Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Niskotonowy do kolumn sony - nie mam pojęcia gdzie ;/

mason888 10 Aug 2011 18:15 1032 4
    mason888
    Level 10  
    Witam.

Posiadam zestaw glosnikow do kina domowego sony ss-fcr4000p. Na temat jego mozliwosci nie bede sie rozpisywal;/ Szału ni ma. Kupilem jakis czas temu z allegro, czytając opinie na różnych stronach, zdania byly podzielone, ale kilka osob napisalo cos w stylu " pelny gleboki bas" itp. Mimo wyniesienia kilku mebli na strych, przestawianiu mebli (2 razy) tak by móc wydobyć jak najlepszy dzwięk z tych kolumn, na niewiele się to zdało. Owszem, przy obecnym ustawieniu bas jest najbardziej zadowalający (jesli to można nazwać basem), lecz nie tego się spodziewałem kupując te kolumny. Chciałbym dokupić do nich po jednym głośniku niskotonowym, i zamontowac w tych frontach. Znalazlem na allegro cos co wymiarami i mocą mogloby się (moim zdaniem) nadawać, by choć nieco polepszyć dolne pasmo. Jeśli się mylę proszę mnie poprawić. Chcialbym ten glosnik zamontować najlepiej z tyłu kolumny - czy to jest wogole realne by byla poprawa? Czy lepiej gdyby byl razem z pozostałymi z przodu? Dodam że kolumny stoją po bokach ścian, pokój to prostokąt o wymiarach ok 3x5,5m. Stoją na tej krótszej ścianie, tak że na drugim końcu pokoju jest łóżko. Stoją ok 45 cm od ściany każda. Jesli chodzi o boki to kolumny od szafy mają jakieś 5 cm, od ściany również. Zasilam to str-dg520. Na niego nie narzekam, bo slyszalem co robil z kolumnami np. elac, i to by mi w zupelnosci wystarczylo. Niestety Elaca sie nie dorobilem jeszcze:)

Czy jakakolwiek przebudowa kolumn ma sens? Jeśli tak to czy te głośniki są ok do tego?

Zakup Subwoofera nie wchodzi w grę, bo po 1 nie mam na niego miejsca, po 2, za jakiś czas i tak wszytko będzie sprzedane bo planuję zakup kolumn stereo i wzmacniacza, po 3 lubię prace stolarskie itp:) sprzęt stolarski mam więc to nie problem wyciac otwor na glosnik i go tam zamontować.

Da się coś z tym zrobić? Proszę o pomoc.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    mason888 wrote:
    Czy jakakolwiek przebudowa kolumn ma sens?
    Nie ma najmniejszego sensu. Zbyt mała objętość na 3 głośniki niskotonowe. Poza tym, umiałby Kolega zaprojektować nową zwrotnicę do tego "cudaka" ?
    mason888
    Level 10  
    Kolumny posiadają po 1 głośniku wysokotonowym, 1 średniotonowym, i 1 basowym. Zacznijmy od tego że fabrycznie żadnej zwrotnicy w nich nie było. wszystko było puszczone pełnym pasmem (wyjątek stanowił głośnik wysokotonowy który posiadał jakiś kondensatorek czy coś). Znajomy pomógł mi dodać do średniotonowego coś co odcina dolne częstotliwości, niskotonowy pozostał nadal z pełnym pasmem. Planowałem Drugi bas puścić również pełnym pasmem (ew coś co odcieło by wyższe częstotliwości). A może wymiana tego basowego (ten na samym dole) co jest na inny by pomogła?
  • Helpful post
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Zmiana z kolei spowoduje, nie zgranie się z innymi głośnikami.
    Sprzedaj to w takim stanie i kup coś co Ci będzie bardziej odpowiadać.
    mason888
    Level 10  
    ok. widzę że nie ma co dalej kombinować. Dziękuję za pomoc.