Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pro¶ba o kukniecie czy wszystko w Biosie ok : )

BuddahLova 10 Sie 2011 16:45 1142 5
  • #1 10 Sie 2011 16:45
    BuddahLova
    Poziom 10  

Siema.

mój komp:

Procesor: AMD Phenom II x4 955 AM2+/AM3 Black Edition BOX (3.2 GHz, 4 rdzenie - wykręciłem go do 3,8. Chodził max na 4,0 test 6 godzin, standardowe chlodzenie, ponad 7 tys obrotow bylo i 63 stopnie. Obecnie chodzi na standardowym chłodzeniu i jest ustawiony, stabilnie na 3,8GHz jest ok).

Płyta Głowna: ASUS-M4A78-EM (albo płyta, albo procek bo kręci się jak marzenie :D)

Pamięc RAM: Kingston 4GB PC1066 2x2GB CL5 HyperX (KHX8500D2K2/4G) (5 - 5 - 5 - 15; 2,2v)

Grafika: ATI RADEON HD 5770 1024/128 GDDR5 PCI-e

Dysk: Samsung SpinPoint F1 HD322HJ 320 GB 7200 obr/min 16MB Cache

Internet: iPlus - modem: HUAWEI E180

Zasilacz: ATX Fortron 550W AX550-60APN (80+)

Ostatnio podkrecałem trochę procka (do 3,8) oraz grafike i troszeczkę RAMy.
    Co tu duzo gadać, oto fotki BIOSu, powiedzcie czy jest ok (w prime95 nie wywal;a po calonocnym tescie zadnego bledu). Dla pewnosci wole pokazac człekowi.
    A więc jedziemy:

Pro¶ba o kukniecie czy wszystko w Biosie ok : ) Pro¶ba o kukniecie czy wszystko w Biosie ok : ) Pro¶ba o kukniecie czy wszystko w Biosie ok : ) Pro¶ba o kukniecie czy wszystko w Biosie ok : ) Pro¶ba o kukniecie czy wszystko w Biosie ok : ) Pro¶ba o kukniecie czy wszystko w Biosie ok : ) Pro¶ba o kukniecie czy wszystko w Biosie ok : ) Pro¶ba o kukniecie czy wszystko w Biosie ok : ) Pro¶ba o kukniecie czy wszystko w Biosie ok : ) Pro¶ba o kukniecie czy wszystko w Biosie ok : )

Pro¶ba o kukniecie czy wszystko w Biosie ok : ) Pro¶ba o kukniecie czy wszystko w Biosie ok : ) Pro¶ba o kukniecie czy wszystko w Biosie ok : ) Pro¶ba o kukniecie czy wszystko w Biosie ok : ) Pro¶ba o kukniecie czy wszystko w Biosie ok : )

Tak to teraz wygl±da...
    Mam tylko 1 pytanie, ocb z tym ganged i unganged ??

0 5
  • #2 10 Sie 2011 21:17
    iron64
    Spec Overclocking

Ganged - kontroler pamięci działa w trybie 1x128bit - klasyczny Dual Channel, daj±cy wzrost wydajno¶ci w programach jednow±tkowych.
    Unganged - kontroler pamięci działa w trybie 2x64bit - nie jest to pełny single channel, bowiem w jednym takcie zegara kontroler zezwala rdzeniom na niezależny dostęp do obu modułów. Daje to wzrost wydajno¶ci w programach wielow±tkowych.

Je¶li jest stabilny to jest ok ;)

0
  • #3 11 Sie 2011 13:43
    BuddahLova
    Poziom 10  

Czyli do 2 ramow ktore posiadam kazdy po 2gb lepiej jak ustawione na ganged czy unganged ?

0
  • #4 11 Sie 2011 19:56
    iron64
    Spec Overclocking

Ile masz pamięci to bez znaczenia, znaczenie ma z jakich progrmów korzystasz. Jednow±tkowe np. superpi (jako¶ to mi do głowy przyszło tylko) lepiej zadziałaj± z ganged.
    Tyle, że dużych różnic to i tak się nie spodziewaj.
    OSOBI¦CIE USTAWIŁBYM UNGANGED I O TYM ZAPOMNIAŁ.

0
  • #5 13 Sie 2011 14:06
    BuddahLova
    Poziom 10  

A gdy np podkrecam do 4.0 zegar to na testach mi go wywala, to co muszę w takim razie wtedy zmienić/podnie¶ć oprócz napięcia procka?

0
  • #6 13 Sie 2011 23:16
    iron64
    Spec Overclocking

Aby odpowiedzieć na to pytanie potrzebuję komplet danych, ale zadowolę się screenami ze wszystkich zakładek cpu-z.

0
  Szukaj w 5mln produktów