Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

1 UPS na dwa komputery zwykłe biurowe, czy wystarczy?

10 Sie 2011 17:01 2998 3
  • Poziom 18  
    Mam w Firmie 6 komputerów, po 2 kompy na 1 biurku. Do tej pory do każdego komputera używałem 1 UPS. Z reguły były to UPS POWERCOM BNT 800AP albo wcześniejsze wersje (z tego co pamiętam EVER coś tam). Jednak jestem niezadowolony z tych UPS, często padają, krótko trzymają napięcie, itd. chciałem to zmienić i zainwestować w coś stabilniejszego. Jakbyście Panowie doradzili jaki UPS kupić, czy lepiej 1 UPS do każdego komputera czy mógłbym np. 1 UPS do 2 komputerów? Przyznam że ten drugi wariant bardziej mi się podoba.

Centralkę telefoniczna i sieć mam podłączona do UPS Fideltronik Ares 700 i ten od 2-3 lat działa niezawodnie, co o nim sądzicie?

Co do zestawów komputerowych to nic prądożernego, zwykłe komp. biurowe z zintegrowana grafiką.
  • Poziom 43  
    Oczywiście, że można.
    Mam w jednej firmie APC SMART 3000 który zasila wszystkie 5szt PC w księgowości.
  • Poziom 29  
    Ja mam w firmie APC Smart SURT 8000XLI
    Zabezpiecza system kasowy czyli:
    2 serwery kasowe, 4 terminale, każdy z nich to jakaś standardowa maszynka IBM-a z przed 4 lat i działają pod novelem. (wszystko zintegrowane)
    Ponieważ firma ma dużo różnych fajnych rozwiązań więc ten 8kVa zabezpieczony jest przez inny 22kVa a to wszystko zasilane bądź z miasta, bądź w przypadku zaniku z agregatu, przełączenie i oczekiwanie na napięcie z agregatu max 30s.
  • Poziom 11  
    Jeśli można, to 1 UPS na całą firmę. Problem z doborem mocy oraz czasem podtrzymania. Jeden UPS daje większe możliwości zarządzania energią z akumulatorów; zawsze można wyłączyć część odbiorników a zgromadzoną energię przeznaczyć na dłuższy czas potrzymania czynnych PC-tów.
    1. Moc pobierana przez PC - 200W, monitor -100W, jakać drukarka (nie laser) + FAX - 200W, sieć LAN - 50W; RAZEM 6x300W + 250W = 2050W z niewielkim zapasem możemu zastosować dowolny UPS o mocy 2500-3000W lub nawet 5000W. Więcej nie warto.
    2. Czas pracy przy pełnym naładowaniu akumulatorów wynoci z regóły do 10-15 minut. Wyłączając połowę sprzętu mamy już 20-30minut. Możemy zakupić rozbudowaną wersję UPSa z dodatkowymi akumolarorami lub (zdecydowanie lepsze rozwiązanie) 5kW agregat prądotwórczy; zasili komputery oraz oświetlenie awaryjne, centralę telefoniczną i alarmową.