chcesz mieć radio i już.

0
  • #4 11 Sie 2011 16:57
    lubieplacki11
    Poziom 9  

radia nie potrzebuje.

rolą końcówki miało być zasilenie tych zeusów a to chyba logiczne.

Chciałem ją połączyć z jakimś wzmacniaczem do którego podłącze sub aktywny.
    Myślałem nad taką opcją żeby na końcówce ustawić pewną wartość mocy dla kolumn i całą głośnością sterować za pomocą wzmacniacza. Gdzies czytałem że takie rozwiązanie jest możliwe. Jednak nie jestem wielkim znawcą dlatego pytam was tutaj.

0
  • #6 11 Sie 2011 18:36
    lubieplacki11
    Poziom 9  

podwzmacniacz ? o takim czymś to pierwszy raz słysze?
    W ogóle takie zestawienie i podłączenie jak opisałem jest możliwe ???

0